Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Malé letní divadlení: Je libo pohádky z Krkonoš nebo hradní crazy komedii?

Email Tisk PDF

Image01EUUSTIMyslela jsem si: "Úterý, tři hodiny odpoledne, většina lidí je ještě v práci. To na pohádku nepřijde příliš diváků. Bude to spíš takový rozjezdový den celého festivalu." Mýlila jsem se.

Ředitel Gymnázia Broumov Karel Výravský: Škola je kouskem vašeho života

Email Tisk PDF

SAM 1537Vážené absolventky a vážení absolventi, vážené učitelky a vážení učitelé, studentky a studenti a vážení příznivci broumovského gymnázia, vítám vás na oslavách 70. výročí založení českého gymnázia v Broumově.

S americkým kytaristou Gary Lucasem si zahrál i broumovský Jirka Rambousek

Email Tisk PDF

jirkaVe čtvrtek na pozvání Stanislava G. Pitaše vystoupil v undergroundovém klubu Eden v Broumově americký kytarista Gary Lucas. Spolu s ním si na pódiu zahrál i mladý kytarový mág z Broumova Jiří Rambousek.

Nový polský prezident chce změnit Polsko

Email Tisk PDF

dudaV Polsku se 24. května konalo 2. kolo prezidentských voleb a zvítězil Andrzej Duda, kterého Poláci v lednu tohoto roku ani dobře neznali. Do druhého kola se dostal také úřadující prezident Bronisław Komorowski. Ten v průzkumech z ledna tohoto roku získával na 70% hlasů a čekalo se, že zvítězí v prvním kole, ale kvalitní kampaň konzervativní strany PiS (Prawo i Sprawiedliwość) nečekaně změnila názory Poláků a Duda v prvním kole porazil všechny kandidáty.

Adršpašské skály se mohly jmenovat Jarošovy skály

Email Tisk PDF

milenci maketaNásledující text Karla Franzeho byl otištěn v měsíčníku Broumovské noviny, kde však byl pro nedostatek místa mírně zkrácen a hlavně ochuzen o obrazový doprovod ve formě humorné fotomontáže. Naše Broumovsko ho proto nyní čtenářům přináší v plné verzi.

Strana 9 z 34

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře