Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory

Názory

Názory, stanoviska, dokumenty.

Nový polský prezident chce změnit Polsko

Email Tisk PDF

dudaV Polsku se 24. května konalo 2. kolo prezidentských voleb a zvítězil Andrzej Duda, kterého Poláci v lednu tohoto roku ani dobře neznali. Do druhého kola se dostal také úřadující prezident Bronisław Komorowski. Ten v průzkumech z ledna tohoto roku získával na 70% hlasů a čekalo se, že zvítězí v prvním kole, ale kvalitní kampaň konzervativní strany PiS (Prawo i Sprawiedliwość) nečekaně změnila názory Poláků a Duda v prvním kole porazil všechny kandidáty.

Adršpašské skály se mohly jmenovat Jarošovy skály

Email Tisk PDF

milenci maketaNásledující text Karla Franzeho byl otištěn v měsíčníku Broumovské noviny, kde však byl pro nedostatek místa mírně zkrácen a hlavně ochuzen o obrazový doprovod ve formě humorné fotomontáže. Naše Broumovsko ho proto nyní čtenářům přináší v plné verzi.

Cech panen rukodělných pořádal Velikonoční jarmark v Křinicích

Email Tisk PDF

ja1I když astronomické jaro letos začalo několik minut před půlnocí v pátek 20. března a tedy oficiálně je 20. březen prvním jarním dnem, já těch několik nočních minut nepočítám. Den byl až ráno a byl tedy první jarní. A v tento den 21. března byl ve Křinicích v bývalé škole pořádán již tradiční Velikonoční jarmark s prodejní výstavou "Cechu panen rukodělných" spolu se starším sdružením "Ruce", neboť ony jedno jsou a společně se v úterý scházejí a věnují svým zálibám v tradičních rukodělných činnostech.

Broumovský Anthropoid vydal nový singl, jímž upozorňuje na protestní benefici

Email Tisk PDF

an1V neděli 8. března 2014 vydal redaktor kulturního webového magazínu The Aardvark a hudebník Jan Hamerský z Broumova, strůjce doometalového projektu Anthropoid, nový singl V noře. Na protest, proti podle něj nesmyslnému zdanění časopisu Nový Prostor, se rozhodl každé jeho stažení zpoplatnit právě 20% z ceny jednoho výtisku, tj. 10 korunami, a veškerý výnos z prodeje věnovat na konto o. s. Nový prostor. Skladbu si lze stáhnout ZDE.

Před pěti lety zemřel legendární ředitel broumovského gymnázia Jan Holý

Email Tisk PDF

holTDnes je to již neuvěřitelných pět let, co zemřel Mgr. Jan Holý. Kamarád a kantor, jak má být!

Strana 9 z 33

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!