Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Budu se radovat z obyčejných věcí, jako je úsměv cizích lidí na ulici, čerstvý koláč z pekárny nebo objetí s přáteli

Budu se radovat z obyčejných věcí, jako je úsměv cizích lidí na ulici, čerstvý koláč z pekárny nebo objetí s přáteli

Email Tisk PDF

IMG 20210214 103810Studenti kvinty a 1. ročníku Gymnázia Broumov v rámci distanční výuky odpověděli pro Naše Broumovsko na několik otázek směrovaných na současnou dobu. Fotografii, která podle zadání má studentům vykouzlit úsměv na tváři, poslal JK. Autorkou titulního názvu článku je Kateřina B.. Anketa bude pokračovat!

 

 

Otázky:

1. Co děláš, když ti skončí distanční výuka?
2. Představ jsi, že jsi dospělý/á. V jakém zaměstnání by ses nejraději viděl/a v této době? A proč?
3. Co bys teď poradil/a dospělým, jak přečkat tyto dny? Máš pro dospělé, resp. rodiče nějaký vzkaz?
4. Jak si užiješ první pocovidový víkend?
5. Co vám dala covidová doba, co naopak vzala?

 

1. Po škole obvykle trávím čas s kamarády a s mojí přítelkyní. Snažím se sportovat, popřípadě dělám úkoly do školy. Večer hraju videohry.
2. Nejraději bych se asi viděl na pozici učitele v této době podřadných předmětů (tělocvik, dějepis). Protože bych se nepředřel a bral plný plat.
3. Nestresujte se, všechno, včetně coronaviru, musí jednou skončit.
4. Půjdu na basketbal na umělku v Broumově, protože bude konečně otevřená.
5. Dala to, že jsem si našel přítelkyni. Nevzala mi nic, ale udělala ze mě introverta.

Banánek 123

 

1. Většinou jdu s kamarády hrát nějakou hru, učím se stříhat a editovat videa nebo si jdu zahrát na klavír.
2. Nejspíš bych chtěl dělat editora videí, protože mě to baví a nemusím kvůli tomu nikam chodit, takže bych mohl pracovat stejně jako před Covidem.
3. Asi to, že máme stejně práce, jako když chodíme do školy. A jakou radu bych jim dal? Ať všechno tolik neřeší, ale soustředí se na něco jiného.
4. Nejspíš pojedu navštívit svoje kamarády nebo zůstanu doma.
5. Dala mi určitě hodně času na to, co mě baví, ale zase mi vzala možnost navštěvovat kamarády a žít normálnějším životem.

Jeff

 

1. Nejradši se jedu projet na kole.
2. Pravděpodobně jako řidič kamionu, je to stálá práce, a také jediný způsob, jak cestovat.
3. Pro mé rodiče se nic moc nezměnilo.
4. Udělám si dlouhou trasu na kole, přes Polsko.
5. Určitě je to nová zkušenost, dala mi hlavně to, že dlouhé sezení doma je nuda. A vzala mi to, že se nemůžu volně projíždět na kole, aniž bych si musel dávat pozor, kde se právě nacházím.

S pozdravem, JK, 5. V

 

1. Vypnu mobilní telefon, uvařím si čaj a vypravím se na zahradu, kde se budu pokoušet kutit různé výtvory ze dřeva i případně z kovu.
2. Řemeslník ve stylu truhláře nebo kováře, jelikož to je práce, u které si myslím, že by mne naplňovala a zároveň mohu prodávat přes internetový obchod, což v této době je určitě výhoda.
3. Utečte, dokud to jde, pokud máte doma děti, není šance, že se dočkáte prázdnin, proto při první příležitosti berte roha, změňte jméno a založte novou rodinu (a tentokrát bez dětí) někde daleko v Norsku.
4. Nemám kamarády, takže vypnu mobilní telefon, uvařím si čaj a vypravím se na zahradu, kde se budu pokoušet kutit různé výtvory ze dřeva i případně z kovu.
5) Zkouším pořád nové věci. Mám mnohém vice času se seberealizovat. Bohužel mi vzala sociální kontakt a šanci že budu umět nějaké učivo z tohoto ročníku.

S pozdravem ThickBacan425 známý také jako ČernýBuchar58

 

1. Každý den chodím ven na zahradu. Bydlím na vesnici a když je hezky a svítí sluníčko, tak se jdu se psem projít na procházku, nebo se jedu projet na kole někam do přírody, každopádně chodím každý den ven a jsem ráda, že bydlím na vesnici, protože ve městě bych se asi zbláznila.
2. To je celkem těžká otázka, jsem docela ráda, že jsem v této době studentka, ale kdybych byla dospělá, tak bych asi nejraději v této době pracovala pod státem. Vím, že to učitelé a učitelky v dnešní době mají těžké, ale myslím si, že se to dá vydržet, a že si už většina z nich na toto všechno zvykla. Zároveň si myslím, že lidé ve zdravotnictví to mají daleko těžší než my všichni ostatní. Klidně bych byla učitelkou na malém stupni.
3. Poradila bych asi pevné zdraví a nervy. Musíme vydržet. Proto je nejlepší se každý den po práci, škole či jakékoliv jiné povinnosti sebrat a utéct do přírody a nabrat energii z ní.
4. Já mám strašně ráda hrady a zámky, takže bych asi s mojí rodinou jela na výlet, podívat se někam na nějaký hrad nebo zámek, kde jsme ještě nebyli.
5. Covidová doba mi dala více času s rodinou, a hlavně s mojí o dva roky mladší sestrou, i když bychom se někdy už nejraději navzájem pozabíjely, ale zase si většinou hodně pomáháme. Tato doba mi zase naopak vzala více času s kamarády, se kterými chodím do školy. Nemůžeme kecat o přestávce a při hodině.

S pozdravem studentka kvinty

 

1. Po skončení distanční výuky se jdu naobědvat. Pokud máme nějaké zadání, udělám ho hned, jak dojím. Poté si čtu nebo koukám na seriály. Kolem čtvrté hodiny jdu ven se psem nebo na procházku. Do večera dělám, na co mám zrovna náladu (např. kreslení, cvičení, sledování filmů).
2. V této době, bych se nejraději viděla jako učitelka na střední škole. Přijde mi, že práce z domu je momentálně nejbezpečnější, protože nedochází k velkému kontaktu s lidmi.
3. Dospělým, bych poradila, aby se snažili udržet si dobrou náladu. Jako všechno, tohle období jednou skončí. Teď sice nemůžeme pomalu ani ven, ale věřím, že za několik týdnů se situace zlepší. Stačí, když budeme dodržovat vládní nařízení.
4. První pocovidový víkend nejspíš pojedu s kamarády nebo rodinou na nějaký výlet. Ráda, bych po té dlouhé době zašla do restaurace. Taky se těším na využití možnosti opět cestovat do zahraničí.
5. Toto období mi ukázalo, že mohu fungovat zcela samostatně. Vyhovuje mi, že nemusím nikam dojíždět, protože vše zvládnu vyřídit z domu. Naopak mi chybí kontakt obecně. Už dlouho jsem neviděla některé svoje spolužáky a nebyla jsem schopná se s nimi sejít. Má to svoje výhody a nevýhody a každý má trochu odlišný názor. Někomu to vyhovuje, někdo šílí. Nicméně jsme v tom všichni společně. Doufám, že to bude brzy za námi a my se budeme moci vrátit ke svým životům.

S přáním pěkného dne V. H.

 

1. Většinou jdu hned ven. Buď se psem na procházku, nebo na kolo. Popravdě nemám náladu po cca šesti hodinách u počítače ještě koukat na filmy, nebo hrát hry. Když se vrátím, jdu si zacvičit, nebo hrát šachy.
2. Nejraději bych se asi viděl jako zubař. Říkám si, že lidé vždy budou potřebovat spravit zuby, takže s prací by neměl být problém, ovšem je to velmi náročná profese na studium.
3. Co bych poradil dospělým, jak přečkat tyto dny? To je poměrně těžké. Sám s tím mám někdy problém. Nesjpíše ať se snaží pořád zaměstnat. Chápu, že po práci jsou unavení, ale trocha rozptýlení v podobě krátkého běhu lesem může jenom pomoct.
4. No asi si ho moc neužiju. Hned jak padne karanténa, tak se rozjedou všechny akce. A každý bude mít strach, že se to znovu zavře. Takže všechno bude naložené pěkně za sebou. Bude to vyčerpávající.
5. Určitě mi vzala sociální kontakt s přáteli, taneční, šachové turnaje, nebo prostě víkendové výlety s rodinou. Ale díky karanténě jsem měl víc času na sebe. Začal jsem cvičit, jezdit na kole a každé ráno chodím běhat. Nikdy by mě nenapadlo, že se dokopu k tak pravidelné fyzické aktivitě.

J. C., 5. V

 

1. Po skončení distanční výuky se najím, nechám si slehnout, a pokud to počasí a situace umožňuje, jdu se projít po okolí. Jináč se věnuji rodině nebo si dělám něco na počítači a učím se.
2. V této době bych byl nejraději podnikatelem s větší firmou nebo vysoce postavený zaměstnanec v nějaké mezinárodní firmě. Na tato dvě zaměstnání směřuji už delší dobu a tyto práce se dají bez problému dělat z domu. Tato dvě zaměstnání by mně umožnily si též splnit mé sny a zajistit mé priority. Jako například cestu do Kanady nebo zajištění, že má rodina už nebude mít žádné vážné starosti a finanční problémy.
3. Mít pevné nervy a najít si aktivitu, díky které se aspoň zapomene, co za šílenosti se v tomto světě dějí. Pro mě to je třeba četba knih, turistika a hraní videoher.
4. Záleží na okolnostech a kdy by ten první pocovidový týden byl. V létě bych šel určitě na koupaliště si zaplavat. A kdyby dávali v kině nějaký dobrý film (např. Black Widow, který je kvůli covidu odložený), tak bych na něj šel.
5. Dala mi jasno v některých problémech, které před covidem byly skryté, a covid je odhalil. Naopak mi sebrala možnost se dostatečně pohybovat, v následku čehož jsem i při sníženém příjmu potravy lehce ztloustl.

Ladislav Jarkovský, kvinta

 

1. Každý den chodím ven do přírody, někdy na půl hodiny, někdy na půl odpoledne. Máme psa, o to je to lepší. Začala jsem teď hodně koukat na seriály, je to tak trochu únik do jiného světa. Párkrát jsem se viděla s kamarády, ale to jen výjimečně. Většinu času trávím doma s rodinou. Taky ráda čtu, vařím a peču.
2. Vzhledem k tomu, že netuším, co bych chtěla jednou dělat ani za normálních okolností, tak opravdu nevím. Myslím si, že žádné povolání není v tuto dobu stejné jako předtím, všechno se změnilo. Asi bych ráda dělala něco užitečného, například lékařku nebo psycholožku, to jsou povolání potřebná v každé době. Bavilo by mě být novinářkou, dělat rozhovory s lidmi a rozebírat současnou situaci.
3. Aby dělali věci, které je baví, snažili se zůstat v klidu a byli ohleduplní. Situace není snadná, ale není potřeba se zbytečně stresovat. Myslím, že všichni máme teď výkyvy nálad a špatné dny. Proto by bylo super, kdybychom to tak brali. Buďme k sobě hodní a chápaví. Musíme to teď zvládnout a čím víc budeme myslet na ostatní, tím dřív se z toho dostaneme.
4. Pojedu s kamarády na výlet a dám si hrozně dobré jídlo v restauraci.
5. Vzala mi kontakt s kamarády, svobodu dělat co chci a téměř celý rok sociálního života. Dala mi strach o blízké. Dala mi pocit, že až se vše trochu zklidní, budu si ještě víc užívat čas s kamarády a rodinou a svobodu. Budu vděčná za každý výlet nebo novou zemi, do které pojedu. Budu se radovat z obyčejných věcí jako je úsměv cizích lidí na ulici, čerstvý koláč z pekárny nebo objetí s přáteli.

Kateřina B., kvinta

 

1. Jelikož celý den sedím, chodím po vyučování na dlouhou procházku. Když se vrátím, poslouchám hudbu a dělám úkoly.
2. V této době bych se nejraději viděla jako učitel. Ať je doba, jaká je, učitelé mají práci jistou. Děti musí získávat vzdělaní, i když je to online.
3. Určitě bych jim poradila, aby se snažili být v klidu. Zkrátka aby se chodili projít, protože taková procházka Vám vyčistí hlavu a chvíli zapomenete, že se něco děje. Pustit si hudbu nebo film, odpočívat a zkusit na nic nemyslet.
4. Chtěla bych zajít do kina, na koncert, nebo někam cestovat. Odjet na nějaký výlet.
5. Vadí mi, že se nemůžu setkávat se svými přáteli a třeba si zajít do toho kina. Naopak mi tato situace umožnila více se zaměřit na věci, které bych normálně nestíhala. Třeba můžu víc trénovat na nástroj, v klidu si číst, jít si zaběhat a nemyslet na to, co všechno mám ještě dělat.

Jana Vovsová, 1. A

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free