Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Dospělým bych vzkázala: Odpočiňte si co možná nejvíce…

Dospělým bych vzkázala: Odpočiňte si co možná nejvíce…

Email Tisk PDF

NelaHavelkovaStudenti kvinty a 1. ročníku Gymnázia Broumov v rámci distanční výuky odpověděli pro Naše Broumovsko na několik otázek směrovaných na současnou dobu. Fotografii, která podle zadání má studentům vykouzlit úsměv na tváři, poslala Nela Havelková. Autorkou titulního názvu článku je Květa Kyralová. Anketa bude v dalších dnech pokračovat!

 

Otázky:

1. Co děláš, když ti skončí distanční výuka?
2. Představ jsi, že jsi dospělý/á. V jakém zaměstnání by ses nejraději viděl/a v této době? A proč?
3. Co bys teď poradil/a dospělým, jak přečkat tyto dny? Máš pro dospělé, resp. rodiče nějaký vzkaz?
4. Jak si užiješ první pocovidový víkend?
5. Co vám dala covidová doba, co naopak vzala?

1. Udělám si úkoly a snažím se jít ven, když to jde.
2. Chtěla bych jít studovat medicínu, chtěla jsem to i před covidem a chci to nadále. Důvodem je nejen to, že mě baví předmět, jako je biologie, ale i to, že chci pomáhat lidem.
3. Jen asi aby měli trpělivost a sílu. Jednou se to zase zlepší a bude líp. Protože nemůže být pořád jen špatně.
4. Rozhodně chci být s přáteli. Jít někam ven a dohnat to, co jsem nemohla dělat doteď.
5. Určitě mi vzala nějaké to sociální prostředí, možnost chodit ven a bavit se. Ale naopak jsem se naučila nějaký svůj program, najednou mám čas na věci, na které jsem si čas dříve neudělala.

Dominika Hrušková

 

1. Většinou si udělám věci do školy na následující den a poté jdu buď s kamarády ven, nebo hraji nějaké hry.
2. Asi jako řidič mezinárodní dopravy, protože i přes veškerá opatření je to jedno z mála zaměstnání, při kterém se dá stále odcestovat ze země.
3. Aby motivovali mladší k dodržování opatření, aby toto období co nejdříve skončilo.
4. Určitě s kamarády uspořádáme nějakou oslavu, že jsme toto období zvládli.
5. Vzala mi určitě nějaký kontakt s kamarády, ale naopak mi dala nějaký volný čas pro sebe.

Matyáš Konrát, 1. A

 

1. Když mi skončí distanční výuka, tak se většinou učím nebo jdu ven s kamarády.
2. Asi nejspíš jako policie. Chtěl bych pomáhat lidem.
3. Dospělým bych poradil, ať mají pevnou vůli i v pracovní době a ať dodržují všechna opatření.
4. Nejspíš si asi půjdu zahrát nějaký sport do haly.
5. Protože rád sportuji, tak mně osobně covidová doba vzala sport, tedy (sportování ve vnitřních prostorech, třeba např. v hale). Další je škola. Škola má být od toho, aby se do ní chodilo, a být na online hodinách je sice hezké, ale není to totéž, co v lavici ve škole, už děti tolik nesoustředí na to, co jim učitel říká. Covidová doba mi ale naopak přidala hodně času, mám třeba čas na učení a někdy i nějaké to posilování.

Jakub Kubásek

 

1. Hraju na počítači.
2. Politik, protože nic moc se nezmění kvůli covidu.
3. Zůstat doma a jen vycházet ven kvůli věcem, které potřebují.
4. Pojedu na výlet.
5. Vzala mi výlety a dala mi míň školních hodin.

Matěj Birke

 

1. Po skončení distanční výuky vždy ihned zamířím do stájí. Vždy ve stáji udělám, co je potřeba, vykydám boxy, nanosím vodu a seno. Když mám vše hotové, přichází řada na ježdění. Večer už jen uklidím věci a nakrmím koně. Po návratu domů se věnuji škole a úkolům. Pak už mám čas sama pro sebe, který trávím cvičením nebo se podívám na film či seriál.
2. Od dětství je můj sen být veterinářkou a tohoto snu se držím. Je jedno, jestli je doba covidová, zvířata potřebují veterinární péči stále.
3. Žádnou radu asi nemám. Myslím, že většina lidí dělá co může a zaslouží si za to uznání.
4. Pokud to bude možné, tak bych ho nejraději strávila na závodech, ale žádný velký plán jinak nemám.
5. Tato doba mi kazí mé závodní plány. Již loni závody začaly později a bojím se, abych se letos na nějaké vůbec dostala. Naopak online výuka mi velmi vyhovuje, protože si každý den ušetřím skoro hodinu cesty autobusem, kterou můžu trávit ve stáji. Doba covidová mi vzala SCM, což jsou zimní soustředění, na které jezdím celou zimu jednou za 14 dní.

Nela Havelková, 1.A

 

1. Když mi skončí moje distanční výuka, tak se jdu najíst, udělám si úkoly na další den, a pak ve zbytku volna si buď zahraji nějakou hru na počítači s přáteli, nebo se připravuji na jaro, abych mohl začít zase pořádně jezdit na kole po naší krásné přírodě.
2. Jelikož jsem student a každá koruna se hodí, tak občas chodím na brigády. A v momentální situaci mě nejvíc baví brigáda ve skladu. Člověk se uvolní, projde se, nemyslí na momentální situaci, a ještě dostane zaplaceno.
3. A) Nejspíš bych jim doporučil, aby chodili víc do přírody, jelikož čerstvý vzduch, klid a krásy Broumovska dokážou zlepšit náladu.
B) Vzkaz pro rodiče: Každý ví, že distanční výuka nenahradí normální výuku, ale když se tomu ty děti budou aspoň trošku věnovat a přemýšlet u toho, tak věřím, že si z toho mnoho věcí zapamatují, a až se budou moci vrátit do škol, tak jim to určitě pomůže.
4. Asi se setkám s lidmi, které v momentální situaci nemohu navštívit, a budeme si užívat společný čas.
5. A) Určitě mi dala možnost víc se věnovat škole, cvičit v prostředí domova a možnost mít volný čas.
B) Určitě mi vzala možnost setkat se s přáteli, rodinou a možnost dělat moje koníčky. Dále mi vzala možnost cestovat a setkávat se s novými lidmi.

Adam 1. A

 

1. Po distanční výuce se věnuji úkolům, které ten den dostanu. Po úkolech chodím na procházku se psy, abych neseděla stále doma a také aby psi měli pohyb. Když přijdu domů, pomůžu mamce, když potřebuje něco udělat, a večer se učím látku, kterou jsme probírali ve škole. Popřípadě dodělávám domácí úkoly zaslané v pozdějších hodinách.
2. V této době bych si dokázala představit práci po lesích, po místech, kam normální turisti nechodí. Je to jediné místo, kde jsem opravdu ráda a nemusím sedět u počítače. V lese si odpočinu a přijdu na spoustu nových a kolikrát i hodně užitečných nápadů. Navíc v lese nikdo neohrožuje nikoho nákazou Covidu-19, když člověk pracuje sám.
3. Když to vezmu z pohledu dospělých kolem sebe, tak vidím, že je to opravdu vyčerpává. Hlídat děti v případě nižších stupňů, aby plnily to, co plnit mají. Ve vyšších stupních vzdělávání dospělí musejí hlídat spousty dalších, sice někdy až nepodstatných věcí, a to musí být také vyčerpávající. Takže já bych dospělým vzkázala: Odpočiňte si, co možná nejvíce. Jděte se někam projít, pokud je to možné. Zkuste i neznámá místa, tam, kde to lidé moc neznají. Nebo zkuste nějakou novou aktivitu.
4. Já budu moc ráda jen za ten pocit, že už mě nebude Covid-19 ohrožovat. Určitě ale vím, co udělám hned první víkend. Pojedu za kamarádkami a pořádně si popovídáme. Hrozně moc mi chybí. A nechybí mi jen ony, chybí mi také lidé, které jsem potkávala každý den, byla jsem na ně zvyklá.
5. Vzala mi toho poměrně dost, poznávání s novou třídou a poznávání nových učitelů. Vzala mi i čas, který bych mohla být někde venku, nebo třeba si s někým jen tak popovídat. Naopak mi covidová doba dala větší prostor na věci, které jsem při normální výuce a chození do školy nestíhala.

Květa Kyralová, 1. A

 

1. Když mi skončí distanční výuka, tak zkontroluji, zda nemám nějaké domácí úkoly. Když mám vše do školy hotové, tak se snažím sportovat.
2. Protože jsem to nevěděl ani před pandemií, a to ty možnosti byly mnohem lepší než teď, tak stále nevím, jaké povolání bych chtěl dělat.
3. Všem dospělým bych poradil, aby se chovali trošku zodpovědněji. Řekl bych, že lidi často chodí do práce, i když vědí, že mají příznaky Covidu 19, aby nepřišli o práci nebo o peníze, ale když se Česká republika bude chovat tak, jak se chová, tak se to nikdy nepřestane šířit.
4. Pojedu do nějakého velkého města a budu si užívat vše co už nebude zavřené.
5. Covidová doba mně vzala osobní kontakt s lidmi. Někdy se bojím že si s daným člověkem nebudu mít co říct. Dala mně to, že si máme vážit toho, kde jsme se mohli volně pohybovat bez toho, abychom se báli, že chytneme Covid 19.

Dominik Lehotský

 

1. Hraju hry.
2. Investor. Dost možná bude ekonomická krize, například nemovitosti svoji cenu neztratí
3. Asi nemám.
4. Doufám, že s přítelkyní.
5. Nedala mi nic. Vzala mi kontakt s přáteli a s přítelkyní

Max Hartwich, kvinta

 

1. Většinou pomáhám doma anebo se učím.
2. Nejspíš nějakou práci, která se dá dělat online, jako například dabér nebo pracovník v nějaké kanceláři.
3. Ani moc ne, jediné co mě napadá je, že by lidé mohli respektovat ta opatření trochu víc.
4. Popravdě, nespíš půjdu ven s kamarády.
5. Díky této době jsem si začal hledat hodně přátel online a potkal jsem lidi, na kterých mi docela záleží, takže za to jsem docela rád, ale zase za těmito lidmi teď nemůžu, jelikož bydlí v jiném okrese.

Tomáš

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free