Broumovsko

Čtvrtek 18.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 06:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola

Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola

Email Tisk PDF
seznam článků
Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola
Strana 2
Všechny strany

francGymnázium v Broumově (GB) je jedinou střední školou v našem městě. Je tedy v zájmu všech obyvatel broumovského výběžku, aby to byla škola kvalitní a respektovaná, mající pevnou pozici v systému krajského školství. Jsem přesvědčen, že tomu tak opravdu je.

Gymnázium znám velmi dobře - jak z pozice představitele zřizovatele školy (byl jsem hejtmanem Královéhradeckého kraje v letech 2008 -2016), tak i dlouholetého člena Školské rady. I proto jsem se během listopadu sešel s ředitelem GB Karlem Výravským a diskutoval s ním o postavení školy a její budoucnosti.

Technický stav budovy je dobrý, v posledních několika letech došlo ze strany zřizovatele k uvolnění prostředků na rekonstrukci sociálních zařízení, vybudování nového výtahu, zlepšení izolací v části budovy, úpravy tělocvičny, postupné výměně a repasi oken, která bude probíhat i v příštích letech. Standardní je i vybavení učeben, které jde s dobou i v oblasti IT - vybavení počítači, wifi, elektronická třídnice s využitím pro rodiče studentů apod.

Potěšitelný je především současný zájem studentů o studium na GB - škola naplňuje bez problémů třídy víceletého i čtyřletého studia a do přijímacího řízení se hlásí podstatně více uchazečů, než je nakonec možné přijmout. Studenti jsou především z broumovského výběžku, ale velký počet je např. i z Police nad Metují, Hronova a dalších míst náchodského okresu.

Zájem rodičů a žáků o GB je dán i stabilním a kvalitním učitelským sborem, dobrou dlouholetou prací ředitele školy, vyhlášeným individuálním přístupem ke studentům, tzv. rodinným prostředím i dobrou komunikací a otevřeností školy vůči potenciálním uchazečům o studium. Úroveň studijních výsledků je dobrá - to vyplývá ze srovnání výsledků studentů za posledních několik let v rámci kraje i České republiky. GB má stálou podporu od našeho města, dobré "soužití" ZŠ Hradební a GB v jedné budově je prospěšné pro obě strany.

Proč se o gymnáziu takto zeširoka vyjadřuji? Za prvé - dobrá střední škola je podmínkou pro udržení mladých lidí v našem městě (a snad i jedním prvkem pro řešení největšího problému Broumova - tj. úbytku počtu obyvatel). Za druhé - je především na nás všech, abychom význam GB pro město do budoucna uměli obhájit i v rámci systému středních škol v Královéhradeckém kraji.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Dýňové slavnosti, Dny poezie, křest knihy, divadlo, kino, beseda, závody v běhu, prohlídky písárny, ...

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Pořadatelé zvou na 17. ročník charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafes...

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Po dosud neznámém pachateli krádeže z rekreačního objektu poblíž pískovcových skal na Broumovsku pát...

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

Řada zajímavých hostů z celé České republiky zavítá ve dnech 6. - 7. listopadu do broumovského klášt...

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

V sobotu 6. října se rozehrála okresní soutěž v červeném a modrém minivolejbale. První turnajové kol...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře