Broumovsko

Neděle 17.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola

Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola

Email Tisk PDF
seznam článků
Gymnázium Broumov - kvalitní střední škola
Strana 2
Všechny strany

francGymnázium v Broumově (GB) je jedinou střední školou v našem městě. Je tedy v zájmu všech obyvatel broumovského výběžku, aby to byla škola kvalitní a respektovaná, mající pevnou pozici v systému krajského školství. Jsem přesvědčen, že tomu tak opravdu je.

Gymnázium znám velmi dobře - jak z pozice představitele zřizovatele školy (byl jsem hejtmanem Královéhradeckého kraje v letech 2008 -2016), tak i dlouholetého člena Školské rady. I proto jsem se během listopadu sešel s ředitelem GB Karlem Výravským a diskutoval s ním o postavení školy a její budoucnosti.

Technický stav budovy je dobrý, v posledních několika letech došlo ze strany zřizovatele k uvolnění prostředků na rekonstrukci sociálních zařízení, vybudování nového výtahu, zlepšení izolací v části budovy, úpravy tělocvičny, postupné výměně a repasi oken, která bude probíhat i v příštích letech. Standardní je i vybavení učeben, které jde s dobou i v oblasti IT - vybavení počítači, wifi, elektronická třídnice s využitím pro rodiče studentů apod.

Potěšitelný je především současný zájem studentů o studium na GB - škola naplňuje bez problémů třídy víceletého i čtyřletého studia a do přijímacího řízení se hlásí podstatně více uchazečů, než je nakonec možné přijmout. Studenti jsou především z broumovského výběžku, ale velký počet je např. i z Police nad Metují, Hronova a dalších míst náchodského okresu.

Zájem rodičů a žáků o GB je dán i stabilním a kvalitním učitelským sborem, dobrou dlouholetou prací ředitele školy, vyhlášeným individuálním přístupem ke studentům, tzv. rodinným prostředím i dobrou komunikací a otevřeností školy vůči potenciálním uchazečům o studium. Úroveň studijních výsledků je dobrá - to vyplývá ze srovnání výsledků studentů za posledních několik let v rámci kraje i České republiky. GB má stálou podporu od našeho města, dobré "soužití" ZŠ Hradební a GB v jedné budově je prospěšné pro obě strany.

Proč se o gymnáziu takto zeširoka vyjadřuji? Za prvé - dobrá střední škola je podmínkou pro udržení mladých lidí v našem městě (a snad i jedním prvkem pro řešení největšího problému Broumova - tj. úbytku počtu obyvatel). Za druhé - je především na nás všech, abychom význam GB pro město do budoucna uměli obhájit i v rámci systému středních škol v Královéhradeckém kraji.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovská Základní škola Hradební už deset let nacvičuje Vánoční ladění

Broumovská Základní škola Hradební už deset let nacvičuje Vánoční ladění

Už deset let se snažíme naladit děti, rodiče i náhodné diváky na blížící se Vánoce. Předat všem přít...

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Tři dopravní nehody a další tři výjezdy s technickou pomocí. Takový byl čtvrtek pro policisty a hasi...

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

V Obecním domě v Praze se v neděli konal Galavečer u příležitosti 125. výročí založení fotbalového k...

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře