Broumovsko

Neděle 21.říjen 2018

Poslední aktualizace22.10.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Jaroslav Bitnar: Zabýváme se bezpečností v dopravě

Jaroslav Bitnar: Zabýváme se bezpečností v dopravě

Email Tisk PDF
seznam článků
Jaroslav Bitnar: Zabýváme se bezpečností v dopravě
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

stttV poslední době došlo na území našeho města k několika případům kolize vozidla s chodci, popřípadě s cyklisty. Někteří občané se proto připojili k petici za vybudování chodníků, která nám byla v nedávné době doručena. Těm, kteří jsou v této záležitosti aktivní a nelhostejní, děkujeme.

Všechny občany města chceme ubezpečit, že vedení města problém bezpečnosti v dopravě dlouhodobě vnímá a jeho řešením se velmi intenzivně zabývá. S ohledem na existující řadu podmínek, omezení a předepsaných postupů však, bohužel, nelze ve všech případech postupovat tak rychle, jak bychom si všichni přáli.

První akcí, která bude realizována hned na jaře roku 2018, je autobusový záliv (přebudování nástupiště mimo komunikaci) u autobusové zastávky v ulici Masarykova (u klubu ROK) a vybudování bezpečného přechodu pro chodce v ulici Kladská. Obě akce směřují ke zvýšení bezpečnosti chodců, zejména dětí docházejících do škol. U obou akcí je investorem město a proto se můžeme zaručit, že se tak stane.

Prodloužení chodníku v ulici Kladská směrem na Otovice, popřípadě v ulici Osvobození od křižovatky Šonov / Otovice však prozatím vázne na tom, že tato komunikace a související pozemky jsou majetkem kraje a zde jsme realizačně závislí na časovosti a průběhu jimi plánované rekonstrukce komunikace na Otovice. Proto jsme ve čtvrtek 23. listopadu jednali s Martinem Červíčkem, 1. náměstkem hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství a v pondělí 27. listopadu i s Ing. Jiřím Koutníkem, technicko-obchodním náměstkem Údržby silnic Královéhradeckého kraje. S oběma pány jsme diskutovali šance na opravy krajských komunikací v Broumově, a to jak směrem na Otovice, tak směrem na Rožmitál, s cílem vybudovat podél těchto komunikací odpovídající a bezpečné chodníky. Dalším naším záměrem je oprava chodníku v ulici Střelnická (od polikliniky k parkovišti pod školou). I tato akce však musí navazovat na opravu krajské komunikace. Z obou výše uvedených jednání vyplynul jednoznačný příslib podpory.

Komunikace na Rožmitál je projekčně připravena, realizace je možná hned, jakmile krajský úřad uvolní peníze. Ten však prozatím nezařadil tuto investici do svých priorit na rok 2018. Budeme proto pokračovat v našem intenzivním tlaku na vedení kraje, aby tak učinil již pro nejbližší možné období, kterým však bude nejspíše až rok 2019.

Oprava komunikace na Otovice je však stále zablokovaná postojem Otovic. Proto jednáme s krajem o realizaci částečné rekonstrukce této silnice, a to od hlavní křižovatky po konec Broumova. Zde se podařilo dosáhnout dílčí domluvy, nedořešenou otázkou však zůstává časovost zpracování projektové dokumentace. Projekční kancelář se dlouhodoběji potýká s personálním obsazením a termíny se prodlužují. Podařilo se nám získat příslib zpracování rovněž až pro období roku 2019.

V neposlední řadě nás pak zajímaly také nové informace týkající se již několikrát diskutovaného a projednávaného "obchvatu" města. Tady to ovšem, bohužel, bude zřejmě na dlouho. Pokud vše dobře půjde a bude dosaženo dohody s majiteli potřebných pozemků a nemovitostí, mohlo by být v horizontu tří let vydáno povolení ke stavbě. A pak se teprve začne řešit otázka získání potřebných financí na samotnou stavbu...

Pro příští rok je tak z kraje prozatím závazněji přislíbena pouze oprava komunikace v zatáčce u restaurace Střelnice. A i když se jedná pouze o krátký úsek, my počítáme s kompletní výměnou veřejného osvětlení a s rozšířením chodníku a s opravou opěrné zdi a schodiště do "Fitzbachu".

Protože se snažíme k řešení palčivého problému bezpečnosti chodců v našem městě přistupovat velmi zodpovědně, hledáme i další možná řešení tam, kde nejsme na kraji či nějakém dalším subjektu přímo závislí.

Pro zlepšení bezpečnostní situace v ulici Kladská uvažujeme (kromě již v úvodu uvedeného bezpečnějšího přechodu pro chodce) o možném pozitivním dopadu vybudování tzv. úsekového měření rychlosti projíždějících vozidel. Tento projekt je aktuálně ve fázi zpracování studie proveditelnosti.

Z investičních akcí je naplánována rekonstrukce chodníku v ulici Alšova (od křižovatky s ulicí Slévárenská po křižovatku s ulicí Dukelská), a to rovněž včetně vybudování autobusového zálivu (u vlakového nádraží v Olivětíně). A v neposlední řadě kompletní rekonstrukce ulice Soukenická v celé její délce - včetně vyřešení křižovatky v Olivětíně u pivovaru a podchodu pod železničním viaduktem. Na obě výše zmíněné akce je již zadáno zpracování projektové dokumentace.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Střední škola gastronomie a služeb, Teplice nad Metují se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svač...

Horský výstup na Broumovské stěny

Horský výstup na Broumovské stěny

Po předchozím tipu na nenáročný podzimní rodinný výlet se tentokrát opět pokusíme potěšit sportovněj...

Loučím se se vztyčenou hlavou

Loučím se se vztyčenou hlavou

Vážení spoluobčané, dovolím si na tomto místě poděkovat všem zúčastněným voličům, kteří v sobě našli...

Polický Spartak hledá maskota fotbalového klubu

Polický Spartak hledá maskota fotbalového klubu

Fotbalový oddíl Spartak Police nad Metují vyhlásil veřejnou soutěž o maskota klubu. Splněný by měl b...

Pohádky z broumovského dolíku

Pohádky z broumovského dolíku

Z ženské něhy, radosti a hravosti vznikla kniha věnovaná dětem a tomuto kraji. V neděli 21. října v ...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře