Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Lenka Hlaváčková: "Jako lidstvo jsme si asi o lekci pokory koledovali."

Lenka Hlaváčková: "Jako lidstvo jsme si asi o lekci pokory koledovali."

Email Tisk PDF

lenkaNěkolika lidem z Broumovska jsem položil několik otázek. Dnes odpovídá OSVČ Lenka Hlaváčková.

Je to už více než rok, kdy byl vládou vyhlášený nouzový stav. Prožíváte i teď obavy z nakažení, z budoucnosti, nebo se situace již stala denním chlebem současné doby?

Mě osobně asi nejvíce drtí domácí výuka, omezení volnočasových aktivit a s ní spojené důsledky sociální izolace našich děti. Současnou krizi vnímám v určitých rovinách jako transformační a snažím se z toho nehroutit, a naopak se přizpůsobit. Nevěřím, že se vrátí staré pořádky.

Internet je plný různých teorií o původu viru, účinnosti vakcín či důvěryhodnosti vedení státu. Jak si to vše vysvětluje váš "selský" rozum?

O tom, proč, nebo kdo "nám to udělal", nemám jasný obrázek. Když ale pohlédnu zpět, mám pocit, že jako lidstvo jsme si asi o lekci pokory koledovali.

Studenti broumovského gymnázia v nedávné anketě objevili dosud netušené možnosti, jak trávit volný čas o samotě a sám se sebou. Jak je to u vás?

Volný čas je pro mě příjemná změna a docela si jí užívám. Konečně mám možnost vnímat nejen sebe, ale i okolní svět v úplně jiných frekvencích než dosud.

Co vám zaručeně zvedne náladu?

Jednoznačně určitý druh intimity. No a pak spousty maličkostí, které jsou pro mnoho lidí samozřejmé. Teplá vana, skvělá káva nebo jen pocit, že mám zdravou rodinu a střechu nad hlavou.

Asi většinou ženy mají v současné době trable s tím, co pořád doma vařit. Poraďte nějaký svůj oblíbený recept! Podrobně prosím, ať si to můžeme uvařit či připravit.

Nekonečné vaření připraví o nadšení i toho největšího fandu, takže momentálně obědváme jídlo ze školky. Můj top recept, když doma opravdu nic není jsou gratinované brambory. Ty se jen nakrájí na tenké plátky, naskládají na plech, zalejí smetanou nebo máslem a dají zapéci. Pro nedělní variaci doporučuji ozvláštnit třeba pórkem, fenyklem nebo jinou zeleninou.

Co uděláte, až to všechno skončí? A nechci slyšet, jak naočkovaní vyrazíte do Chorvatska.

Nečekám až všechno skončí a spíše řeším co můžu dělat teď v této době, abych byla spokojená a cítila se alespoň přijatelně. Nejvíce se těším až sundáme ty náhubky a já zase uvidím lidské úsměvy. To je pro mě nejvíc.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free