Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Milan Kulhánek: "Tento mejdan musí skončit..."

Milan Kulhánek: "Tento mejdan musí skončit..."

Email Tisk PDF

kulhasNěkolika lidem z Broumovska jsem položil několik otázek. Odpovídá učitel broumovského gymnázia Milan Kulhánek.

Je to už plus minus rok, kdy byl vládou vyhlášený nouzový stav. Prožíváte i teď obavy z nakažení, z budoucnosti, nebo se situace již stala denním chlebem současné doby?

Covid mám již za sebou, čeká mě jako učitele očkování, takže vidím světlo na konci tunelu. Obavy mám více o své blízké. Na budoucnost radši moc nemyslím, protože zcela zákonitě tento mejdan musí skončit. To, čemu dnes říkáme ekonomická krize, je jen začátek...

Internet je plný různých teorií o původu viru, účinnosti vakcín či důvěryhodnosti vedení státu. Jak si to vše vysvětluje váš "selský" rozum?

Vysvětlení je prosté. Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Každý může napsat cokoliv, podle toho pak "informovanost" vypadá. Znám řadu lidí převážně důchodového věku, kteří každý den přeposílají desítky emailů. Dezinformace, domněnky, jedna paní povídala. Když jim řeknu, že obsah jejich emailu je na hoax.cz, tak to stejně pošlou za týden znovu. Internet je skvělá věc, pokud s ní umíme zacházet. Pokud neumíme informace kriticky zhodnotit, tak to je špatné. Podle mě je na netu přes 90 % informací naprosto bezcenných. Řízení státu během covidové doby je velmi chaotické a nepřehledné.

Studenti broumovského gymnázia v nedávné anketě objevili dosud netušené možnosti, jak trávit volný čas o samotě a sám se sebou. Jak je to u vás?

Jsem často rád sám se sebou, takže s izolací dramatický problém nemám. Chybí mi ale sociální vazby, rád bych byl se svými studenty ve třídě.

Co vám zaručeně zvedne náladu?

Mám od přírody v genech převažující dobrou náladu, snažím se zachovat klidnou hlavu, zdravý rozum a nadhled. Náladu mi zvedne spoustu věcí, procházka se ženou, hlídání vnuka, dobré jídlo, dvojka červeného, skvělá knížka, email od kamaráda...

Asi většinou ženy mají v současné době trable s tím, co pořád doma vařit. Poraďte nějaký svůj oblíbený recept! Podrobně prosím, ať si to můžeme uvařit či připravit.

Vařím rád, rád v kuchyni improvizuji. Takže vždy je jídlo trochu jiné. Musíte jídlo vařit s láskou, pak se určitě podaří. Žádný recept na chlubení nemám.

Co uděláte, až to všechno skončí? A nechci slyšet, jak naočkovaní vyrazíte do Chorvatska.

Do Chorvatska nejezdím. Cestování mi chybí, ale jsem smířen s tím, že ani letos žádné nebude. Neskončí to ze dne na den. Budu rád, když se mi postupně vrátí můj život před covidem. Dám si třeba na zahrádce točené pivo. Nebo kávu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free