Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Nikdy bych si nepředstavovala, že by mi mohla chybět škola

Nikdy bych si nepředstavovala, že by mi mohla chybět škola

Email Tisk PDF
seznam článků
Nikdy bych si nepředstavovala, že by mi mohla chybět škola
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

regiStudenti kvinty a 1. ročníku Gymnázia Broumov v rámci distanční výuky odpověděli pro Naše Broumovsko na několik otázek směrovaných na současnou dobu. Titulní fotografii, která podle zadání má studentům vykouzlit úsměv na tváři, poslala Regina Přibylová, druhou poskytl Filip Pancner. Autorkou titulního názvu článku je Sabina Hartová.

 

Otázky:

1. Co děláš, když ti skončí distanční výuka?
2. Představ jsi, že jsi dospělý/á. V jakém zaměstnání by ses nejraději viděl/a v této době? A proč?
3. Co bys teď poradil/a dospělým, jak přečkat tyto dny? Máš pro dospělé, resp. rodiče nějaký vzkaz?
4. Jak si užiješ první pocovidový víkend?
5. Co vám dala covidová doba, co naopak vzala?

 

1. Chvíli odpočinu od koukání do počítače a pak záleží jaký den v týdnu je. Občas pomáhám rodičům nebo mám dva kroužky. Jsou to hodiny němčiny a angličtiny. Pak většinou dělám úkoly. Nebo se koukám na seriály.
2. U této otázky jsem se trochu pozastavila, jelikož ještě nejsem jistá, co bych do budoucna chtěla dělat, tak je to pro mě těžká otázka. Poslední dobou ale hodně přemýšlím nad marketingem nebo grafickým designem, protože to je něco, co mě vždy zajímalo. Myslím, že je to dobré, jako práce do této doby. Mohla bych pracovat online. Myslím, že je dobré mít práci, kterou můžete dělat kdekoliv.
3. Moc nevím, jak bych poradila rodičům nebo dospělým. Zkusila bych doporučit, ať se přizpůsobí. Asi se mi to lehko říká, jsem student, který nemusí zajišťovat rodinu. Ale myslím, že když teď nemůžete pracovat, třeba jako kadeřnice, tak nebýt doma, ale snažit se najít práci. Ne nutně vaši specializaci, ale pokud umíte řídit auto, tak můžete dovážet obědy nebo nakoupit seniorům a donést jim nákup před dveře. Ve velkých městech tohle funguje.
4. První pocovidový víkend bych si užila tak, že bych šla se všemi mými kamarády na velký výlet. Potom zašla do jedné z našich oblíbených restaurací. A další den bych si jela zaplavat nebo zalyžovat. To mi tuhle zimu opravdu chybělo.
5. Covidová doba mi dala více času. Začala jsem více přemýšlet nad sebou do budoucna, co jednou budu potřebovat a co bych chtěla dále rozvíjet. Začala jsem chodit na hodiny angličtiny a němčiny. Naučila jsem se psát všemi deseti na počítači. A teď bych se chtěla naučit v grafickém programu. A co mi vzala? Kamarády, nejsme spolu v kontaktu tak, jako dříve. Všichni jsme se změnili a všichni mi moc chybí.

E.M., 5. V

 

1. Často se zajímám o informace o Pablo Escobarovi.
2. Chtěl bych podnikat. Tento směr by mě bavil.
3. Odpočívejte a buďte v klidu. Snažte se dělat věci z domu.
4. Netěším se, protože mě baví být doma.
5. Přinesla mi klid. Vzala mi stres.

Pablo, 5.V

 

1. Většinou jdu na oběd, který na mě čeká, a potom volám s přáteli nebo jsem venku na čerstvém vzduchu.
2. Asi bych byl nejradši doktor nebo online prodejce. Doktor proto, že bych mohl pomoci a měl příjem i v této době, a prodejce hlavně kvůli tomu, že by můj příjem nebyl ovlivněn.
3. Asi aby se snažili změnit to, co se děje ve vládě, jelikož opatření a zákazy nedávají smysl, a dovolím si tvrdit, že i já 16letý student, bych situaci lépe zvládnul.
4. Nevidím rozdíl mezi nynějším víkendem a pocovidovým. Doma můžu pomáhat každou sobotu a jediné na čem mi o víkendu záleží je odpočinek a účast na bohoslužbě.
5. Dala mi větší klid kvůli učení, jelikož z pohodlí domova mám na to větší klid a necítím, že by mi něco vzala.

Pelán Maxmilián, kvinta 5. V

 

1. Když mi skončí výuka, jdu si udělat oběd, vyvenčit psa, a pak si jdu číst.
2. Nevím, jaké zaměstnání bych chtěla dělat vůbec, natož v této dobře. Výhodné by ovšem bylo pracovat ve firmě se zdravotnickými potřebami. Ty jsou v této době nutné, tudíž by byla menší pravděpodobnost, že by propouštěly hodně lidí.
3. Dospělým bych poradila, aby se starali o své děti, hlavně o ty malé, aby to v této době zvládly.
4. První víkend si užiji tak, že navštívím část rodiny, kterou jsem neměla možnost vidět.
5. Covidová doba mi dala spoustu času o samotě. Celé měsíce. Mohla jsem se tedy zaměřit na jedinou osobu, se kterou jsem uvízla ve velmi málem prostoru. Na sebe. Tato doba mi tedy dala lekci. Naučila jsem se, jak ignorovat své okolí, i to, které se nachází jednu opravdu tenkou stěnu ode mě. Nevzala mi nic. S lidmi jsem netrávila moc času, ani předtím, ani potom. Tu krátkou dobu ve škole jsem s lidmi trávila, ale nezáleželo mi na tom.

N., 5. V

 

1. Nejčastěji chodím do přírody, je to nejlepší místo, kde si vyčistit hlavu a popřemýšlet o věcech. Občas se chodím jen tak projít po městě a okolí, většinou s jedním kamarádem. A jsou i dny, kdy prostě zůstanu doma.
2. Jednou v budoucnu bych chtěl být učitelem, ale v této době rozhodně ne. Učitelé to mají teď těžké. Asi bych chtěl nějak, aspoň trochu, pomáhat v nemocnici. Myslím si, že je to teď důležité.
3. Určitě bych jim poradil, že to musí vydržet, než se to začne rozvolňovat. Nejhůř na tom bude psychika, takže bych asi poradil, ať si zkusí sami popřemýšlet nad těmito věcmi a nějak si to srovnat v hlavě.
4. Nejlépe s kamarády. Určitě bych přivítal, kdybychom se sešli s lidmi, které jsem dlouho neviděl.
5. Největší pozitivní věc je, že jsem díky tomu prozkoumal Broumovské stěny a vlastně celé Broumovsko. Netušil jsem, jak je tady krásně, a jak nádhernou přírodu tu máme. Na druhou stranu mě covidová doba vzala zážitky – taneční, lyžák, školu a obecně kontakt s kamarády. To mě strašně chybí.

F. P., 5. V

 

1. Když skončí výuka, tak jdu většinou volat s kamarády a hrát hry, nebo koukat na seriály.
2. Možná pohřebák, nebo prodavač v supermarketu.
3. Nenapadá mě nic jiného než koukat na filmy/seriály, nebo nějaká práce na zahradě.
4. Půjdu s kamarády ven.
5. Dala mi spoustu času na hraní a vzala mi veškerý sociální kontakt s okolním světem.

Honza, 5. V

 

1. Po distanční výuce jedu většinou ke koním. Trávím s nimi většinu svého volného času.
2. Nedokáži si představit sama sebe v této době v žádném zaměstnání, ale rozhodně bych nedokázala být doktorkou. Myslím, že jsme doktorům všichni hodně dlužní a vděční. V této době to jsou takoví superhrdinové a já bych nikdy nebyla tak statečná.
3. Přála bych všem dospělým, aby se tolik nestresovali. Chápu, že je to pro všechny, a nejen pro rodiče, složité a my děti jim to většinou vůbec neusnadňujeme, ale měli bychom myslet na to hezké, jako třeba na to, že tahle doba covidová jednou skončí a my se vrátíme k normálnímu životu. Musíme věřit. Strach nám nepomůže. Pozitivní myšlení alespoň zpříjemní den nám i všem okolo.
4. Myslím, že první víkend, který bude jako dřív, strávím se svými přáteli a se svým přítelem. Asi uspořádáme velkou oslavu, že se vrátil normální život.
5. Díky téhle době mám mnohem více času, takže mohu být více u koní. Nemusím vstávat brzo ráno na autobus a kdykoliv si mohu dojít do ledničky, protože jsem pořád doma. Uvědomila jsem si, jak moc mi chybí přátelé, škola, výlety... To, co pro mě bylo samozřejmostí, je teď pryč. Nikdy bych si nepředstavovala, že by mi mohla chybět škola. Jako malá jsem snila o prázdninách na celý rok, ale teď bych se tam vrátila hned, jak by to bylo možné.

S. H.

 

1. Když mi skončí distanční výuka, tak si většinou jdu číst nebo jdu na procházku. Dvakrát týdně mám po škole ještě distančně balet a jinak se koukám na nějaké filmy nebo seriály a dělám úkoly, které máme zadané.
2. V této době bych chtěla pracovat ve zdravotnictví. Jelikož moje mamka ve zdravotnictví pracuje, tak vím, jak jsou v tomto oboru lidé zapotřebí. Je to sice rizikové povolání, hlavně v této době, ale je to také, podle mého názoru, nejdůležitější povolání.
3. Nevím, co bych poradila. Přece jen jsem student a mám to o dost lehčí než moji rodiče a celkově dospělí. Ale mám pro ně vzkaz ať jsou silný, a že je důležitý, aby byli co nejvíce s rodinou, která je ve všem podpoří.
4. První pocovidový víkend si užiji s kamarády. Půjdeme na nějakej výlet, možná přespíme na chatě. A taky pojedu za babičkami a po roce je zase konečně pořádně obejmu.
5. Covidová doba mi dala volný čas. Spoustu volného času, kdy jsem se naučila nové věci, konečně jsem začala s tím, co jsem odkládala, protože na to čas nebyl. Byla jsem dost často sama se sebou a přemýšlela jsem čeho bych chtěla dosáhnout. A co mi vzala? Nedávno jsem si vzpomněla, jak mi všichni dospělí říkají, že období 15 a 16 let je to nejlepší období v životě. Já toto období strávím převážně zavřená doma. Takže covidová doba mi vzala období, které bych měla strávit s kamarády.

Regina 5. V

 

1. Většinou si uvařím oběd, a pak buď jdu ven, nebo něco dělám doma.
2. Asi bych teď nejradši byla lékařkou. Myslím, že jsou v této době určitě potřeba.
3. Asi jen, aby to vydrželi.
4. Určitě bych šla někam, kde by bylo spoustu lidí, kam by mi bylo asi celkem jedno.
5. Myslím, že díky téhle době si budu víc vážit obyčejných věcí. Jako výletu s kamarády, nebo dokonce i dne ve škole. Ale na druhou stranu mi vzala spoustu zážitků. Mám pocit, jako bych proseděla rok před počítačem.

Kristýna Veselá

 

1. Většinou po konci výuky si čtu.
2. Nevím přesně v jakém zaměstnání bych se nejraději viděla, ale asi by mělo být takové, aby uživilo rodinu.
3. Mně v této době pomáhá čtení, ale to nemusí každému.
4. Ráda bych jela někam na výlet.
5. V covidové době jsem měla hodně času, a tak jsem přečetla hodně knih, ale i tak bych chtěla někdy jít s kamarády ven.

Lenka, 5. V

 

1. Po každé distanční výuce jdu mamce povyprávět, co se na hodinách dělo. Udělám si úkoly (dobře, občas na ně zapomenu), a když už nemám nic jiného na práci, věnuji se hraní her na počítači. Ovšem, když je hezky, chodíme se s mamkou projít třeba do města, nebo jen tak.
2. Nad touto otázkou jsem se dlouho zamýšlel. Vždy jsem chtěl být doktorem, i dokonce stále chci. Ale nedokážu si představit, že bych nyní byl na pozici doktora. Mají to určitě neskutečně těžké. Všem doktorům veliký respekt a vděk za to, co pro nás dělají. A abych odpověděl na otázku, nejraději bych pracoval z domova.
3. Co bych poradil dospělým lidem? Ačkoliv se to zdá nereálné, ale přál bych jim co nejméně stresu a aby neviděli vše ve zlém, tím se toho moc nevyřeší. Musíme věřit a doufat, že brzy vše skončí. Přeji všem dospělým hodně štěstí a zdraví.
4. Přestože ven moc nechodím, chtěl bych vidět pár svých přátel. Navíc, s pár lidmi bych měl ještě slavit Vánoce, takže určitě bych víkend rád prožil nějakou menší oslavou.
5. Covidová doba mi přinesla víc volného času (včetně volného času stráveného v posteli před osmou hodinou). A co mi covidová doba naopak vzala? Když to vezmu trochu dozadu, tak asi vzpomínky na léto 2020. A stále vzpomínky bere. Nikdo nic nemůže dělat, nikam jezdit, nic navštěvovat.

Petr

 

1. Dělám věci do školy a poté jdu ven se projít.
2. Ani nevím, jelikož v žádném zaměstnání to v této době není lehké. Ale nejspíše překladatel, jelikož ten svou práci může dělat odkudkoliv.
3. Užívejte života, vím zní to divně, ale i v této době se dají dělat věci, na které nebyl čas.
4. Miluji turistiku. Takže určitě nějaká túra nebo krátký výlet s odlovem pár kešek.
5. Určitě mi vzala fyzický kontakt s přáteli. A co mi dala? Asi to, že mám více času na věci, na které jsem předtím neměl moc času.

Petr z V. Poříčí

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free