Broumovsko

Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace24.10.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Broumova Ing. Jaroslav Bitnar

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Broumova Ing. Jaroslav Bitnar

Email Tisk PDF
seznam článků
Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Broumova Ing. Jaroslav Bitnar
Strana 2
Všechny strany

bitbitJaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starostkám a starostům Broumovska, Policka a Teplicka. Jejich odpovědi jsou zveřejňovány v pořadí, v jakém je do redakce doručili. Dnes odpovídá starosta Broumova Ing. Jaroslav Bitnar.

Budete opět kandidovat a ucházet se o pozici starosty?

Samozřejmě. Tato práce mne naplňuje a mám ji rád. Mám chuť v práci pokračovat, nechci, aby naše snažení přišlo vniveč. Za čtyři roky jsem načerpal mnoho zkušeností a chci i nadále Broumov posouvat kupředu. Rada města, složená z koaličních partnerů, mi byla oporou a děkuji všem svým kolegyním a kolegům za spolupráci a podporu. Práce starosty sice někdy přináší i kontroverze a nepříjemná setkání, ale většinou i takové situace vyústí v dobré nápady a poznatky. Končící volební období bylo občas poznamenáno neshodou na zastupitelstvu, ale to se vlastně od opozice očekává. Kritizovat je věčné poslání oponentů.

Jak hodnotíte poslední čtyři roky u vás ve městě?

Jsem toho názoru, že Broumov za poslední čtyři roky ušel dlouhou cestu. Podařila se spousta velkých a skvělých věcí – snížil se počet trestných činů, snížily se vyplácené dávky, začaly se zavírat herny, rekonstrukcí prošla řada objektů. Město přestalo prodávat nemovitosti, se kterými si nevědělo rady. A naopak některé problémové vykoupilo a přestavělo na bydlení pro seniory či je nechalo zbourat a zabránilo tak jejich obývání lidmi, kteří budí pohoršení a komplikují soužití ve městě. Investovalo se do sportu, do kultury, velkou investicí byla výstavba nového autobusového terminálu, bytů pro seniory, rekonstrukce Café Herzog, opravy domů na náměstí a spousta dalších akcí.

Jaké máte plány do dalších let?

Před čtyřmi lety po nástupu do úřadu jsem bohužel zjistil, že připravenost města v oblasti investičního rozvoje není adekvátní jeho potřebám. Začali jsme chystat akce a korigovat vše podle aktuálně vypisovaných dotačních titulů. Překlenutí tohoto deficitu vedlo k bezesným nocím a spěšné práci při přípravě. Nyní nic podobného nehrozí. Z pohledu investic je zadáno tolik projektů, že bude zapotřebí několika volebních období na jejich realizaci. Určitě chci napřít úsilí ke zmenšování rozsahu sociálně vyloučených lokalit. Za tímto účelem se chci po volbách opět vrátit k opatření omezujícímu výplatu dávek. Toto opatření s úspěchem přijali jinde a mají velmi dobré "výsledky". Opatření funguje a má smysl.

Samozřejmě se chci věnovat realizaci plánovaných projektů v oblasti investic, které budou směřovat do komunikací, kde se dokončují projektové práce na ulici Větrná, Dvořákova a Soukenická. Do řešení stavebních parcel na Spořilově, do přemístění knihovny a Základní umělecké školy. Finišují projektové práce na "Klášteráku", který se nám po třech letech konečně podařilo získat do našeho majetku. Je to neuvěřitelné, ale "Klášterák" patřil Policii ČR a ne městu. Plánujeme rekonstrukci zázemí na Dětském hřišti, investovat se bude v Benešově, kde bude nové osvětlení a nová kanalizace.

Prostě se chci věnovat každodenní práci na realizaci věcí, které mají přínos pro každého obyvatele Broumova a díky kterým se budeme cítit v Broumově lépe.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

Česko-polské rezidence spisovatelů pokračují v Literárním domku broumovského kláštera i na podzim. V...

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

V 11. kole 1.A třídy uspěla Police na domácím hřišti v přestřelce s Týništěm až brankou v nastavení....

Novinka v oddělení regionální literatury

Novinka v oddělení regionální literatury

Do fondu regionální literatury Městské knihovny v Broumově přibyla v říjnu zajímavá kniha (resp. kni...

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Střední škola gastronomie a služeb, Teplice nad Metují se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svač...

Horský výstup na Broumovské stěny

Horský výstup na Broumovské stěny

Po předchozím tipu na nenáročný podzimní rodinný výlet se tentokrát opět pokusíme potěšit sportovněj...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře