Broumovsko

Středa 12.prosinec 2018

Poslední aktualizace13.12.2018 04:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant

Email Tisk PDF
seznam článků
Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant
Strana 2
Všechny strany

 DSC5109Jaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starostkám a starostům Broumovska, Policka a Teplicka. Jejich odpovědi jsou zveřejňovány v pořadí, v jakém je do redakce doručili. Dnes odpovídá starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant.

Budete opět kandidovat a ucházet se o pozici starosty?

Zastávám funkci neuvolněného starosty obce Vernéřovice už dvě funkční období. Tato práce mě naplňuje, protože mohu ovlivňovat kvalitu života v obci. Jestli dostanu podporu voličů a zastupitelů, rád budu s pokorou kandidovat ještě na další funkční období.

Jak hodnotíte poslední čtyři roky u vás v obci?

Z pohledu starosty mohu hodnotit poslední čtyři roky celkem kladně. Podařilo se nám zajistit, aby naši občané mohli nakupovat v místním obchodě, který společně s hospodou provozuje obec. Stále ve Vernéřovicích funguje škola a školka. To považuji za zvlášť důležité pro vytvoření vztahu dětí k obci. Vynikající pedagogický personál a takřka domácí prostředí ve školce a v naší škole je pro menší děti nenahraditelné. V obci je také přes značný tlak otevřená Česká pošta s.p. Za poslední čtyři roky se nám podařilo odkoupit a modernizovat budovu, která slouží jako zázemí pro naše technické služby. Daří se nám také vybavit naše technické služby potřebnou novou technikou a zajišťovat péči o vzhled obce a služby pro naše občany na potřebné úrovni. V obci máme dvě hřiště pro veřejnost, které využívají hlavně děti a mládež. Přes všechny investice a náklady spojené s financováním školy, školky, obchodu a hospody, nemá obec Vernéřovice žádné dluhy a vytváříme si dostatečnou finanční rezervu na nečekané výdaje.

Hlavní je, že Vernéřovice jsou živá obec. Kolem zastupitelstva obce a místních spolků se vytvořila vynikající parta lidí, která pořádá během roku mnoho akcí pro místní i návštěvníky Vernéřovic. O společenském životě v obci se můžete přesvědčit na našich internetových stránkách.

Jaké máte plány do dalších let?

Vernéřovice neplánují na další období velké investiční akce. Hlavním cílem nového zastupitelstva by mělo být zachovat současnou úroveň služeb pro naše obyvatele. Proto budeme muset řešit prostory pro umístění našeho obchodu s výhledem na delší dobu. V současné době probíhá rekonstrukce fasády našeho kostela. Po dokončení máme v plánu také opravu hřbitovní zdi, která s kostelem tvoří nedílný estetický celek.

Naším cílem je, aby Vernéřovice přilákaly spíše mladé lidi, než aby se některé domy měnily na chalupy. Vernéřovice pravděpodobně nikdy nebudou cílem masové turistiky. Ale je to místo pro spokojený život a klidnou rekreaci. Vernéřovice mají štěstí, že leží na trase Broumov – Trutnov. Proto je u nás dopravní spojení na dostatečné úrovni, což umožňuje relativně jednoduché dojíždění za zaměstnáním, za doktorem a na úřady.

Přeji si, aby příští volební období nepřineslo zhoršení současné situace ve Vernéřovicích. Naopak, aby se Vernéřovice staly domovem pro další mladé rodiny a jejich děti.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Pověz mi svůj příběh," zašeptala, "a já ti povím ten svůj..."

"Pověz mi svůj příběh," zašeptala, "a já ti povím ten svůj..."

Undergroundový klub Eden se v pátek ponořil do melancholie. Vystoupil zde americký muzikant Mark Ste...

Golfové hřiště Grosshof je v České republice hodně ceněné

Golfové hřiště Grosshof je v České republice hodně ceněné

Golfový spolek Všudehrálů sdružující hráče, kteří hráli na více než 60 českých hřištích, už po páté ...

Do nemocnice většinou nikdo nechodí, když zrovna nemusí...

Do nemocnice většinou nikdo nechodí, když zrovna nemusí...

Do nemocnice většinou nikdo nechodí, když zrovna nemusí... V Broumově ale udělejte výjimku. Zajděte ...

Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

V neděli 9. prosince, bez ohledu na jarní podobu počasí, připravilo město Meziměstí v Centru Walzel ...

První zimní úspěch fotbalistů Slovanu. Starší přípravka třetí ve Vamberku

První zimní úspěch fotbalistů Slovanu. Starší přípravka třetí ve Vamberku

Začalo období, kdy fotbalisté Slovanu Broumov, především těch nejmladších kategorií, hrají zimní hal...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře