Broumovsko

Pondělí 18.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant

Email Tisk PDF
seznam článků
Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant
Strana 2
Všechny strany

 DSC5109Jaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starostkám a starostům Broumovska, Policka a Teplicka. Jejich odpovědi jsou zveřejňovány v pořadí, v jakém je do redakce doručili. Dnes odpovídá starosta Vernéřovic Ing. Tomáš Havrlant.

Budete opět kandidovat a ucházet se o pozici starosty?

Zastávám funkci neuvolněného starosty obce Vernéřovice už dvě funkční období. Tato práce mě naplňuje, protože mohu ovlivňovat kvalitu života v obci. Jestli dostanu podporu voličů a zastupitelů, rád budu s pokorou kandidovat ještě na další funkční období.

Jak hodnotíte poslední čtyři roky u vás v obci?

Z pohledu starosty mohu hodnotit poslední čtyři roky celkem kladně. Podařilo se nám zajistit, aby naši občané mohli nakupovat v místním obchodě, který společně s hospodou provozuje obec. Stále ve Vernéřovicích funguje škola a školka. To považuji za zvlášť důležité pro vytvoření vztahu dětí k obci. Vynikající pedagogický personál a takřka domácí prostředí ve školce a v naší škole je pro menší děti nenahraditelné. V obci je také přes značný tlak otevřená Česká pošta s.p. Za poslední čtyři roky se nám podařilo odkoupit a modernizovat budovu, která slouží jako zázemí pro naše technické služby. Daří se nám také vybavit naše technické služby potřebnou novou technikou a zajišťovat péči o vzhled obce a služby pro naše občany na potřebné úrovni. V obci máme dvě hřiště pro veřejnost, které využívají hlavně děti a mládež. Přes všechny investice a náklady spojené s financováním školy, školky, obchodu a hospody, nemá obec Vernéřovice žádné dluhy a vytváříme si dostatečnou finanční rezervu na nečekané výdaje.

Hlavní je, že Vernéřovice jsou živá obec. Kolem zastupitelstva obce a místních spolků se vytvořila vynikající parta lidí, která pořádá během roku mnoho akcí pro místní i návštěvníky Vernéřovic. O společenském životě v obci se můžete přesvědčit na našich internetových stránkách.

Jaké máte plány do dalších let?

Vernéřovice neplánují na další období velké investiční akce. Hlavním cílem nového zastupitelstva by mělo být zachovat současnou úroveň služeb pro naše obyvatele. Proto budeme muset řešit prostory pro umístění našeho obchodu s výhledem na delší dobu. V současné době probíhá rekonstrukce fasády našeho kostela. Po dokončení máme v plánu také opravu hřbitovní zdi, která s kostelem tvoří nedílný estetický celek.

Naším cílem je, aby Vernéřovice přilákaly spíše mladé lidi, než aby se některé domy měnily na chalupy. Vernéřovice pravděpodobně nikdy nebudou cílem masové turistiky. Ale je to místo pro spokojený život a klidnou rekreaci. Vernéřovice mají štěstí, že leží na trase Broumov – Trutnov. Proto je u nás dopravní spojení na dostatečné úrovni, což umožňuje relativně jednoduché dojíždění za zaměstnáním, za doktorem a na úřady.

Přeji si, aby příští volební období nepřineslo zhoršení současné situace ve Vernéřovicích. Naopak, aby se Vernéřovice staly domovem pro další mladé rodiny a jejich děti.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O chlup lepší prasečí nožičky

O chlup lepší prasečí nožičky

Vařené zaječí lebky, kapří líčka, kachní biskup a prasečí mozeček... to jsou příběhy mého dětství. V...

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Kulaté výročí čeká v pondělí 18. února 2019 Agenturu pro rozvoj Broumovska. Nezisková společnost byl...

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Kompletní medailovou sbírku přivezli studenti Gymnázia Broumov z okresního kola Soutěže v anglickém ...

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kra...

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Při záchraně zraněné osoby z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách spolupracovaly ce středu od...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře