Broumovsko

Pátek 27.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Prohlášení k Webrovkafestu na Klučance 2020

Prohlášení k Webrovkafestu na Klučance 2020

Email Tisk PDF
seznam článků
Prohlášení k Webrovkafestu na Klučance 2020
Strana 2
Všechny strany

klucankaPůlka listopadu patří od roku 2002 charitativnímu festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, jehož výtěžek je každoročně věnován na vánoční a jiné zážitkové pobyty dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově (Teplice n/M). Za tu dobu vynesl dětem více než 650 000 Kč. 19. ročník je plánován na 14. listopadu 2020 od 14:30 hodin.

Od jara probíhají intenzivní přípravy, rozpočet se opět podařilo předem pokrýt, díky dotacím měst a obcí a štědrosti dárců z řad firem a jednotlivců. Připraven je také vynikající program, v čele s britskou kapelou Pat Fulgoni & Blues Experience, legendární kapelou Našrot nebo hráčem na didgeridoo a gong Ondřejem Smeykalem. S ČD je opět domluveno zastavování vlaků v zastávce Dědov během akce a autobusy na odvoz návštěvníků jsou v jednání. Plakáty a letáky jsou téměř připraveny k tisku. Jenomže...

I když je festival takřka připravený, zdá se, že veškerá práce organizátorů přijde vniveč. A to převážně díky chaotickému a marketingově-populistickému jednání vlády ČR, která v zájmu své předvolební kampaně dovedla tuto zemi na vrchol nakaženosti Covidem 19 v Evropě.

Jako členové spolku Trutnovská alternativní scéna, který nyní Webrovkafest pořádá, jsme počítali s tím, že budou platit určitá omezení a pracovali s různými scénáři, jak akci uskutečnit. Udělat ji na sezení by byla ta nejjednodušší z variant. Bohužel, opatření jsou daleko přísnější a tato varianta už není možná. Udělat Webrovkafest jako live-stream, jsme po dlouhé úvaze zavrhli z důvodu vysokých nákladů a nízké výtěžnosti. Nevěříme, že by na účet přišlo tolik peněz, kolik se každoročně na akci vybere.

Varianta "Vzdor" by znamenala uskutečnění festivalu navzdory všem zákazům a omezením tak, jak jsme všichni zvyklí. I tu jsme nakonec po důkladném zvážení opustili. Ne kvůli strachu z postihů vůči spolku či jeho členům, ale hlavně proto, že nechceme nikoho ohrozit na zdraví. Nejsme ti, kteří by situaci zlehčovali a plně si uvědomujeme rizika, která nemoc Covid 19 obnáší, avšak některá vládní nařízení nám připadají na hlavu postavená.

Ve hře tak zůstávají dvě možnosti. První, kterou bychom si všichni ze srdce přáli, především kvůli návštěvníkům a fanouškům festivalu je ta, že denní nárůsty nakažených začnou prudce klesat a opatření budou postupně uvolňována, čímž by Webrovkafest 2020 mohl za určitých omezení proběhnout. Druhá, asi nejpravděpodobnější je, že po vrácení dotací městům a obcím a po dohodě se sponzory a dárci, peníze určené na rozpočet akce předáme Institutu zážitkové pedagogiky na krytí nákladů spojených s tradičním vánočním pobytem znevýhodněných dětí na Klučance a 19. ročník Webrovkafestu jako takový proběhne jen v našich myslích a srdcích. Vzhledem k podstatě akce nám to přijde za daných okolností jako nejsmysluplnější řešení, které alespoň částečně naplní naše poslání.

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na setkání v lepších časech.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web