Broumovsko

Neděle 24.leden 2021

Poslední aktualizace23.01.2021 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Prohlášení nového starosty Broumova Milana Kotrnce

Prohlášení nového starosty Broumova Milana Kotrnce

Email Tisk PDF
kotrnec
Vážení spoluobčané, dovolte, abych vám poděkoval za projevenou důvěru a vyslovil svůj osobní komentář - názor k výsledkům voleb a situaci, která vznikla po volbách.

Výsledky voleb nemá nejspíše cenu komentovat – osobní odpovědnost za volbu na volebním lístku a následné výsledky je důsledek vzniklé situace, jak jste volili. Vnímání voličů odráží osobní pocity dle volebního lístku každého voliče v kontextu dalšího vývoje a koaličních dohod. Já váš pocit plně respektuji. Konečný výsledek musím i já respektovat, přestože vím, že místní osobnosti zůstaly z různých důvodů za mou osobou. Vstupuji na půdu (někdy mám pocit, že na bažinu) kterou neznám a vyhodnocení opor v neznámém prostředí nebude jednoduché. Jsem si plně vědom, že v očích mnohých nejsem OSOBNOST pro Broumov. I já sám se vnímám jako týmový hráč a upřednostňuji seriozní spolupráci všech, kteří jsou ve hře. Nicméně jediný předvolební zveřejněný text mojí osobou je v tomto duchu, přestože jsem si nedělal ambice na žádnou pozici v samosprávě Broumova. A za tím si budu stát.

Právě proto budu vyžadovat konstruktivní spolupráci současné rady města a zastupitelstva. Je rozpracována spousta práce za nemalé prostředky a prioritou dle mého názoru bude, dotáhnout rozdělané projekty a navíc přiřadit či vyřadit další cíle v možnostech rozpočtu města. Případné nové pohledy, řešení a úpravy jsou otevřené k diskuzi. Můj cíl není zavrhnout fungující projekty a případné nadčasové vize. Současně je mou prioritou vzájemně si vysvětlit dřívější možná nedorozumění, neinformovanost, najít nová řešení, přístup pro propojení reálných a společných cílů v rámci co nejširší spolupráce. Konečný výsledek bude vizitkou nejen mé osoby, ale především všech účastníků společné práce. Tak jak vznikla společná koaliční dohoda zastupitelů města, tak by dle mého názoru měly fungovat ostatní složky samosprávy města, včetně přihlédnutí ke konstruktivním připomínkám a reálným požadavkům „opozice“. Jsem si vědom, že se dostávám na velmi tenký led, vzhledem k neznalosti vztahů v této rovině, ale zároveň budu požadovat vysvětlení, garance k tvrzením a požadavkům, tak abychom byli schopni vysvětlit výstupy ze vzájemné spolupráce a zároveň vnímat zpětnou vazbu z veřejnosti našeho města.

Možná je to z pohledu některých voličů, či občanů fádní blábol. Při vnímání mé osobní odpovědnosti za chod města a odpovědnosti ostatních, kteří ji budou vnímat na stejné úrovni, je to cíl velmi složitý. Vždy byly vztahy mezi jednotlivými účastníky dohod velmi křehké. Bude na nás, aby byly jisté a bylo na ně spolehnutí. Předešlému vedení nelze upřít nadčasovou vizi Broumova. Zároveň vzniklo dle mého názoru jisté informační vakuum a nezájem spolupracovat, vzhledem k vnímání veřejnosti a pocit odstavení některých článků, které měly zájem spolupracovat - což je chyba. Realita a vnímání nás, obyvatel Broumova, by měla být soudržná,  reálná a s vizí, že nejsme příhraniční výspa. Máme co nabídnout (což je závazek k nabízeným službám)- na tom je nutno stavět. Koaliční program vznikne po společné analýze současných možností, závazků a priorit pro budoucnost. Každý jsme šli do voleb se střídmým programem, který reagoval na mediální masáž o šetření a zodpovědném hospodaření. Předpokládám, že i výstup bude v duchu společného kompromisního řešení a nebude zatracovat rozpracované.

Logicky bývá při každém úspěchu pocit radosti a štěstí z dosaženého cíle. Osobně tento pocit nemám, převažuje respekt k práci a funkci, která mě čeká, kterou vykonávali moji předchůdci. Je to výzva, ze které chci vyjít se štítem, nikoli na štítu.

       Kotrnec Milan

starosta města Broumov

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

Titulek je vypůjčený od legendární dvojice Grossmann – Šimek. Ale napadl mne i teď. V komické povídc...

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V ulici Na Sibiři v Polici nad Metují zasahovaly v pondělí odpoledne tři jednotky hasičů u požáru dř...

Spěchal na "umělku"?

Spěchal na "umělku"?

V Hvězdecké ulici pomohli v pátek s odstraněním následků dopravní nehody profesionální hasiči z Brou...

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Jsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počá...

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free