Broumovsko

Neděle 17.prosinec 2017

Poslední aktualizace18.12.2017 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici

Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici

Email Tisk PDF
seznam článků
Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

titlV pátek 30. listopadu došlo v broumovské nemocnici k otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče. Této slavnosti se zúčastnil i náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar.

Přítomni byli díle Václav Řehoř, radní odpovědný za krajské investice, Bc. Pavel Hečko, člen rady KHK, Ing. Jaroslav Bitnar, starosta města Broumova, MUDR. Miroslav Švábl, primář broumovské nemocnice a další hosté.

Modernějším oddělením následné péče (NP) a dlouhodobé intenzivní péče (DIOP) nyní disponuje broumovská nemocnice. Kraj zde profinancoval více než 23 milionů korun. Toto nové oddělení bude sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují podporu některé ze základních životních funkcí. Rekonstrukce se dotkla druhého podlaží.

Využil jsem přítomnosti Ing. Aleše Cabicara, náměstka hejtmana KHK pro zdravotnictví a položil jsem mu několik otázek.

Broumovské občany určitě zaujalo rozšíření broumovské nemocnice o toto nové oddělení, které se zde dnes otevírá. Jak vidíte budoucnost naší nemocnice? Myslíte si, že naše nemocnice přestojí problémy, které má?

Já jsem naprosto přesvědčen o tom, že broumovská nemocnice patří mezi základní kameny struktury kralovéhradeckých nemocnic. Určitě víte, že vaše nemocnice je organizačně včleněna pod nemocnici Náchod. Chtěl bych říci, že ten proces rekonstrukce a modernizace je teď ve fázi, ve které ještě nebyla. To má samozřejmě i vliv na situaci zde v Broumově. Broumovská nemocnice jednoznačně do této sítě bude patřit, jednoznačně bude nemocnice poskytovat potřebnou péči, jinak bychom sem ty prostředky neinvestovali. Zatím se bavíme o první etapě a té druhé etapě jsme dali jednoznačný příslib, že v následném období zrekonstruujeme i oddělení jednodenní péče.

Myslím si, že tyto vaše informace si naši čtenáři rádi přečtou. Určitě jste informován o tom, že zde na Broumovsku máme problémy s obsazením ordinace dětského lékaře.

O problému s dětským lékařem na Broumovsku jsem dobře informován. Snažíme se tuto věc řešit a napomoci. Velmi často komunikujeme s panem starostou a podnikatelským subjektem - Podnikatelským klubem Broumovska. Již se nějaké společné řešení nastínilo. Ta situace v lékařském personálu a jeho nedostatku je všeobecně známa. Na druhou stranu musím říci, že jsem optimista. Jsem předseda zdravotnického nadačního fondu, který uděluje budoucím lékařům stipendia, kdy se jedná o příspěvek ve výši 150 tisíc korun pro posluchače lékařských fakult. A podotýkám, že nejen hradecké. Brzy budeme mít sezení a vyhodnocovat další akademický rok. Jsme potěšeni, že tam máme dalších 32 žádostí. Je pravda, že to nevyřeší tu aktuální záležitost měsíců, ale z hlediska budoucího vývoje jsme určitě vykročili tím správný směrem.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovská Základní škola Hradební už deset let nacvičuje Vánoční ladění

Broumovská Základní škola Hradební už deset let nacvičuje Vánoční ladění

Už deset let se snažíme naladit děti, rodiče i náhodné diváky na blížící se Vánoce. Předat všem přít...

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Policisté a hasiči na Broumovsku měli ve čtvrtek perný den

Tři dopravní nehody a další tři výjezdy s technickou pomocí. Takový byl čtvrtek pro policisty a hasi...

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

Na Galavečeru fotbalové Slavie Praha zpíval Petr Ptáček

V Obecním domě v Praze se v neděli konal Galavečer u příležitosti 125. výročí založení fotbalového k...

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Nelly Řehořová zpívala na adventním koncertě duet s Marianem Vojtkem

Při příležitosti adventních koncertů v Broumově, Polici nad Metují, Hronově a v městech na Náchodsku...

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

Město dokončilo opravu mostu "Pod Hobrou"

S koncem letošního roku proběhla v Broumově oprava mostu "Pod Hobrou". Ta byla jednou z mnoha invest...

Doporučujeme

Hlasujte pro maturanty Gymnázia Broumov!

gymnazium broumov 4.a

Studenti ze všech koutů České republiky dostali možnost zaslat University of New York v Praze kreativní fotku své třídy a vyhrát tak 25 000 korun k tomu, aby se jejich maturitní ples stal nezapomenutelným zážitkem. Mezi deset finalistů se dostala i maturitní třída 4.A Gymnázia Broumov...celý článek

Poslední komentáře