Broumovsko

Pátek 27.duben 2018

Poslední aktualizace27.04.2018 04:03

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici

Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici

Email Tisk PDF
seznam článků
Rozhovor s Ing. Alešem Cabicarem při otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče v broumovské nemocnici
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

titlV pátek 30. listopadu došlo v broumovské nemocnici k otevření zrekonstruovaného oddělení následné a dlouhodobé péče. Této slavnosti se zúčastnil i náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar.

Přítomni byli díle Václav Řehoř, radní odpovědný za krajské investice, Bc. Pavel Hečko, člen rady KHK, Ing. Jaroslav Bitnar, starosta města Broumova, MUDR. Miroslav Švábl, primář broumovské nemocnice a další hosté.

Modernějším oddělením následné péče (NP) a dlouhodobé intenzivní péče (DIOP) nyní disponuje broumovská nemocnice. Kraj zde profinancoval více než 23 milionů korun. Toto nové oddělení bude sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují podporu některé ze základních životních funkcí. Rekonstrukce se dotkla druhého podlaží.

Využil jsem přítomnosti Ing. Aleše Cabicara, náměstka hejtmana KHK pro zdravotnictví a položil jsem mu několik otázek.

Broumovské občany určitě zaujalo rozšíření broumovské nemocnice o toto nové oddělení, které se zde dnes otevírá. Jak vidíte budoucnost naší nemocnice? Myslíte si, že naše nemocnice přestojí problémy, které má?

Já jsem naprosto přesvědčen o tom, že broumovská nemocnice patří mezi základní kameny struktury kralovéhradeckých nemocnic. Určitě víte, že vaše nemocnice je organizačně včleněna pod nemocnici Náchod. Chtěl bych říci, že ten proces rekonstrukce a modernizace je teď ve fázi, ve které ještě nebyla. To má samozřejmě i vliv na situaci zde v Broumově. Broumovská nemocnice jednoznačně do této sítě bude patřit, jednoznačně bude nemocnice poskytovat potřebnou péči, jinak bychom sem ty prostředky neinvestovali. Zatím se bavíme o první etapě a té druhé etapě jsme dali jednoznačný příslib, že v následném období zrekonstruujeme i oddělení jednodenní péče.

Myslím si, že tyto vaše informace si naši čtenáři rádi přečtou. Určitě jste informován o tom, že zde na Broumovsku máme problémy s obsazením ordinace dětského lékaře.

O problému s dětským lékařem na Broumovsku jsem dobře informován. Snažíme se tuto věc řešit a napomoci. Velmi často komunikujeme s panem starostou a podnikatelským subjektem - Podnikatelským klubem Broumovska. Již se nějaké společné řešení nastínilo. Ta situace v lékařském personálu a jeho nedostatku je všeobecně známa. Na druhou stranu musím říci, že jsem optimista. Jsem předseda zdravotnického nadačního fondu, který uděluje budoucím lékařům stipendia, kdy se jedná o příspěvek ve výši 150 tisíc korun pro posluchače lékařských fakult. A podotýkám, že nejen hradecké. Brzy budeme mít sezení a vyhodnocovat další akademický rok. Jsme potěšeni, že tam máme dalších 32 žádostí. Je pravda, že to nevyřeší tu aktuální záležitost měsíců, ale z hlediska budoucího vývoje jsme určitě vykročili tím správný směrem.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Festival Za poklady Broumovska má své kouzlo," říká hobojista Vilém Veverka

"Festival Za poklady Broumovska má své kouzlo," říká hobojista Vilém Veverka

13. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude zahájen Benefičním koncertem, který se usk...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. dubna

Stezka odvahy, promítání filmů, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, zahájení grilovací sezóna v ho...

Úplná uzavírka silnice přes Pěkov začne 9. května

Úplná uzavírka silnice přes Pěkov začne 9. května

V průjezdním úseku obce Pěkov, který prošel v loňském roce kompletní rekonstrukcí, dojde opět k úpln...

V Broumově si připomněli Den Země

V Broumově si připomněli Den Země

Již od roku 1970 si 22. dubna každoročně a celosvětově připomínáme, že o naši rodnou zeměkouli je po...

Setkání se spisovatelkou Evou Prchalovou

Setkání se spisovatelkou Evou Prchalovou

Spisovatelka Eva Prchalová končí svůj měsíční rezidenční pobyt v klášterním domku spisovatelů v Brou...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře