Broumovsko

Neděle 19.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Mírná zima ušetří kraji desítky milionů korun

Email Tisk PDF

snih4Díky mírné zimě ušetří Královéhradecký kraj desítky milionů korun. Celkové náklady na zimní údržbu v kraji od začátku listopadu loňského roku do konce ledna činily 57,4 milionů korun. Téměř dvakrát tolik, tedy 109 milionů korun, stála údržba v předcházející zimní sezóně za stejné časové období. Uspořené finance pak půjdou opět do údržby silnic.

Seminář v Lázních Kyselka prezentoval projekt Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

kys1V Lázních Kyselka v západních Čechách se v minulém týdnu konal seminář o možnostech financování kulturního dědictví s prezentací projektu obnovy Lázní Kyselka a projektu Pro život kostelů Broumovska.

Neutěšené prostředí autobusového nádraží zřejmě potrvá. Byl by řešením nový prostor?

Email Tisk PDF

aut1Neutěšené prostředí na autobusovém nádraží v Broumově i přes drobné úpravy stále trvá a nic nenaznačuje tomu, že by se i přes snahu vedení města mělo v dohledné době zlepšit. Nabízí se několik variant řešení, a to odkoupení pozemku v těsné blízkosti vlakového nádraží a zbudovat nádraží nové, prostorově menší, nebo zajistit nástupní stanoviště pouze podél úzkého chodníku v Nádražní ulici.

V Broumově vybudovali tři nová stanoviště pro tříděný odpad

Email Tisk PDF

rajZájem o třídění odpadů stoupá i na východě Čech. V Broumově si dokonce vyžádali rozšíření sběrných míst. V ulicích města se objevilo osm nových kontejnerů na papír, plast i sklo a vznikla tak tři úplně nová sběrná místa. A další ještě zřejmě přibudou. Nové stanoviště kontejnerů je v ulici K Ráji ( u bývalé Lesní správy), v Soukenické ulici naproti stanici Hasičské záchranné služby a na Barvířském náměstí před CDS.

Broumovský stolní tenis byl loni zajištěn nejen sportovně, ale i finančně

Email Tisk PDF

pinkponk

Broumovští stolní tenisté se momentálně nacházejí v přestávce mezi sezónami. Protože se však kvapem blíží letní příprava na sezónu nadcházející, rádi bychom na tomto místě poděkovali všem našim sponzorům, kteří svými poskytnutými sponzorskými dary umožnili pozvednout stolní tenis v Broumově na vyšší úroveň, jež se zrcadlí i v divizní soutěži. Tu broumovský A tým loni nejen udržel, ale dokonce se v ní i přes svoji premiérovou účast umístil v horní polovině tabulky.

Soutěž v recyklaci starých mobilních telefonů zná své výherce

Email Tisk PDF

mob1Po středečním veřejném losování si deset výherců odneslo nový mobilní telefon za účast v recyklační soutěži. "Zrecykluj starý a vyhraj nový," tak znělo pravidlo soutěže, kterou v dubnu vyhlásili společně Město Broumov, MěÚ – odbor životního prostředí, Dům dětí a mládeže Ulita a neziskově hospodařící společnost Asekol.

Byl zahájen příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska zahájila příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®. Řemeslníci, zemědělci a další výrobci působící v hranicích Chráněné krajinné oblasti Broumovsko mohou své produkty přihlašovat do 5. července.

Broumovská radnice rozdělila granty a podpory spolkům, téměř jeden a půl milionu korun

Email Tisk PDF

urad1

Broumovská radnice letos podpoří grantovou a spolkovou činnost jedním a půl milionem korun. Vedení města se na granty podařilo vyčlenit stejný balík peněz, a to i přesto, že byl letošní rozpočet oproti loňskému roku ještě o něco napjatější.

Regioncard v létě láká do Krkonoš na více než 200 slev

Email Tisk PDF

krkonos

Až 1 240 korun za tři dny může v létě v Krkonoších ušetřit čtyřčlenná rodina. Slevová karta Krkonoše Regioncard vstupuje na počátku května do své druhé letní sezóny a návštěvníkům nejvyšších tuzemských hor přináší přes 200 slev v oblasti gastronomie, sportovního vyžití, wellness či služeb. Oproti loňskému roku tak mohou čeští i zahraniční turisté čerpat o 65 % více slev ve 28 střediscích na české i polské straně Krkonoš.

Strana 10 z 18

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře