Broumovsko

Pondělí 15.říjen 2018

Poslední aktualizace16.10.2018 04:27

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Další velké vítězství. Hradecko nepadne do rukou Marka Bushe jr.

Email Tisk PDF

plynDen 27. ledna 2014 by si mělo zapsat 178 obcí a měst Hradecka, Pardubicka, Svitavska, Poličska a Chrudimska zlatým písmem do svých kronik. Toho dne ministr mgr. Tomáš Jan Podivínský potvrdil s Koalicí STOP HF obecně konzultované stanovisko o nevhodnosti stanovování podobných území, ať již pro konvenční či nekonvenční těžbu, a podepsal zamítnutí rozkladu firmy South Oil s.r.o. (jednatelem je Mark Bush jr. – USA) a potvrdil skvělou práci Ministerstva životního prostředí ČR v Hradci Králové, pod vedením Ing. Libora Hejduka, který firmě vystavil první stopku. Proti rozhodnutí se není možné odvolat.

Mírná zima ušetří kraji desítky milionů korun

Email Tisk PDF

snih4Díky mírné zimě ušetří Královéhradecký kraj desítky milionů korun. Celkové náklady na zimní údržbu v kraji od začátku listopadu loňského roku do konce ledna činily 57,4 milionů korun. Téměř dvakrát tolik, tedy 109 milionů korun, stála údržba v předcházející zimní sezóně za stejné časové období. Uspořené finance pak půjdou opět do údržby silnic.

Seminář v Lázních Kyselka prezentoval projekt Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

kys1V Lázních Kyselka v západních Čechách se v minulém týdnu konal seminář o možnostech financování kulturního dědictví s prezentací projektu obnovy Lázní Kyselka a projektu Pro život kostelů Broumovska.

Neutěšené prostředí autobusového nádraží zřejmě potrvá. Byl by řešením nový prostor?

Email Tisk PDF

aut1Neutěšené prostředí na autobusovém nádraží v Broumově i přes drobné úpravy stále trvá a nic nenaznačuje tomu, že by se i přes snahu vedení města mělo v dohledné době zlepšit. Nabízí se několik variant řešení, a to odkoupení pozemku v těsné blízkosti vlakového nádraží a zbudovat nádraží nové, prostorově menší, nebo zajistit nástupní stanoviště pouze podél úzkého chodníku v Nádražní ulici.

V Broumově vybudovali tři nová stanoviště pro tříděný odpad

Email Tisk PDF

rajZájem o třídění odpadů stoupá i na východě Čech. V Broumově si dokonce vyžádali rozšíření sběrných míst. V ulicích města se objevilo osm nových kontejnerů na papír, plast i sklo a vznikla tak tři úplně nová sběrná místa. A další ještě zřejmě přibudou. Nové stanoviště kontejnerů je v ulici K Ráji ( u bývalé Lesní správy), v Soukenické ulici naproti stanici Hasičské záchranné služby a na Barvířském náměstí před CDS.

Broumovský stolní tenis byl loni zajištěn nejen sportovně, ale i finančně

Email Tisk PDF

pinkponk

Broumovští stolní tenisté se momentálně nacházejí v přestávce mezi sezónami. Protože se však kvapem blíží letní příprava na sezónu nadcházející, rádi bychom na tomto místě poděkovali všem našim sponzorům, kteří svými poskytnutými sponzorskými dary umožnili pozvednout stolní tenis v Broumově na vyšší úroveň, jež se zrcadlí i v divizní soutěži. Tu broumovský A tým loni nejen udržel, ale dokonce se v ní i přes svoji premiérovou účast umístil v horní polovině tabulky.

Soutěž v recyklaci starých mobilních telefonů zná své výherce

Email Tisk PDF

mob1Po středečním veřejném losování si deset výherců odneslo nový mobilní telefon za účast v recyklační soutěži. "Zrecykluj starý a vyhraj nový," tak znělo pravidlo soutěže, kterou v dubnu vyhlásili společně Město Broumov, MěÚ – odbor životního prostředí, Dům dětí a mládeže Ulita a neziskově hospodařící společnost Asekol.

Byl zahájen příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska zahájila příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®. Řemeslníci, zemědělci a další výrobci působící v hranicích Chráněné krajinné oblasti Broumovsko mohou své produkty přihlašovat do 5. července.

Broumovská radnice rozdělila granty a podpory spolkům, téměř jeden a půl milionu korun

Email Tisk PDF

urad1

Broumovská radnice letos podpoří grantovou a spolkovou činnost jedním a půl milionem korun. Vedení města se na granty podařilo vyčlenit stejný balík peněz, a to i přesto, že byl letošní rozpočet oproti loňskému roku ještě o něco napjatější.

Strana 10 z 18

Doporučujeme

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

domov

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě
a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo... celý článek

Poslední komentáře