Broumovsko

Neděle 18.únor 2018

Poslední aktualizace18.02.2018 04:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Seminář v Lázních Kyselka prezentoval projekt Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

kys1V Lázních Kyselka v západních Čechách se v minulém týdnu konal seminář o možnostech financování kulturního dědictví s prezentací projektu obnovy Lázní Kyselka a projektu Pro život kostelů Broumovska.

Neutěšené prostředí autobusového nádraží zřejmě potrvá. Byl by řešením nový prostor?

Email Tisk PDF

aut1Neutěšené prostředí na autobusovém nádraží v Broumově i přes drobné úpravy stále trvá a nic nenaznačuje tomu, že by se i přes snahu vedení města mělo v dohledné době zlepšit. Nabízí se několik variant řešení, a to odkoupení pozemku v těsné blízkosti vlakového nádraží a zbudovat nádraží nové, prostorově menší, nebo zajistit nástupní stanoviště pouze podél úzkého chodníku v Nádražní ulici.

V Broumově vybudovali tři nová stanoviště pro tříděný odpad

Email Tisk PDF

rajZájem o třídění odpadů stoupá i na východě Čech. V Broumově si dokonce vyžádali rozšíření sběrných míst. V ulicích města se objevilo osm nových kontejnerů na papír, plast i sklo a vznikla tak tři úplně nová sběrná místa. A další ještě zřejmě přibudou. Nové stanoviště kontejnerů je v ulici K Ráji ( u bývalé Lesní správy), v Soukenické ulici naproti stanici Hasičské záchranné služby a na Barvířském náměstí před CDS.

Broumovský stolní tenis byl loni zajištěn nejen sportovně, ale i finančně

Email Tisk PDF

pinkponk

Broumovští stolní tenisté se momentálně nacházejí v přestávce mezi sezónami. Protože se však kvapem blíží letní příprava na sezónu nadcházející, rádi bychom na tomto místě poděkovali všem našim sponzorům, kteří svými poskytnutými sponzorskými dary umožnili pozvednout stolní tenis v Broumově na vyšší úroveň, jež se zrcadlí i v divizní soutěži. Tu broumovský A tým loni nejen udržel, ale dokonce se v ní i přes svoji premiérovou účast umístil v horní polovině tabulky.

Soutěž v recyklaci starých mobilních telefonů zná své výherce

Email Tisk PDF

mob1Po středečním veřejném losování si deset výherců odneslo nový mobilní telefon za účast v recyklační soutěži. "Zrecykluj starý a vyhraj nový," tak znělo pravidlo soutěže, kterou v dubnu vyhlásili společně Město Broumov, MěÚ – odbor životního prostředí, Dům dětí a mládeže Ulita a neziskově hospodařící společnost Asekol.

Byl zahájen příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska zahájila příjem žádostí o značku BROUMOVSKO regionální produkt®. Řemeslníci, zemědělci a další výrobci působící v hranicích Chráněné krajinné oblasti Broumovsko mohou své produkty přihlašovat do 5. července.

Broumovská radnice rozdělila granty a podpory spolkům, téměř jeden a půl milionu korun

Email Tisk PDF

urad1

Broumovská radnice letos podpoří grantovou a spolkovou činnost jedním a půl milionem korun. Vedení města se na granty podařilo vyčlenit stejný balík peněz, a to i přesto, že byl letošní rozpočet oproti loňskému roku ještě o něco napjatější.

Regioncard v létě láká do Krkonoš na více než 200 slev

Email Tisk PDF

krkonos

Až 1 240 korun za tři dny může v létě v Krkonoších ušetřit čtyřčlenná rodina. Slevová karta Krkonoše Regioncard vstupuje na počátku května do své druhé letní sezóny a návštěvníkům nejvyšších tuzemských hor přináší přes 200 slev v oblasti gastronomie, sportovního vyžití, wellness či služeb. Oproti loňskému roku tak mohou čeští i zahraniční turisté čerpat o 65 % více slev ve 28 střediscích na české i polské straně Krkonoš.

Jak fotovoltaická elektrárna na meziměstském koupališti snižuje náklady

Email Tisk PDF

Solar cell

V loňském roce instalovali v Meziměstí na střechu budovy místního koupaliště 99 fotovolatických panelů o celkovém výkonu 24,75 kW. Díky tomu, že se jim podařilo získat licenci od Energetického regulačního úřadu ještě před koncem minulého roku, mohou si fakturovat za dodaný výkon téměř dvojnásobnou cenu, proti letos uzavíraným smlouvám. Počítají s tím, že se jim investice vrátí cca do 5 let a po dobu dalších 15 let, po kterou se počítá životnost instalovaných panelů, bude elektrárna vydělávat.

Strana 10 z 18

Doporučujeme

Senátor Franc opět otevřel debatu o obchvatu Broumova a měšťanském pivovaru

IMG 6518

Senátor a zastupitel Broumova Lubomír Franc pozval na pondělí do Konferenčního sálu infocentra veřejnost a zastupitele Broumova a okolních měst a obcí k diskusi o budoucnosti města. Hlavními probíranými tématy byl obchvat Broumova a řešení budovy měšťanského pivovaru. Jeho pozvání přijal i první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček a radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko... celý článek

Poslední komentáře