Broumovsko

Čtvrtek 21.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Broumovská radnice rozdělila granty a podpory spolkům, téměř jeden a půl milionu korun

Email Tisk PDF

urad1

Broumovská radnice letos podpoří grantovou a spolkovou činnost jedním a půl milionem korun. Vedení města se na granty podařilo vyčlenit stejný balík peněz, a to i přesto, že byl letošní rozpočet oproti loňskému roku ještě o něco napjatější.

Regioncard v létě láká do Krkonoš na více než 200 slev

Email Tisk PDF

krkonos

Až 1 240 korun za tři dny může v létě v Krkonoších ušetřit čtyřčlenná rodina. Slevová karta Krkonoše Regioncard vstupuje na počátku května do své druhé letní sezóny a návštěvníkům nejvyšších tuzemských hor přináší přes 200 slev v oblasti gastronomie, sportovního vyžití, wellness či služeb. Oproti loňskému roku tak mohou čeští i zahraniční turisté čerpat o 65 % více slev ve 28 střediscích na české i polské straně Krkonoš.

Jak fotovoltaická elektrárna na meziměstském koupališti snižuje náklady

Email Tisk PDF

Solar cell

V loňském roce instalovali v Meziměstí na střechu budovy místního koupaliště 99 fotovolatických panelů o celkovém výkonu 24,75 kW. Díky tomu, že se jim podařilo získat licenci od Energetického regulačního úřadu ještě před koncem minulého roku, mohou si fakturovat za dodaný výkon téměř dvojnásobnou cenu, proti letos uzavíraným smlouvám. Počítají s tím, že se jim investice vrátí cca do 5 let a po dobu dalších 15 let, po kterou se počítá životnost instalovaných panelů, bude elektrárna vydělávat.

V Broumově se mohou snáze třídit drobná elektrozařízení a baterie

Email Tisk PDF

titl

Občané Broumova mají nyní zjednodušenou možnost třídění vysloužilých drobných elektrozařízení a baterií. Nezisková společnost ASEKOL, která organizuje sběr a recyklaci elektroodpadu, v ulicích města k tomuto účelu rozmístila tři speciální kontejnery. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.

Město Broumov zahájilo průzkum, jaký je zájem o zapůjčení kompostérů

Email Tisk PDF

komposter20130413 072701

Město Broumov zveřejnilo v pátek na svých webových stránkách výzvu k občanům, jaký budou mít zájem o zapůjčení kompostéru. Důvodem je snaha snížit množství komunálního odpadu, ušetření nákladů za jeho likvidaci a tím pádem i zabránění zvyšování vybíraného poplatku za likvidaci a svoz odpadu. Zveřejňujeme výzvu v plném znění.

Mladý muž z Broumovska uzavíral půjčky na cizí jména

Email Tisk PDF

penize

Z přečinu podvodu se bude muset zodpovídat 25letý muž z Broumovska. Nedostatek peněz řešil půjčováním peněz. Svoji finanční situaci vylepšoval tak, že půjčku uzavíral nikoli na sebe, ale na osoby ze svého okolí.

Kraj bude rekonstruovat Domov v Teplicích nad Metují

Email Tisk PDF

zamek

Rozsáhlá rekonstrukce čeká Domov Dolní zámek v Teplicích nad Metují, kde poskytují sociální péči především seniorům závislých na návykových látkách. Díky stavebním úpravám se mimo jiné zlepší podmínky jejich ubytování. Za modernizaci domova zaplatí Královéhradecký kraj kolem 53 milionů korun. Stavět se začne letos v září.

Zastupitelstvo schválilo rozpočet města Broumov na rok 2013

Email Tisk PDF

urad

Zastupitelstvo města Broumova schválilo na svém únorovém zasedání rozpočet na letošní rok a nejvýznamnější investiční projekty.

Byl vypsán 10. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

info

Prestižní ocenění Stavba roku bude i v letošním roce čekat na nejlepší díla, která vznikla v Královéhradeckém kraji. Do konce června se přijímají přihlášky do soutěže. V roce 2011 byla v soutěži oceněna rekonstrukce Česko - polského infocentra v Broumově.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!