Broumovsko

Neděle 24.únor 2019

Poslední aktualizace23.02.2019 13:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Definitivně potvrzeno. Na Trutnovsku, Náchodsku a Broumovsku se plyn těžit nebude

Email Tisk PDF

koaliceVčerejším dnem nabylo právní moci rozhodnutí o zastavení řízení na udělení průzkumného území Trutnovsko. Odpůrci těžby plynu metodou hydraulického štěpení, sjednocení v Koalici STOP HF, tak ve dva roky trvající bitvě uchránili území od Trutnova po Kramolnu u Náchoda s částí Broumovska. Úplné odvrácení hrozeb těžařů by dokázal zákon zcela zakazující těžbu břidlicových plynů metodou hydraulického štěpení.

Město Broumov vyhlásilo výši podpory místním organizacím

Email Tisk PDF

kon1Ve čtvrtek se v konferenčním sále Infocentra v Broumově uskutečnila konference týkající se spolkové a grantové činnosti v Broumově. Letos se bude mezi žadatele rozdělovat částka 1 130 000 korun.

Další velké vítězství. Hradecko nepadne do rukou Marka Bushe jr.

Email Tisk PDF

plynDen 27. ledna 2014 by si mělo zapsat 178 obcí a měst Hradecka, Pardubicka, Svitavska, Poličska a Chrudimska zlatým písmem do svých kronik. Toho dne ministr mgr. Tomáš Jan Podivínský potvrdil s Koalicí STOP HF obecně konzultované stanovisko o nevhodnosti stanovování podobných území, ať již pro konvenční či nekonvenční těžbu, a podepsal zamítnutí rozkladu firmy South Oil s.r.o. (jednatelem je Mark Bush jr. – USA) a potvrdil skvělou práci Ministerstva životního prostředí ČR v Hradci Králové, pod vedením Ing. Libora Hejduka, který firmě vystavil první stopku. Proti rozhodnutí se není možné odvolat.

Mírná zima ušetří kraji desítky milionů korun

Email Tisk PDF

snih4Díky mírné zimě ušetří Královéhradecký kraj desítky milionů korun. Celkové náklady na zimní údržbu v kraji od začátku listopadu loňského roku do konce ledna činily 57,4 milionů korun. Téměř dvakrát tolik, tedy 109 milionů korun, stála údržba v předcházející zimní sezóně za stejné časové období. Uspořené finance pak půjdou opět do údržby silnic.

Seminář v Lázních Kyselka prezentoval projekt Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

kys1V Lázních Kyselka v západních Čechách se v minulém týdnu konal seminář o možnostech financování kulturního dědictví s prezentací projektu obnovy Lázní Kyselka a projektu Pro život kostelů Broumovska.

Neutěšené prostředí autobusového nádraží zřejmě potrvá. Byl by řešením nový prostor?

Email Tisk PDF

aut1Neutěšené prostředí na autobusovém nádraží v Broumově i přes drobné úpravy stále trvá a nic nenaznačuje tomu, že by se i přes snahu vedení města mělo v dohledné době zlepšit. Nabízí se několik variant řešení, a to odkoupení pozemku v těsné blízkosti vlakového nádraží a zbudovat nádraží nové, prostorově menší, nebo zajistit nástupní stanoviště pouze podél úzkého chodníku v Nádražní ulici.

V Broumově vybudovali tři nová stanoviště pro tříděný odpad

Email Tisk PDF

rajZájem o třídění odpadů stoupá i na východě Čech. V Broumově si dokonce vyžádali rozšíření sběrných míst. V ulicích města se objevilo osm nových kontejnerů na papír, plast i sklo a vznikla tak tři úplně nová sběrná místa. A další ještě zřejmě přibudou. Nové stanoviště kontejnerů je v ulici K Ráji ( u bývalé Lesní správy), v Soukenické ulici naproti stanici Hasičské záchranné služby a na Barvířském náměstí před CDS.

Broumovský stolní tenis byl loni zajištěn nejen sportovně, ale i finančně

Email Tisk PDF

pinkponk

Broumovští stolní tenisté se momentálně nacházejí v přestávce mezi sezónami. Protože se však kvapem blíží letní příprava na sezónu nadcházející, rádi bychom na tomto místě poděkovali všem našim sponzorům, kteří svými poskytnutými sponzorskými dary umožnili pozvednout stolní tenis v Broumově na vyšší úroveň, jež se zrcadlí i v divizní soutěži. Tu broumovský A tým loni nejen udržel, ale dokonce se v ní i přes svoji premiérovou účast umístil v horní polovině tabulky.

Soutěž v recyklaci starých mobilních telefonů zná své výherce

Email Tisk PDF

mob1Po středečním veřejném losování si deset výherců odneslo nový mobilní telefon za účast v recyklační soutěži. "Zrecykluj starý a vyhraj nový," tak znělo pravidlo soutěže, kterou v dubnu vyhlásili společně Město Broumov, MěÚ – odbor životního prostředí, Dům dětí a mládeže Ulita a neziskově hospodařící společnost Asekol.

Strana 10 z 18

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře