Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Broumovský klášter se připojí k Hodině Země

Broumovský klášter se připojí k Hodině Země

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovský klášter se připojí k Hodině Země
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Broumovsko 3Národní kulturní památka, klášter v Broumově, se tuto sobotu připojí k celosvětové akci Hodina Země, která má zvýšit povědomí o klimatických změnách.

Datum letošní Hodiny Země byl stanoven na sobotu 25. března od 20:30 do 21:30 hodin. A přesně v tomto čase také zhasnou světla osvětlující zahradu broumovského kláštera, most spojující zahradu s klášterem a připojí se také klášterní kavárna Café Dientzenhofer. Ta zhasne veškeré osvětlení a svým návštěvníkům nabídne posezení při svíčkách.

"Jde o mezinárodní akci založenou Světovým fondem na ochranu životního prostředí a rádi se k ní připojujeme zhasnutím našich světel v klášteře. Jedna hodina, po kterou bude v klášteře zhasnuto, může přimět k zamyšlení nad životním prostředím spoustu lidí. Při pohledu na planetu v půl deváté večer by nás jistě těšilo, kolik památek, měst, dominant a domů zhasne a hlásí se tak k trvale udržitelné budoucnosti stejně jako my. Je to pro nás také závazek, že se jako národní kulturní památka a vzdělávací a kulturní centrum chceme a budeme chovat podle principů Reduce, Reuse, Recycle," uvedla Pavla Semeráková ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

O měsíc později - na Den Země 22. dubna – je připravována osvětová akce Cesta broumovskými zahradami. V klášterní zahradě bude pro děti připraven výtvarný workshop na téma vytvoření dětského "loga" CHKO Broumovska. Děti budou moci zapojit fantazii a tvořit, zároveň se dozví zajímavosti o přírodě a krajině na Broumovsku. "Z vytvořených uměleckých děl pak bude připravena výstava. A rádi bychom poděkovali CHKO Broumovsko za zapůjčení fotografií, plakátů a bannerů o přírodě na Broumovsku," dodala Pavla Semeráková.

Pořadatelé akce: DDM Ulita Broumov, Město Broumov, Městský úřad v Broumově - odbor životního prostředí, odbor dopravy, org. složka Kultura a Infocentrum, Městská policie, Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov, Masarykova základní škola Broumov. Partneři akce: BESIP, EDUMED s r.o., JSDH Broumov, Elektrowin, CHKO Broumovsko, Rodiče olivětínským dětem, z. s.

Foto Petr Vreštiak

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře