Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Další kolo kotlíkových dotací v kraji odstartuje 12. září. Veřejnosti opět poradí semináře

Další kolo kotlíkových dotací v kraji odstartuje 12. září. Veřejnosti opět poradí semináře

Email Tisk PDF

kotliky holcickaKrálovéhradecký kraj se připravuje na letos již druhou vlnu kotlíkových dotací, která odstartuje 12. září 2016. Znovu se bude mezi obyvatele kraje rozdělovat 100 milionů korun. Jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musí zájemce splňovat? Veřejnosti opět poradí informační semináře, které se budou konat po celém kraji už od června.

Další výzva na získání kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji odstartuje 12. září 2016. "Budeme rozdělovat opět 100 milionů korun, za které bychom chtěli stejně jako při lednové výzvě vyměnit téměř 900 kotlů," řekl náměstek hejtmana Otakar Ruml. K zásadním změnám pravidel čerpání dotace nedochází, neboť chceme dát možnost i těm žadatelům, kteří neuspěli v prvním kole, z důvodů vyčerpání alokace, přestože všechny podmínky byli schopni splnit.

O příspěvek ve výši až 127 tisíc korun na nový kotel mohou žádat obyvatelé kraje, kteří vlastní rodinný domek. Dotace bude lidem poskytnuta na výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva za ekologický kotel na pevná paliva, kombinovaný kotel, tepelné čerpadlo, nebo za plynový kondenzační kotel. Celková částka způsobilých výdajů jednoho projektu nesmí přesáhnout 150 tisíc korun. Dotace pak činí 70 % v případě pořízení kotle spalujícího pouze uhlí, 75 % v případě plynového kondenzačního kotle a kombinovaného kotle (uhlí + biomasa) a 80 % v případě tepelného čerpadla, příp. kotle pouze na biomasu. Podpora je navýšena o 5 % v případě, že je výměna kotle realizována v obci, která byla označena jako prioritní území. Sběr žádostí bude probíhat opět elektronicky, zahájen bude tentokrát v pracovním dnu a v dopoledních hodinách.

I tentokrát proběhne před samotným vyhlášením výzvy série informačních seminářů pro obyvatele kraje. "Během první letošní lednové výzvy se nám osvědčilo, že se občané mohli na informačních seminářích poradit, jak na žádost o dotaci. Ještě stále je v kraji dost obyvatel, kteří mají o kotlíkovou dotaci zájem, proto pořádáme další semináře," řekl náměstek Ruml.

Termíny některých informačních seminářů pro veřejnost:

20. 6. 2016 17:00 Police nad Metují (Pellyho domy)
21. 6. 2016 17:00 Broumov (Informační centrum)
22. 6. 2016 18:00 Rtyně v Podkrkonoší (Kino Na Rychtě)
23. 6. 2016 17:00 Jaroměř (Městské divadlo)

Změna termínu konání je vyhrazena. Seznam bude aktualizován na stránkách kraje. Při větším zájmu ze strany obcí může být po dohodě s pracovníky oddělení grantů a dotací uspořádán seminář na vyžádání.

Výzva Kotlíkové dotace leden 2016

O kotlíkovou dotaci si v lednu 2016 v Královéhradeckém kraji zažádalo celkem 982 obyvatel, kladným hodnocením prošlo asi 94 procent žádostí. Peníze na nový kotel získalo celkem 884 lidí. V této první výzvě se rozdělilo celkem 100 milionů korun, průměrná výše udělené dotace se pak pohybovala kolem 113 tisíc korun. Asi šest procent žádostí se zařadilo mezi neúspěšné, a to z důvodu nesplnění podmínek výzvy.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře