Broumovsko

Pátek 27.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Další kolo kotlíkových dotací v kraji odstartuje 12. září. Veřejnosti opět poradí semináře

Další kolo kotlíkových dotací v kraji odstartuje 12. září. Veřejnosti opět poradí semináře

Email Tisk PDF

kotliky holcickaKrálovéhradecký kraj se připravuje na letos již druhou vlnu kotlíkových dotací, která odstartuje 12. září 2016. Znovu se bude mezi obyvatele kraje rozdělovat 100 milionů korun. Jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musí zájemce splňovat? Veřejnosti opět poradí informační semináře, které se budou konat po celém kraji už od června.

Další výzva na získání kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji odstartuje 12. září 2016. "Budeme rozdělovat opět 100 milionů korun, za které bychom chtěli stejně jako při lednové výzvě vyměnit téměř 900 kotlů," řekl náměstek hejtmana Otakar Ruml. K zásadním změnám pravidel čerpání dotace nedochází, neboť chceme dát možnost i těm žadatelům, kteří neuspěli v prvním kole, z důvodů vyčerpání alokace, přestože všechny podmínky byli schopni splnit.

O příspěvek ve výši až 127 tisíc korun na nový kotel mohou žádat obyvatelé kraje, kteří vlastní rodinný domek. Dotace bude lidem poskytnuta na výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva za ekologický kotel na pevná paliva, kombinovaný kotel, tepelné čerpadlo, nebo za plynový kondenzační kotel. Celková částka způsobilých výdajů jednoho projektu nesmí přesáhnout 150 tisíc korun. Dotace pak činí 70 % v případě pořízení kotle spalujícího pouze uhlí, 75 % v případě plynového kondenzačního kotle a kombinovaného kotle (uhlí + biomasa) a 80 % v případě tepelného čerpadla, příp. kotle pouze na biomasu. Podpora je navýšena o 5 % v případě, že je výměna kotle realizována v obci, která byla označena jako prioritní území. Sběr žádostí bude probíhat opět elektronicky, zahájen bude tentokrát v pracovním dnu a v dopoledních hodinách.

I tentokrát proběhne před samotným vyhlášením výzvy série informačních seminářů pro obyvatele kraje. "Během první letošní lednové výzvy se nám osvědčilo, že se občané mohli na informačních seminářích poradit, jak na žádost o dotaci. Ještě stále je v kraji dost obyvatel, kteří mají o kotlíkovou dotaci zájem, proto pořádáme další semináře," řekl náměstek Ruml.

Termíny některých informačních seminářů pro veřejnost:

20. 6. 2016 17:00 Police nad Metují (Pellyho domy)
21. 6. 2016 17:00 Broumov (Informační centrum)
22. 6. 2016 18:00 Rtyně v Podkrkonoší (Kino Na Rychtě)
23. 6. 2016 17:00 Jaroměř (Městské divadlo)

Změna termínu konání je vyhrazena. Seznam bude aktualizován na stránkách kraje. Při větším zájmu ze strany obcí může být po dohodě s pracovníky oddělení grantů a dotací uspořádán seminář na vyžádání.

Výzva Kotlíkové dotace leden 2016

O kotlíkovou dotaci si v lednu 2016 v Královéhradeckém kraji zažádalo celkem 982 obyvatel, kladným hodnocením prošlo asi 94 procent žádostí. Peníze na nový kotel získalo celkem 884 lidí. V této první výzvě se rozdělilo celkem 100 milionů korun, průměrná výše udělené dotace se pak pohybovala kolem 113 tisíc korun. Asi šest procent žádostí se zařadilo mezi neúspěšné, a to z důvodu nesplnění podmínek výzvy.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web