Broumovsko

Čtvrtek 22.duben 2021

Poslední aktualizace23.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Email Tisk PDF
seznam článků
Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům
Strana 2
Všechny strany

nemocKe konci letošního roku obdržela broumovská nemocnice 85 kusů nových antidekubitních matrací s podložkami v celkové hodnotě téměř jeden milion korun. Během tohoto roku získal Nadační fond HOSPITAL BROUMOV prostředky na jejich pořízení od podporovatelů z regionu Broumovska a Policka. Matrace výrazně zkvalitní péči o pacienty broumovské nemocnice a jejich komfort.

Největšími přispěvateli byly Nadační fond VEBA a Město Broumov, zakladatel nadačního fondu. V průběhu roku se k nim připojila i další města a obce, podnikatelské subjekty (např. někteří členové Podnikatelského klubu Broumovska) i jednotliví občané, kterým broumovská nemocnice není lhostejná.

"Na nákup aktivních antidekubitních matrací vypsal nadační fond poptávkové řízení. Bylo osloveno pět firem, které se na dodávku tohoto zboží specializují. Zvítězila firma PROMA REHA s výrobním závodem v Meziměstí," uvádí Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV.

"Dovolte mi touto cestou poděkovat všem, kteří podporují jakoukoliv formou Nadační fond HOSPITAL BROUMOV. I v příštím roce bude Nadační fond finančně podporovat činnost broumovské nemocnice, a to na úseku sociální péče. Dalším přínosem pro nemocnici v Broumově jsou čtyři pracovnice, které dochází několikrát týdně na oddělení lůžek následné péče. V rámci možností se snaží zpříjemnit čas klientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem," dodává Eva Blažková.

"Velice nás těší, že Nadační fond HOSPITAL BROUMOV, který město Broumov založilo před více jak dvaceti lety, je schopen každý rok soustředit finanční prostředky, které slouží k nákupu pomůcek, zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, křesel, nočních stolků a mnoha jiných zařízení potřebných pro broumovskou nemocnici," říká Miroslav Švábl, primář oddělení multidisciplinární JIP broumovské nemocnice.

"Zejména se snažíme vybavit oddělení lůžek dlouhodobě nemocných tak, aby se zde pacienti i jejich rodiny, které je navštěvují, cítili co nejlépe," dodává primář Miroslav Švábl.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem přispěvovatelům do Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, zejména Městu Broumov, které se v této době zavázalo po čtyři roky vkládat do tohoto fondu půl milionu korun. Dále největší firmě v regionu společnosti VEBA, textilní závody, ale i všem menším sponzorům jako je například Z-Trade, okolním obcím a dalším. Všechny vyjmenovat ani nelze, ale všem jim patří opravdu velké poděkování," dodává Miroslav Švábl.

Antidekubitní matrace je typ matrace, která působí preventivně proti proleženinám. Tlak se rovnoměrně rozkládá v zátěžové oblasti, minimalizuje se tak tření a mechanické poškození tkáně a tím je zajištěna maximální stabilita a komfort. Všechny matrace, tzv. aktivní, jsou opatřeny i kompresorem. Matrace s nejvyšším stupněm ochrany proti proleženinám jsou umístěny na oddělení jednotky intenzivní péče. Většina matrací se středním stupněm ochrany proti proleženinám bude sloužit klientům oddělení lůžek následné péče broumovské nemocnice.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovská stopa občanského protestu v Mělníku

Broumovská stopa občanského protestu v Mělníku

V sobotu odpoledne se v Mělníku na náměstí konal demonstrativní protest proti povinnému testování a ...

V červnu bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege

V červnu bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege

V sobotu 19. června 2021 bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege, kter...

Wihanův rok (2021)

Wihanův rok (2021)

V roce 2020 uplynulo sto let od úmrtí jednoho z největších rodáků Police nad Metují, violoncellisty,...

Otto Berger - nejtalentovanější žák Hanuše Wihana

Otto Berger - nejtalentovanější žák Hanuše Wihana

První přednáška v rámci projektu "Wihanův rok", který připravilo Muzeum papírových modelů a Město Po...

Nový sportovní a relaxační areál v Bukovici

Nový sportovní a relaxační areál v Bukovici

Kdo projíždí v těchto dnech přes obec Bukovice u Police nad Metují, nemůže si nevšimnout čilého stav...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free