Broumovsko

Středa 5.srpen 2020

Poslední aktualizace 6.08.2020 04:10

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Email Tisk PDF
seznam článků
Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům
Strana 2
Všechny strany

nemocKe konci letošního roku obdržela broumovská nemocnice 85 kusů nových antidekubitních matrací s podložkami v celkové hodnotě téměř jeden milion korun. Během tohoto roku získal Nadační fond HOSPITAL BROUMOV prostředky na jejich pořízení od podporovatelů z regionu Broumovska a Policka. Matrace výrazně zkvalitní péči o pacienty broumovské nemocnice a jejich komfort.

Největšími přispěvateli byly Nadační fond VEBA a Město Broumov, zakladatel nadačního fondu. V průběhu roku se k nim připojila i další města a obce, podnikatelské subjekty (např. někteří členové Podnikatelského klubu Broumovska) i jednotliví občané, kterým broumovská nemocnice není lhostejná.

"Na nákup aktivních antidekubitních matrací vypsal nadační fond poptávkové řízení. Bylo osloveno pět firem, které se na dodávku tohoto zboží specializují. Zvítězila firma PROMA REHA s výrobním závodem v Meziměstí," uvádí Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV.

"Dovolte mi touto cestou poděkovat všem, kteří podporují jakoukoliv formou Nadační fond HOSPITAL BROUMOV. I v příštím roce bude Nadační fond finančně podporovat činnost broumovské nemocnice, a to na úseku sociální péče. Dalším přínosem pro nemocnici v Broumově jsou čtyři pracovnice, které dochází několikrát týdně na oddělení lůžek následné péče. V rámci možností se snaží zpříjemnit čas klientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem," dodává Eva Blažková.

"Velice nás těší, že Nadační fond HOSPITAL BROUMOV, který město Broumov založilo před více jak dvaceti lety, je schopen každý rok soustředit finanční prostředky, které slouží k nákupu pomůcek, zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, křesel, nočních stolků a mnoha jiných zařízení potřebných pro broumovskou nemocnici," říká Miroslav Švábl, primář oddělení multidisciplinární JIP broumovské nemocnice.

"Zejména se snažíme vybavit oddělení lůžek dlouhodobě nemocných tak, aby se zde pacienti i jejich rodiny, které je navštěvují, cítili co nejlépe," dodává primář Miroslav Švábl.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem přispěvovatelům do Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, zejména Městu Broumov, které se v této době zavázalo po čtyři roky vkládat do tohoto fondu půl milionu korun. Dále největší firmě v regionu společnosti VEBA, textilní závody, ale i všem menším sponzorům jako je například Z-Trade, okolním obcím a dalším. Všechny vyjmenovat ani nelze, ale všem jim patří opravdu velké poděkování," dodává Miroslav Švábl.

Antidekubitní matrace je typ matrace, která působí preventivně proti proleženinám. Tlak se rovnoměrně rozkládá v zátěžové oblasti, minimalizuje se tak tření a mechanické poškození tkáně a tím je zajištěna maximální stabilita a komfort. Všechny matrace, tzv. aktivní, jsou opatřeny i kompresorem. Matrace s nejvyšším stupněm ochrany proti proleženinám jsou umístěny na oddělení jednotky intenzivní péče. Většina matrací se středním stupněm ochrany proti proleženinám bude sloužit klientům oddělení lůžek následné péče broumovské nemocnice.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Polici se s Jiřím Horkým vydají na cestu kolem světa

V Polici se s Jiřím Horkým vydají na cestu kolem světa

Na terase před Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují začne ve čtvrtek ve 21 hodin přednáška J...

Broumov vybojoval postup v poháru až po střelbě pokutových kopů. Dál jde také Meziměstí

Broumov vybojoval postup v poháru až po střelbě pokutových kopů. Dál jde také Meziměstí

Předkolem Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje začala v sobotu fotbalová sezóna na Broumovsku. Br...

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Coca-Cola oznámila vloni významnou akvizici výrobního závodu Teplice nad Metují a do svého portfolia...

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste ...

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře