Broumovsko

Čtvrtek 12.prosinec 2019

Poslední aktualizace14.12.2019 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Email Tisk PDF
seznam článků
Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům
Strana 2
Všechny strany

nemocKe konci letošního roku obdržela broumovská nemocnice 85 kusů nových antidekubitních matrací s podložkami v celkové hodnotě téměř jeden milion korun. Během tohoto roku získal Nadační fond HOSPITAL BROUMOV prostředky na jejich pořízení od podporovatelů z regionu Broumovska a Policka. Matrace výrazně zkvalitní péči o pacienty broumovské nemocnice a jejich komfort.

Největšími přispěvateli byly Nadační fond VEBA a Město Broumov, zakladatel nadačního fondu. V průběhu roku se k nim připojila i další města a obce, podnikatelské subjekty (např. někteří členové Podnikatelského klubu Broumovska) i jednotliví občané, kterým broumovská nemocnice není lhostejná.

"Na nákup aktivních antidekubitních matrací vypsal nadační fond poptávkové řízení. Bylo osloveno pět firem, které se na dodávku tohoto zboží specializují. Zvítězila firma PROMA REHA s výrobním závodem v Meziměstí," uvádí Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV.

"Dovolte mi touto cestou poděkovat všem, kteří podporují jakoukoliv formou Nadační fond HOSPITAL BROUMOV. I v příštím roce bude Nadační fond finančně podporovat činnost broumovské nemocnice, a to na úseku sociální péče. Dalším přínosem pro nemocnici v Broumově jsou čtyři pracovnice, které dochází několikrát týdně na oddělení lůžek následné péče. V rámci možností se snaží zpříjemnit čas klientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem," dodává Eva Blažková.

"Velice nás těší, že Nadační fond HOSPITAL BROUMOV, který město Broumov založilo před více jak dvaceti lety, je schopen každý rok soustředit finanční prostředky, které slouží k nákupu pomůcek, zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, křesel, nočních stolků a mnoha jiných zařízení potřebných pro broumovskou nemocnici," říká Miroslav Švábl, primář oddělení multidisciplinární JIP broumovské nemocnice.

"Zejména se snažíme vybavit oddělení lůžek dlouhodobě nemocných tak, aby se zde pacienti i jejich rodiny, které je navštěvují, cítili co nejlépe," dodává primář Miroslav Švábl.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem přispěvovatelům do Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, zejména Městu Broumov, které se v této době zavázalo po čtyři roky vkládat do tohoto fondu půl milionu korun. Dále největší firmě v regionu společnosti VEBA, textilní závody, ale i všem menším sponzorům jako je například Z-Trade, okolním obcím a dalším. Všechny vyjmenovat ani nelze, ale všem jim patří opravdu velké poděkování," dodává Miroslav Švábl.

Antidekubitní matrace je typ matrace, která působí preventivně proti proleženinám. Tlak se rovnoměrně rozkládá v zátěžové oblasti, minimalizuje se tak tření a mechanické poškození tkáně a tím je zajištěna maximální stabilita a komfort. Všechny matrace, tzv. aktivní, jsou opatřeny i kompresorem. Matrace s nejvyšším stupněm ochrany proti proleženinám jsou umístěny na oddělení jednotky intenzivní péče. Většina matrací se středním stupněm ochrany proti proleženinám bude sloužit klientům oddělení lůžek následné péče broumovské nemocnice.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Oslava 6. narozenin Centra Walzel, Adventní trh v klášteře, galavečer boxu, koncert skupiny Krucipüs...

Oblastní nemocnice Náchod se dočkala magnetické rezonance

Oblastní nemocnice Náchod se dočkala magnetické rezonance

Těžká nákladní technika včetně jeřábu dopravila v úterý 10. prosince do náchodské nemocnice pětituno...

Plán zimní údržby v Trutnově

Plán zimní údržby v Trutnově

Technické služby Trutnov, s. r. o., připravily plán zimní údržby pro sezonu 2019/2020. Ten obsahuje ...

Mikulášskou zábavou ukončil klub seniorů Radost zase jeden rok

Mikulášskou zábavou ukončil klub seniorů Radost zase jeden rok

Na tomto spolku je několik zajímavostí: má nejvyšší věkový průměr členů, je zcela dobrovolný, nevybí...

Police vyhrála turnaj v Líbeznici. Gratuloval i Roman Šebrle

Police vyhrála turnaj v Líbeznici. Gratuloval i Roman Šebrle

V sobotu 7. prosince se v Líbeznici u Prahy konal kvalitně obsazený turnaj Xyladecor Cup 2019 pořáda...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře