Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům

Email Tisk PDF
seznam článků
Jeden milion korun pro broumovskou nemocnici pomůže jejím pacientům
Strana 2
Všechny strany

nemocKe konci letošního roku obdržela broumovská nemocnice 85 kusů nových antidekubitních matrací s podložkami v celkové hodnotě téměř jeden milion korun. Během tohoto roku získal Nadační fond HOSPITAL BROUMOV prostředky na jejich pořízení od podporovatelů z regionu Broumovska a Policka. Matrace výrazně zkvalitní péči o pacienty broumovské nemocnice a jejich komfort.

Největšími přispěvateli byly Nadační fond VEBA a Město Broumov, zakladatel nadačního fondu. V průběhu roku se k nim připojila i další města a obce, podnikatelské subjekty (např. někteří členové Podnikatelského klubu Broumovska) i jednotliví občané, kterým broumovská nemocnice není lhostejná.

"Na nákup aktivních antidekubitních matrací vypsal nadační fond poptávkové řízení. Bylo osloveno pět firem, které se na dodávku tohoto zboží specializují. Zvítězila firma PROMA REHA s výrobním závodem v Meziměstí," uvádí Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV.

"Dovolte mi touto cestou poděkovat všem, kteří podporují jakoukoliv formou Nadační fond HOSPITAL BROUMOV. I v příštím roce bude Nadační fond finančně podporovat činnost broumovské nemocnice, a to na úseku sociální péče. Dalším přínosem pro nemocnici v Broumově jsou čtyři pracovnice, které dochází několikrát týdně na oddělení lůžek následné péče. V rámci možností se snaží zpříjemnit čas klientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem," dodává Eva Blažková.

"Velice nás těší, že Nadační fond HOSPITAL BROUMOV, který město Broumov založilo před více jak dvaceti lety, je schopen každý rok soustředit finanční prostředky, které slouží k nákupu pomůcek, zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, křesel, nočních stolků a mnoha jiných zařízení potřebných pro broumovskou nemocnici," říká Miroslav Švábl, primář oddělení multidisciplinární JIP broumovské nemocnice.

"Zejména se snažíme vybavit oddělení lůžek dlouhodobě nemocných tak, aby se zde pacienti i jejich rodiny, které je navštěvují, cítili co nejlépe," dodává primář Miroslav Švábl.

"Chtěl bych touto cestou poděkovat všem přispěvovatelům do Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, zejména Městu Broumov, které se v této době zavázalo po čtyři roky vkládat do tohoto fondu půl milionu korun. Dále největší firmě v regionu společnosti VEBA, textilní závody, ale i všem menším sponzorům jako je například Z-Trade, okolním obcím a dalším. Všechny vyjmenovat ani nelze, ale všem jim patří opravdu velké poděkování," dodává Miroslav Švábl.

Antidekubitní matrace je typ matrace, která působí preventivně proti proleženinám. Tlak se rovnoměrně rozkládá v zátěžové oblasti, minimalizuje se tak tření a mechanické poškození tkáně a tím je zajištěna maximální stabilita a komfort. Všechny matrace, tzv. aktivní, jsou opatřeny i kompresorem. Matrace s nejvyšším stupněm ochrany proti proleženinám jsou umístěny na oddělení jednotky intenzivní péče. Většina matrací se středním stupněm ochrany proti proleženinám bude sloužit klientům oddělení lůžek následné péče broumovské nemocnice.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře