Broumovsko

Úterý 4.srpen 2020

Poslední aktualizace 6.08.2020 04:10

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Kotlíkovou dotaci získalo celkem 884 lidí. Další žádosti se budou sbírat letos v září

Kotlíkovou dotaci získalo celkem 884 lidí. Další žádosti se budou sbírat letos v září

Email Tisk PDF

kotlik kominO první várce kotlíkových dotací je rozhodnuto. O finance na nový kotel si v Královéhradeckém kraji zažádalo celkem 982 obyvatel, kladným hodnocením prošlo asi 94 procent žádostí. Všechny projekty jsou již vyhodnoceny a seznam úspěšných žadatelů bude umístěn na webových stránkách kraje v sekci Kotlíkové dotace – schválené projekty.

"O kotlíkové dotace byl velký zájem. Během 14 dnů se nám přihlásilo 982 žadatelů, téměř 94 procent z nich bylo úspěšných. Z vyčleněných 100 milionů korun jsme vyčerpali prakticky celou částku, a to 99,9 milionu korun. Průměrná výše udělené dotace se pohybovala kolem 113 tisíc korun," informoval náměstek hejtmana zodpovědný za evropské granty a dotace Otakar Ruml.

Necelých šest procent žádostí se zařadilo mezi neúspěšné, a to z důvodu nesplnění podmínek výzvy. Mezi nejčastější prohřešky, kvůli kterým nemohla být žádost podpořena, byla duplicita žádostí, kdy žadatel finalizoval více žádostí najednou, žadatelé nezískali souhlas spoluvlastníka nemovitosti, nedodali potřebné doklady ani na výzvu administrátorů, žadatel byl v insolvenci, nebo uvedl nepodporovaný zdroj vytápění, například kamna nebo krb.

V letošním roce se kraj chystá vyhlásit ještě jednu výzvu, a to opět se stomilionovou alokací. Konkrétní podmínky této výzvy by mělo schválit krajské zastupitelstvo na červnovém jednání. "S příjmem žádostí počítáme asi od poloviny září. Nechceme výzvu startovat během letních prázdnin v době dovolených tak, aby měli všichni stejnou příležitost získat dotaci," doplnil náměstek Ruml. V tomto roce se bude jednat prozatím o výzvu poslední a její součástí bude zřejmě i zásobník pro žádosti, které budou podpořeny v případě, dojde-li v rámci vyúčtování dílčích projektů k nějakým úsporám. "V zářijové výzvě žádné významné změny neplánujeme. Velmi se nám osvědčil sběr žádostí skrze elektronický systém, tento postup tedy zachováme," uzavřel náměstek Ruml.

Zářijová výzva k podání žádostí o kotlíkovou dotaci bude v historii kraje již třetí. Poprvé byly kotlíkové dotace vyhlášeny v roce 2014, kdy celkový objem rozdělených peněz činil 20 milionů korun. Kraj se podílel 10 miliony korun, stejnou částku poskytl Státní fond životního prostředí. S žádostí o dotaci se na kraj obrátilo tehdy asi 400 zájemců. Od roku 2015 jsou zdrojem kotlíkových dotací evropské peníze, kdy je pro Královéhradecký kraj vyčleněno až do roku 2020 celkem 600 milionů korun.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov vybojoval postup v poháru až po střelbě pokutových kopů. Dál jde také Meziměstí

Broumov vybojoval postup v poháru až po střelbě pokutových kopů. Dál jde také Meziměstí

Předkolem Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje začala v sobotu fotbalová sezóna na Broumovsku. Br...

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Natura nabízí vodu vysoké kojenecké kvality

Coca-Cola oznámila vloni významnou akvizici výrobního závodu Teplice nad Metují a do svého portfolia...

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste ...

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí...

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Podnikatelé z celé České republiky si 30. července v pražském O₂ universum zvolili nové vedení Hospo...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře