Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Kotlíkovou dotaci získalo celkem 884 lidí. Další žádosti se budou sbírat letos v září

Kotlíkovou dotaci získalo celkem 884 lidí. Další žádosti se budou sbírat letos v září

Email Tisk PDF

kotlik kominO první várce kotlíkových dotací je rozhodnuto. O finance na nový kotel si v Královéhradeckém kraji zažádalo celkem 982 obyvatel, kladným hodnocením prošlo asi 94 procent žádostí. Všechny projekty jsou již vyhodnoceny a seznam úspěšných žadatelů bude umístěn na webových stránkách kraje v sekci Kotlíkové dotace – schválené projekty.

"O kotlíkové dotace byl velký zájem. Během 14 dnů se nám přihlásilo 982 žadatelů, téměř 94 procent z nich bylo úspěšných. Z vyčleněných 100 milionů korun jsme vyčerpali prakticky celou částku, a to 99,9 milionu korun. Průměrná výše udělené dotace se pohybovala kolem 113 tisíc korun," informoval náměstek hejtmana zodpovědný za evropské granty a dotace Otakar Ruml.

Necelých šest procent žádostí se zařadilo mezi neúspěšné, a to z důvodu nesplnění podmínek výzvy. Mezi nejčastější prohřešky, kvůli kterým nemohla být žádost podpořena, byla duplicita žádostí, kdy žadatel finalizoval více žádostí najednou, žadatelé nezískali souhlas spoluvlastníka nemovitosti, nedodali potřebné doklady ani na výzvu administrátorů, žadatel byl v insolvenci, nebo uvedl nepodporovaný zdroj vytápění, například kamna nebo krb.

V letošním roce se kraj chystá vyhlásit ještě jednu výzvu, a to opět se stomilionovou alokací. Konkrétní podmínky této výzvy by mělo schválit krajské zastupitelstvo na červnovém jednání. "S příjmem žádostí počítáme asi od poloviny září. Nechceme výzvu startovat během letních prázdnin v době dovolených tak, aby měli všichni stejnou příležitost získat dotaci," doplnil náměstek Ruml. V tomto roce se bude jednat prozatím o výzvu poslední a její součástí bude zřejmě i zásobník pro žádosti, které budou podpořeny v případě, dojde-li v rámci vyúčtování dílčích projektů k nějakým úsporám. "V zářijové výzvě žádné významné změny neplánujeme. Velmi se nám osvědčil sběr žádostí skrze elektronický systém, tento postup tedy zachováme," uzavřel náměstek Ruml.

Zářijová výzva k podání žádostí o kotlíkovou dotaci bude v historii kraje již třetí. Poprvé byly kotlíkové dotace vyhlášeny v roce 2014, kdy celkový objem rozdělených peněz činil 20 milionů korun. Kraj se podílel 10 miliony korun, stejnou částku poskytl Státní fond životního prostředí. S žádostí o dotaci se na kraj obrátilo tehdy asi 400 zájemců. Od roku 2015 jsou zdrojem kotlíkových dotací evropské peníze, kdy je pro Královéhradecký kraj vyčleněno až do roku 2020 celkem 600 milionů korun.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře