Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Sběr žádostí o kotlíkové dotace byl hned večer ukončen. 94 milionů korun bylo vyčerpáno během jediného dne

Sběr žádostí o kotlíkové dotace byl hned večer ukončen. 94 milionů korun bylo vyčerpáno během jediného dne

Email Tisk PDF

kotlik velkyObrovský zájem o kotlíkové dotace v Královéhradeckém kraji způsobil, že během jednoho jediného dne vyčerpali žadatelé veškeré přidělené finance. Letošní už druhá výzva, ve které se na výměnu kotlů rozdělovalo celkem 94 milionů korun, byla odstartována v pondělí v 8 hodin ráno a zároveň byla ten den před 20. hodinou ukončena.

Krajský úřad registruje přes 1300 žádostí se sumou požadavků na dotaci asi 140 milionů korun. Nyní se budou všechny žádosti vyhodnocovat a bude se rozhodovat o udělení dotací.

Příjem žádostí byl zahájen v 8 hodin ráno prostřednictvím dotačního portálu Královéhradeckého kraje. První uzavřená a na úřad odeslaná žádost byla krátce po osmé hodině. V tu dobu bylo do systému přihlášeno několik set žadatelů. Server tentokrát nápor vydržel, nicméně v období nejvyšší špičky se objevily technické problémy, které bylo ve většině případů nutno řešit na straně žadatelů opakovanými pokusy o přihlášení.

"Pracovníci úřadu po celý den odbavovali žadatele, kteří měli předem domluven termín a zároveň všechny ty, kteří na úřad dorazili během dopoledne. Celkově jsme tak velký zájem uchazečů o dotaci během jediného dne nečekali. V minulém kole trvalo rozdělení obdobné částky 14 dní a nyní byla celá alokace vyčerpána během jednoho dne. V 16 hodin bylo podáno přes 1300 žádostí," řekl náměstek hejtmana odpovědný za oblast grantů a dotací Otakar Ruml.

Vzhledem k tomu, že suma přijatých požadavků již překročila danou alokaci 94 milionů korun, byla výzva v pondělí večer ukončena. Uchazečům, kterým systém vygeneroval pořadové číslo (žádost nemají dokončenou, ale mají ji rozpracovanou) bude ještě umožněno ji doplnit a finalizovat ve lhůtě, kterou obdrželi v pokynech.
Nyní budou všechny žádosti postupně vyhodnocovány a bude se rozhodovat o udělení dotací. Může se stát, že některé žádosti budou vyřazeny z důvodu duplicity nebo nesplnění podmínek. Žádosti, které skončí takzvaně pod čarou, budou zařazeny do náhradního zásobníku projektů.

Jakmile Ministerstvo životního prostředí vyhlásí další výzvu kotlíkových dotací pro kraje, bude Královéhradecký kraj připraven otevřít další dotační program.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře