Broumovsko

Čtvrtek 22.srpen 2019

Poslední aktualizace22.08.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Sběr žádostí o kotlíkové dotace byl včera zastaven. Kraj eviduje požadavky na více než 100 milionů korun

Sběr žádostí o kotlíkové dotace byl včera zastaven. Kraj eviduje požadavky na více než 100 milionů korun

Email Tisk PDF

kotlik velkyPrvní výzva, ve které se na výměnu kotlů rozdělovalo 100 milionů korun, byla dnes v 10 hodin dopoledne ukončena. Žádost o kotlíkovou dotaci si podala více než tisícovka obyvatel kraje a konečná suma požadavků na dotaci z doručených žádostí je asi 120 milionů korun. Nyní je příjem žádostí pozastaven, všechny se budou vyhodnocovat a bude se rozhodovat o udělení dotací. Lidé budou moci žádat o kotlíkovou dotaci znovu až od července 2016.

Přesně dva týdny trvalo, než byly vyčerpány prostředky z první výzvy na udělení kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji, ve které bylo na výměnu kotlů přiděleno 100 milionů korun. "Dokonce jsme povolili sběr žádostí do celkové výše asi 120 milionů korun. Je totiž pravděpodobné, že ne všem žadatelům bude vyhověno. Abychom doopravdy vyčerpali celých 100 milionů korun, strop jsme mírně posunuli. Nyní bude následovat proces hodnocení," informuje o dalším postupu náměstek hejtmana zodpovědný za evropské granty a dotace Otakar Ruml. O 120 milionů korun celkem žádá více než tisícovka obyvatel. Žadatelé mohou poslední žádosti ještě upravovat, proto bude přesné číslo známo až ve čtvrtek.

Nyní bude probíhat hodnocení a přibližně do konce dubna se budou uzavírat smlouvy s jednotlivými žadateli. Po podpisu smlouvy může být zahájeno proplácení výdajů. Po ukončení procesu hodnocení a rozdělení prostředků zahájí kraj přípravu druhé výzvy, jejíž vyhlášení se předpokládá na začátek druhého pololetí roku 2016, tedy na červenec. Objem finančních prostředků by měl být přibližně stejný jako u první výzvy.

Sběr žádostí v první výzvě začal úderem půlnoci 11. ledna 2016 a systém se uzavřel dnes v 10 hodin dopoledne "Velký zájem o kotlíkové dotace nás těší. Pokud by tento trend pokračoval a rozdáme v těchto dvou letech celých 200 milionů korun, nejen, že dostojíme svým závazkům vůči Evropské unii, kdy musíme vyměnit určitý počet kotlů. Zároveň si tak zajistíme i další přísun dotací na roky příští. Pak se lidé opravdu nemusí bát, že by se na ně s dotací nedostalo," zhodnotil náměstek hejtmana Ruml.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Největší akce Muzea papírových modelů letošní turistické sezony se blíží

Stejně jako v loňském roce se s blížícím koncem prázdnin v Polici nad Metují uskuteční Den Muzea. V ...

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

"Pěstouni, díky!… a stavte se všichni na kafe"

Královéhradecký kraj pořádá na podporu náhradní rodinné péče, ve spolupráci s městskými úřady a nezi...

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Hečko odmítl penaltový hattrick, přesto vystřílel tři body

Broumovský Miroslav Hečko se ve 2. kole 1. B třídy v zápase se Solnicí hned třikrát postavil ke stře...

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře