Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika V květnu rozdělí kraj 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie v rámci kotlíkových dotací

V květnu rozdělí kraj 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie v rámci kotlíkových dotací

Email Tisk PDF

kotlikova dotace 2Poslední výzvou na 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie končí první vlna kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji. Výzva bude spuštěna začátkem května 2017 a obyvatelé kraje v ní mohou žádat výhradně o dotace na kotle spalující biomasu nebo na tepelná čerpadla. Maximální výše dotace je 127 500 korun. Ani tentokrát nehrozí při sběru žádostí fronty, o dotace se bude žádat elektronickou formou.

"Prostředky ve výši 20 milionů korun, které budeme nyní rozdělovat, mohou být použity výhradně na obnovitelné zdroje energie. Jedná se o poslední přerozdělení peněz z první vlny kotlíkových dotací, kterou tímto uzavřeme a ve které bylo včetně této poslední výzvy k dispozici dohromady 220 milionů korun. Další vlna bude vyhlášena na podzim už za zcela jiných podmínek, které budou upřesněny," řekl krajský radní pro regionální rozvoj, evropské granty a dotace Pavel Hečko.

Podobu dotačního programu kotlíkových dotací na obnovitelné zdroje schválilo v pondělí krajské zastupitelstvo. Dotaci mohou žadatelé získat na výměnu zdrojů vytápění na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu či tepelné čerpadlo. Maximální výše podpory pak může být 127 500 korun.

Nejdůležitější termín pro všechny zájemce o dotaci bude 2. květen 2017 8 hodin. Od této doby bude možné v elektronickém systému DOTIS žádat o přidělení pořadového čísla. K tomuto kroku je nutná registrace v systému, kterou mohou žadatelé provést kdykoliv, nemusí vyčkávat až do květnového termínu. Pokud již žadatel někdy v minulosti o jakoukoliv dotaci skrze tento portál žádal, nová registrace není nutná. Pracovníci úřadu také poskytují technickou a metodickou podporu pro registrace a přípravu na proces podávání žádostí. Žadatelé se na ně mohou obrátit od zveřejnění této výzvy nejpozději do 24. dubna 2017, a to telefonicky každý pracovní den od 8 do 14 hodin, případně e-mailem.

Postup podání žádosti

Dne 2. května 2017 od 8 hodin bude žadatelům na stránce dotačního portálu zpřístupněn formulář k zadání přihlašovacího jména a hesla uživatele. Následně se zapíší do Pořadníku žadatelů. Kapacita Pořadníku žadatelů je s ohledem na alokaci nastavena na 250 míst. Každý žadatel, který získá místo v pořadníku, obdrží od systému informaci o úspěšném zápisu a rovněž mu bude v průběhu dne odeslána e-mailová zpráva s dalšími pokyny. Umístění v Pořadníku žadatelů je hlavním kritériem pro určení pořadí následně podané žádosti. V případě vyčerpání stanovené alokace rozhoduje pořadí zápisu žadatele do Pořadníku žadatelů určené přesným časem.

Dne 3. 5. 2017 od 8:00 bude žadatelům, kteří získali místo v Pořadníku žadatelů, umožněno po přihlášení do systému DOTIS podat elektronickou žádost. Podrobný postup vyplnění žádosti v aplikaci DOTIS bude ke stažení na stránkách kraje.

Při samotném podání žádosti už pak nemusí žadatelé spěchat, ukončení elektronického příjmu žádostí je 5. května 2017 ve 12 hodin. Kritériem pro určení pořadí podané žádosti je výhradně čas zápisu do Pořadníku žadatelů, ne čas odeslání žádosti. Po vyplnění a odeslání elektronické verze žádosti v aplikaci DOTIS je žadatel povinen ve lhůtě 10 pracovních dnů doručit na krajský úřad žádost i v listinné podobě, včetně požadovaných příloh, a to osobně na podatelnu, nebo zaslat poštou.

Veškeré detailní podmínky a seznam povinných příloh k žádosti naleznou žadatelé ve výzvě, která bude zveřejněna do konce března na stránkách Královéhradeckého kraje www.kr-kralovehradecky.cz .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře