Broumovsko

Středa 22.listopad 2017

Poslední aktualizace24.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Speciální letní prohlídky lákají k návštěvě kláštera v Broumově

IMG 7728Hudební prohlídky, Noční hrané prohlídky a Interaktivní prohlídky Skriptoria. To je speciální letní nabídka národní kulturní památky kláštera v Broumově, která pro letošní prázdniny doplní klasické celoroční prohlídky.

Na Nové terase v Polici nad Metují představuje průřez svou tvorbou výtvarnice Kateřina Černá

vernisaz Katerina Cerna 27Na Nové terase v Polici nad Metují představuje průřez svou grafickou a částečně i spisovatelskou tvorbou členka Hollaru, výtvarnice Kateřina Černá. Výstava potrvá do 25. července.

"TOP 10" během 760 let Broumova

 DSC4618U příležitosti oslav 760 let od první zmínky o našem městě si studenti Gymnázia Broumov připravili výstavu o jedinečnostech Broumovska. Velkoformátová expozice nesoucí název "TOP 10" během 760 let Broumova představuje výjimečná místa, osobnosti, události a podniky, které se významně podílely na chodu broumovských dějin a citelně zasáhly do vývoje města.

Broumovský klášter vystavuje působivé fotografie Martina Steckera

Stecker 11V Lapidáriu broumovského kláštera byla v úterý 14. června zahájena výstava fotografií Martina Steckera s názvem Sanctus Benedictus. Expozice, která zde potrvá do 18. září, je veřejnosti přístupná denně a zdarma.

Bohaté kulturní léto na Nové Terase v Polici nad Metují

terasaV létě to bude v Polici nad Metují kulturně žít, a to i díky spolku Apeiron, který ve spolupráci s městem připravil na prázdniny projekt „Nová Terasa“. Ten navazuje na pětiletou tradici Pellyho Terasy, která se "přestěhuje" na Terasu u Muzea papírových modelů, před BB kavárnou.

Výstava o velkých šelmách zaujme i 3D exponáty

vernisáž výstavy foto A. SpíškováV Muzeu města Police nad Metují, v 1. patře místního benediktinského kláštera, byla ve středu 8. června zahájena výstava s názvem Soužití s velkými šelmami / Náročný úkol i příležitost. Tři desítky výstavních panelů odhalují aktuální populace medvědů, vlků, rysů a rosomáků v Evropě. Výstava odkrývá problémy, které soužití člověka s velkými šelmami přináší, ukazuje přetrvávající potíže i úspěšná řešení. 

V Zeleném domečku vystavují své obrazy žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Polici nad Metují

IMG 20160601 185221Od 1. června představuje výstavní prostor v Zeleném domečku naproti Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují práce té absolutně nejmladší výtvarné generace. Svoje olejomalby tam vystavují žáci a žáčci polické Základní umělecké školy, pod vedením učitelky Petry Nádaždyové a učitele Jaroslava Soumara.

Taneční klub Broumov zve zájemce o tanec do svých řad

logotanecTaneční klub Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita zve do svých řad pro novou taneční sezónu září 2016 – červen 2017 všechny chlapce a dívky již od 5 let se zájmem o společenský taneční sport.

Broumovské taneční páry se zúčastnily dvou soutěží. Vzorně reprezentovaly město a domů si odvezly cenné kovy

Dolany tančí 1Již téměř tradičně se i uplynulý víkend se nesl v duchu úspěchů tanečních párů z Tanečního klubu Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita. Taneční páry se zúčastnily hned dvou soutěží, na kterých opět vzorně reprezentovaly město Broumov a domů si odvezly nejeden cenný kov.

Strana 10 z 51

Doporučujeme

Historie varhan ve farním kostele Petra a Pavla v Broumově

IMG 4096

V neděli 12. listopadu 2017 byla požehnáním rekonstruovaného královského nástroje v děkanském kostele sv. Petra a Pavla završena čtyřletá práce mistrů varhanářů otce a syna Červenkových z Jakubovic u Lanškrouna... celý článek

Poslední komentáře