Broumovsko

Sobota 18.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Mezinárodní festival dokumentů o lidských právech Jeden svět se v Polici nad Metují uskuteční již pošesté

svetMezinárodní festival dokumentů o lidských právech Jeden svět probíhá každoročně v Praze a dalších 32 městech. Jedním z nich je i Police nad Metují, kde se Jeden svět odehraje pošesté, tentokrát v termínu 23. až 26. března. Tématem letošního ročníku je Umění spolupráce. Svět v současnosti tíhne k uzavírání hranic, odmítání pomoci potřebným a různým formám extremismu. Festival Jeden svět proto považuje za důležité přinést pozitivní sdělení a poukázat na kladný přínos sdílení, vzájemné pomoci a spolupráce mezi lidmi.

V Polici nad Metují představila svou literární práci Marie Iljašenko

DSCN3962V sobotu 25. února večer zazněla v BB kavárně poezie. V Polici nad Metují představila svou literární práci Marie Iljašenko, autorka básnické sbírky Osip míří na jih. Ač prioritně Osip z názvu sbírky není Osipem Mandelštamem, v průběhu večera Marie přečetla i jednu báseň tohoto ruského básníka. Ale večer se nesl hlavně na notě její vlastní tvorby. V první polovině přečetla pár básní ze sbírky, která byla nominována na cenu Magnesia Litera.

Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo nového výstavního prostoru

galerieV nově zrekonstruované budově Café Herzog na broumovském náměstí bude v květnu zahájen provoz nové výstavní síně. Při této příležitosti Město Broumov vyhlásilo soutěž o logo této galerie.

Film Přes kosti mrtvých, který se natáčel i v Broumově, má cenu z Berlinale

pavlaFilm polské režisérky Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých, který produkovala bývalá studentka broumovského gymnázia Pavla Kubečková, a který se natáčel i Broumově, byl oceněn na prestižním festivalu Berlinale. Film získal cenu Alfreda Bauera pro snímek, jenž otevírá nové perspektivy ve filmovém umění.

V broumovské klášterní knihovně vzniká nový katalog vzácného knižního fondu

Katalogizace knižního fondu Klášter BroumovVzácný knižní fond broumovské klášterní knihovny prochází v těchto měsících podrobným zkoumáním. Díky projektu Brána moudrosti otevřená vznikne nová digitalizovaná evidence více než poloviny knih. Nejvzácnější knižní výtisky pak budou restaurovány.

Marie Iljašenko představí svoji básnickou prvotinu Osip míří na jih

osipTAutorské čtení básnířky, překladatelky a editorky časopisu Labyrint revue je dalším projektem, pod kterým je podepsána spolupráce polického Muzea papírových modelů a BB kavárny. Autorka v první řadě představí svou básnickou prvotinu Osip míří na jih, za kterou byla nominována na cenu Magnesia Litera.

Ples podnikatelů a živnostníků vyprodal Dřevník

dr1Vyprodaný sál Dřevníku v areálu broumovského kláštera přivítal v sobotu v noblesním stylu své účastníky. Pořadatelem sedmého ročníku Plesu podnikatelů a živnostníků byl tradičně Podnikatelský klub Broumovska. Patronaci nad plesem pro letošní rok převzala firma Dřevoterm s.r.o. a firma Lesní společnost Broumov Holding, a.s., které v letošním roce slaví 25 let od zahájení výroby a založení společnosti. Ke spolupráci ještě přizvali firmu EDA Broumov.

O zážitcích z cesty na lehokole napříč Polskem v infocentru vyprávěl Martin Adámek

le2Páteční podvečer se návštěvníci besedy s Martinem Adámkem z Náchoda vydali na cestu okolo Polska. Cesta to nebyla jen tak ledajaká, prožili ji totiž na lehokole.

Hvězda Orientu 2017 - v Náchodě se uskuteční již 6. ročník taneční soutěže v orientálních tancích

18Letos se uskuteční již 6. ročník taneční soutěže v orientálních tancích pro sólistky i skupiny Hvězda Orientu 2017. Soutěžní přehlídku pořádá Středisko volného času Déčko Náchod ve spolupráci s taneční školou SAHAR, kterou založila broumovská rodačka Dana Minaříková. Akce proběhne o víkendu 18. a 19. února v SVČ Déčko Náchod. Na několik otázek odpověděla jedna ze spolupořadatelek Tereza Išová.

Strana 10 z 55

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře