Broumovsko

Čtvrtek 22.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Tématický průřez své tvorby za poslední období vystavují v Zeleném domečku tři fotografové z Červeného Kostelce

IMG 5998Výstava v Zeleném domečku hned vedle Muzea papírových modelů v Polici nad Metují s názvem FOTO 2016 potrvá do 16. září. Prohlédnout si na ni můžete tvorbu tří fotografů z Červeného Kostelce - Jany Zwikirschové, Ing. Pavla Ježka a Jiřího Horáka. První dva jmenovaní jsou členy fotoklubu v Červeném Kostelci. Jiří Horák není sice členem, ale je také nadšený fotograf.

Jaký byl Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují?

IMG 0868Téměř padesát soutěžních filmů, tisíce návštěvníků, dlouhá řada sportovních a kulturních akcí doprovodného programu. Takový byl 33. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují, který minulou neděli skončil. S krátkým odstupem ho hodnotí ředitelka festivalu Máša Jirmannová a starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs. A už teď přemýšlí nad dalším ročníkem.

V broumovské Galerii Dům vystavuje Jindřich Zeithamml

13923404 1111222952250117 562651319617135812 oPoslední letošní výstava byla v sobotu 6. srpna zahájena v Galerii Dům broumovského kláštera. Výstava prací Jindřicha Zeithammla s názvem Souznění potrvá do 24. září.

Dernisáž výstavy Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti

118f0a6871 103272119 o2Dernisáž výstavy akademického malíře Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti se uskutečnila v sobotu 6. srpna. V rámci dernisáže proběhlo i setkání s autorem a to ve výstavní síni v 1. patře opatského křídla kláštera, kde se výstava konala.

Nelly Řehořová se strašidel nebojí!

ST6 016"Co se ve strašidlech ukrývá? Kdo ví? Že každé z nich, také duši má," zpívá se v úvodní písni rodinné komedie Zdeňka Trošky Strašidla. Nelly Řehořová z Police nad Metují nazpívala úvodní písničku společně s Terezou Kostkovou. Hudbu k písni Láska patří i ke strašidlům napsal Miloš Krkoška a o text se postaral Eduard Krečmar.

Na výstavě Petra Stibrala se návštěvník ocitá uprostřed lesa

Petr Stibral Lesní práce 11Výstavní prostor v "Zeleném domečku" na Nové Terase se pro expozici výstavy Petra Stibrala naprosto změnil. Namísto stěn, zdí a oken se návštěvník ocitá uprostřed lesa. Autor se v Polici nad Metují prezentuje videozáznamem z projektu Lesní práce. Lesní práce v podání jednoho z nejoriginálnějších sochařů současné výtvarné scény jsou sice plné potu a dřiny, ale výsledný efekt je v naprostém kontrastu k této představě.

Pozvání na setkání s Jindřichem Růžičkou

ruz2Do 10. srpna je v Muzeu Broumovska možno zhlédnout výstavu akademického malíře Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti. Před jejím skončením proběhne v sobotu 6. srpna v 16 hodin v rámci dernisáže setkání s autorem.

Podpora prohlášení broumovské skupiny kostelů za Národní kulturní památku

 mg 5673 201606301648175Soubor barokních venkovských kostelních staveb uváděných pod názvem "broumovská skupina kostelů" tvoří mimořádný a v mnoha ohledech jedinečný památkový a architektonický soubor. Jedním ze základních cílů projektu Pro život kostelů Broumovska, který se od roku 2012 snaží o celkovou obnovu těchto barokních památek, bylo a je prohlášení celého souboru jako celek za Národní kulturní památku.

Speciální letní prohlídky lákají k návštěvě kláštera v Broumově

IMG 7728Hudební prohlídky, Noční hrané prohlídky a Interaktivní prohlídky Skriptoria. To je speciální letní nabídka národní kulturní památky kláštera v Broumově, která pro letošní prázdniny doplní klasické celoroční prohlídky.

Strana 10 z 52

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře