Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Bohaté kulturní léto na Nové Terase v Polici nad Metují

terasaV létě to bude v Polici nad Metují kulturně žít, a to i díky spolku Apeiron, který ve spolupráci s městem připravil na prázdniny projekt „Nová Terasa“. Ten navazuje na pětiletou tradici Pellyho Terasy, která se "přestěhuje" na Terasu u Muzea papírových modelů, před BB kavárnou.

Výstava o velkých šelmách zaujme i 3D exponáty

vernisáž výstavy foto A. SpíškováV Muzeu města Police nad Metují, v 1. patře místního benediktinského kláštera, byla ve středu 8. června zahájena výstava s názvem Soužití s velkými šelmami / Náročný úkol i příležitost. Tři desítky výstavních panelů odhalují aktuální populace medvědů, vlků, rysů a rosomáků v Evropě. Výstava odkrývá problémy, které soužití člověka s velkými šelmami přináší, ukazuje přetrvávající potíže i úspěšná řešení. 

V Zeleném domečku vystavují své obrazy žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Polici nad Metují

IMG 20160601 185221Od 1. června představuje výstavní prostor v Zeleném domečku naproti Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují práce té absolutně nejmladší výtvarné generace. Svoje olejomalby tam vystavují žáci a žáčci polické Základní umělecké školy, pod vedením učitelky Petry Nádaždyové a učitele Jaroslava Soumara.

Taneční klub Broumov zve zájemce o tanec do svých řad

logotanecTaneční klub Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita zve do svých řad pro novou taneční sezónu září 2016 – červen 2017 všechny chlapce a dívky již od 5 let se zájmem o společenský taneční sport.

Broumovské taneční páry se zúčastnily dvou soutěží. Vzorně reprezentovaly město a domů si odvezly cenné kovy

Dolany tančí 1Již téměř tradičně se i uplynulý víkend se nesl v duchu úspěchů tanečních párů z Tanečního klubu Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita. Taneční páry se zúčastnily hned dvou soutěží, na kterých opět vzorně reprezentovaly město Broumov a domů si odvezly nejeden cenný kov.

Od dnešního dne platí v Polici nad Metují PellyKarta

PellyKartaOd 1. června uvádí v Polici nad Metují do života tzv. PellyKartu, bonusovou kartu s podtextem - Za kulturou výhodně. Zájemci o vydání PellyKarty uhradí 29 korun, vyplní v informačním centru jednoduchý formulář a budou seznámeni s bližšími podmínkami týkajícími se využívání karty.

Ze Smiřic si broumovské taneční páry přivezly sedm medailí

100 2033V krásných prostorách Kulturního střediska Dvorana ve Smiřicích se v neděli 15. května konala další taneční soutěž Svazu učitelů tance České republiky pro Hobby páry z celé ČR, které se zúčastnilo pět tanečních párů z Tanečního klubu Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita.

Taneční klub Broumov se může pyšnit dvojnásobnými mistry a trojnásobnými vícemistry České republiky

mcrpardubiceBlíží se konec letošní taneční sezóny, a je již tradicí, že se touto dobou v Pardubicích každoročně koná Mistrovství České republiky v tanečních disciplínách, kterými jsou tance standardní, latinskoamerické a kombinace tanců. Nesmazatelnou stopu zde zanechal Taneční klub Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita.

Kraj rozdělil peníze na kulturu. Podpoří i některé z nejohroženějších památek

varhany velkyDotace v oblasti kultury a památkové péče schválilo krajské zastupitelstvo. Ve čtyřech programech bude pro letošní rok rozděleno téměř deset milionů korun. Další tři miliony dostanou pořadatelé akcí s trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje.

Strana 10 z 51

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!