Broumovsko

Pondělí 8.březen 2021

Poslední aktualizace 8.03.2021 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft

Matěj Senft fotoCelý říjen stráví v klášteře Broumov dva čeští autoři, Teodor Kravál a Matěj Senft. Jedná se o tvůrčí pobyty v klášterním Literárním domku pro autory a autorky, které organizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně) a Agentura pro rozvoj Broumovska. Veřejnost se může s oběma autory setkat během Literárního Café, které se uskuteční v úterý 13. října od 17:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Vstupné je zdarma.

Vyšel katalog Klášterní zahrada 2016-2020

zahradaOd roku 2016 probíhají v rámci cyklu KLÁŠTERNÍ ZAHRADA každoroční sochařské výstavy v zahradě broumovského kláštera. Kurátorská koncepce cyklu bezprostředně souvisí s programem sochařských výstav pro Galerii Dům.

Broumovská Galerie Dům vystaví díla malířky Jitky Svobodové

Jitka Svobodová Dvě sedačky 2018 kresba foto Miroslav HašekV Galerii Dům v broumovském klášteře bude v sobotu 12. září v 16 hodin zahájena vernisáží výstava malířky Jitky Svobodové "Neklidné ticho". Kurátorkou výstavy, která potrvá do 31. října, je Iva Mladičová.

Toy_Box rozehraje Broumov komiksovou detektivkou pro děti

toyboxV Dětské galerii Lapidárium ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov ve čtvrtek 10. září v 17 hodin zahájí výstavu "Musíme se pokusit" české aktivistické komiksové autorky, malířky a ilustrátorky Toy_Box. Kurátorem je Radek Wohlmuth.

"V Broumově se cítím jako v sedmém nebi," říká rezidentka Literárního domku Zuzana Vojtová

zuzana vojtová ilustrace z Lit.domkuLiterární domek broumovského kláštera obývají v těchto dnech ilustrátorky Alena Brunhilda Burneleit a Zuzana Vojtová. Jak si svůj rezidenční pobyt ve spolupráci s Českým literárním centrem užívají, nám prozradily v následujícím rozhovoru.

V Muzeu papírových modelů výstavou připomenou ukončení 2. světové války

pov3Muzeum papírových modelů připravilo další z krátkodobých výstav, které se odehrávají přímo v expozici Muzea. V minulosti Muzeum představovalo spíše jednotlivé autory či konstruktéry papírových modelů nebo výrazné postavy mezi modeláři. Za všechny lze vzpomenout Ladislava Badalce či Milana Weinera z konstruktérů, nebo Zdeňka "Teo" Smaženku a Michala Kavaliera z modelářů. Tentokrát Muzeum reaguje na půlkultaté výročí, kdy v letošním roce uplynulo 75 let od podepsání kapitulace Německa v květnu 1945 a kapitulace Japonska o necelé čtyři měsíce později.

V Polici nad Metují budou k vidění Dva světy

Iveta na plakátVýstava dvou regionálních malířek, které jsou členkami Sdružení amatérských malířů a grafiků (AMAG). Zatímco dílo Ivety Osobové je v Polici už známé, Jitka Amalbegra Pácaltová zažije polickou premiéru. Není bez zajímavosti si "poslechnout", jak se výtvarnice k malování dostaly. Vernisáž se v Zeleném domečku v Polici nad Metují koná ve čtvrtek 3. září od 18 hodin.

Své filmy představí doyen polických filmařů Karel Pfeiffer

Pozvánka na promítání PfeifferDoyen polických filmařů Karel Pfeiffer je posledním, který představí své filmy na Terase v Polici nad Metují v letošním roce. Na terase před Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují se začne v sobotu ve 20 hodin.

V Polici se budou promítat filmy o Polici

JáV rámci Nové Terasy 2020, kterou pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují, se budou v sobotu před Muzeem papírových modelů promítat filmy Miroslava Šolce. Začne se ve 21 hodin, při nepříznivém počasí se promítání přesune do Zeleného domečku.

Strana 2 z 67

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free