Broumovsko

Středa 23.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 04:37

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Zahájení kulturní sezóny v klášterní Zahradě* na fotografiích Jana Fliegera

zahajeni39

Přinášíme obrazovou reportáž  ze  zahájení letní kulturní sezóny v klášterní Zahradě* v Broumově 1. května od fotografa Jana Fliegera. Fotky jsou z divadelní hry Jana Přeučila a Evy Hruškové, z vernisáže výstavy Marie Jo Růžičkové a z koncertu Karla Růžičky v kostele svatého Vojtěcha.

Nadšenci z Holandska rekonstruují kostel ve Vernéřovicích

holand9

Několik nadšenců z Holandska už několik let postupně na vlastní náklady ve Vernéřovicích u Meziměstí rekonstruuje kostelíček sv. Panny Marie Pomocné u Vernéřovické studánky. Tento týden zde probíhá již druhý ročník jarního festivalu Strooikunst 2011.

Stanislav Pitaš ze Šonova v pořadu České televize Neznámí hrdinové

standa_u_knihovny

Zvláštní znamení: Rebel - Stanislav Pitaš se jmenuje díl z cyklu Neznámí hrdinové, který Česká televize odvysílala v pondělí 2. května 2011.

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* byla zahájena

zahajeni10

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* v Broumově oficiálně začala tuto neděli 1. května 2011. Organizaci slavnostního zahájení zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011. Lidé si v celoodpoledním programu mohli vybrat z několika žánrů.

Pozvánka na letní dílny v Broumově

dilna

Stejně jako v loňském roce pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska letní výtvarné dílny. Připravenou novinkou je i dílna fotografická.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

V klášterní Zahradě* v Broumově bude 1. května zahájena kulturní sezóna

domek

Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011 zvou veřejnost na neděli 1.května 2011, kdy bude již tradičně slavnostně zahájena kulturní sezóna 2011 v klášterní Zahradě* v Broumově. V odpoledních hodinách zde bude probíhat pestrý kulturní program.

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Hana Lundiaková z Broumova a Lou Fanánek Hagen v televizním pořadu Čtenářský deník

vrhSobotní televizní pořad Čtenářský deník byl věnovaný broumovské rodačce, spisovatelce a harmonikářce Haně Lundiakové. O její knize Vrhnout si povídal frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jejich rozhovor se odehrává v dekadentním prostředí paintballového hřiště na bývalé vojenské základně Hájek.

 

Strana 54 z 58

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře