Broumovsko

Neděle 17.únor 2019

Poslední aktualizace17.02.2019 04:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Hana Lundiaková z Broumova a Lou Fanánek Hagen v televizním pořadu Čtenářský deník

vrhSobotní televizní pořad Čtenářský deník byl věnovaný broumovské rodačce, spisovatelce a harmonikářce Haně Lundiakové. O její knize Vrhnout si povídal frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jejich rozhovor se odehrává v dekadentním prostředí paintballového hřiště na bývalé vojenské základně Hájek.

 

Výstava fotografií Štěpána Landy

vystava

Do 11. března je v předsálí Pellyho domů v Polici nad Metují možné zhlédnout fotografickou výstavu Štěpána Landy. Výstava nese název Portréty svých vrstevníků. Landa fotí od roku 2008 a toto je jeho první samostatná výstava.

Zahájení veřejného promítání v broumovském kině

dama6

V nově zrekonstruovaném sále broumovského kina bylo v neděli 27. února 2011  slavnostně zahájeno veřejné promítání, které v letošním roce 2011 organizuje klub MY 2011 při Českém svazu žen v Broumově.

Na Broumovsku přibývá filmových produkcí

kino

S rekonstrukcí sálu bývalého kina na náměstí v Broumově se nabídla možnost obnovení filmových produkcí. Této nabídky se ujal nově vzniklý klub MY 2011, který plánuje pravidelné promítání filmů. První představení je už tuto neděli 27. února od 15 hodin, kdy se bude promítat film z roku 1966 Dáma na kolejích s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým v hlavních rolích.

V Broumově vznikl nový klub MY 2011

my

V Broumově vznikl nový spolek MY 2011. S nápadem založit aktivní skupinu, spolek nebo klub přišli Eva a Dalibor Novotní. Eva Novotná se dlouhá léta angažuje v Českém svazu žen, v současné době je i jeho předsedkyní. S činností svazu pomáhá řada mužů a čím dál víc lidí, kteří nechtějí být závazně organizováni. Navíc spousta lidí si Svaz žen spojuje s předrevoluční organizací.

Populární skupina Jam & Bazar vystoupí na Plese podnikatelů v Broumově

bazar

K tanci a poslechu zahraje tuto sobotu na Plese podnikatelů v Broumově skupina Jam & Bazar. Kapela nabízí známé skladby, které oslovují již několik generací. To vše v živelné, pódiové show let sedmdesátých a osmdesátých, ke které patří také stylové kostýmy. Kapela koncertuje ve všech koutech České republiky, na Slovensku, v Německu i Polsku.

Ivan Martin Jirous - Magor má autorské čtení v Šonově

magor

V sobotu 5. února začne v Hostinci u Pitašů v Šonově u Broumova ve 20 hodin beseda, autorské čtení, prostě posezení s legendou českého undergroundu Ivanem Martinem Jirousem, řečeným Magorem. 

Výstava "Strom roku" bude otevřena od 8. února

decak1

Město Broumov ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá výstavu velkoplošných fotografií pod názvem „Strom roku". Výstava bude umístěna ve výstavní síni Staré radnice na Mírovém náměstí a pro veřejnost bude otevřena od 8. února do 4. března 2011. Vernisáž výstavy proběhne 7.února 2011 v 16 hodin.

Strana 55 z 58

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře