Broumovsko

Neděle 19.květen 2019

Poslední aktualizace21.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Stanislav Pitaš ze Šonova v pořadu České televize Neznámí hrdinové

standa_u_knihovny

Zvláštní znamení: Rebel - Stanislav Pitaš se jmenuje díl z cyklu Neznámí hrdinové, který Česká televize odvysílala v pondělí 2. května 2011.

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* byla zahájena

zahajeni10

Kulturní sezóna v klášterní Zahradě* v Broumově oficiálně začala tuto neděli 1. května 2011. Organizaci slavnostního zahájení zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011. Lidé si v celoodpoledním programu mohli vybrat z několika žánrů.

Pozvánka na letní dílny v Broumově

dilna

Stejně jako v loňském roce pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska letní výtvarné dílny. Připravenou novinkou je i dílna fotografická.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

V klášterní Zahradě* v Broumově bude 1. května zahájena kulturní sezóna

domek

Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011 zvou veřejnost na neděli 1.května 2011, kdy bude již tradičně slavnostně zahájena kulturní sezóna 2011 v klášterní Zahradě* v Broumově. V odpoledních hodinách zde bude probíhat pestrý kulturní program.

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Hana Lundiaková z Broumova a Lou Fanánek Hagen v televizním pořadu Čtenářský deník

vrhSobotní televizní pořad Čtenářský deník byl věnovaný broumovské rodačce, spisovatelce a harmonikářce Haně Lundiakové. O její knize Vrhnout si povídal frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jejich rozhovor se odehrává v dekadentním prostředí paintballového hřiště na bývalé vojenské základně Hájek.

 

Výstava fotografií Štěpána Landy

vystava

Do 11. března je v předsálí Pellyho domů v Polici nad Metují možné zhlédnout fotografickou výstavu Štěpána Landy. Výstava nese název Portréty svých vrstevníků. Landa fotí od roku 2008 a toto je jeho první samostatná výstava.

Zahájení veřejného promítání v broumovském kině

dama6

V nově zrekonstruovaném sále broumovského kina bylo v neděli 27. února 2011  slavnostně zahájeno veřejné promítání, které v letošním roce 2011 organizuje klub MY 2011 při Českém svazu žen v Broumově.

Strana 56 z 60

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře