Broumovsko

Úterý 26.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Pozvánka na letní dílny v Broumově

dilna

Stejně jako v loňském roce pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska letní výtvarné dílny. Připravenou novinkou je i dílna fotografická.

Film bývalé studentky broumovského gymnázia byl nominován na Oscara

film2

Český studentský film Graffitiger režiséra Libora Pixy, který vznikl v koprodukci mladé producentky a bývalé studentky broumovského gymnázia Pavly Kubečkové, byl nominován na prestižní ocenění studentský Oscar.

V klášterní Zahradě* v Broumově bude 1. května zahájena kulturní sezóna

domek

Agentura pro rozvoj Broumovska a Klub MY 2011 zvou veřejnost na neděli 1.května 2011, kdy bude již tradičně slavnostně zahájena kulturní sezóna 2011 v klášterní Zahradě* v Broumově. V odpoledních hodinách zde bude probíhat pestrý kulturní program.

Úspěch broumovských baletek na soutěži Pardubická arabeska

arabeska3

Na celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická arabeska dosáhly velkého úspěchu svěřenkyně Heleny Ogriščenkové, učitelky Základní umělecké školy v Broumově.

Hana Lundiaková z Broumova a Lou Fanánek Hagen v televizním pořadu Čtenářský deník

vrhSobotní televizní pořad Čtenářský deník byl věnovaný broumovské rodačce, spisovatelce a harmonikářce Haně Lundiakové. O její knize Vrhnout si povídal frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Jejich rozhovor se odehrává v dekadentním prostředí paintballového hřiště na bývalé vojenské základně Hájek.

 

Výstava fotografií Štěpána Landy

vystava

Do 11. března je v předsálí Pellyho domů v Polici nad Metují možné zhlédnout fotografickou výstavu Štěpána Landy. Výstava nese název Portréty svých vrstevníků. Landa fotí od roku 2008 a toto je jeho první samostatná výstava.

Zahájení veřejného promítání v broumovském kině

dama6

V nově zrekonstruovaném sále broumovského kina bylo v neděli 27. února 2011  slavnostně zahájeno veřejné promítání, které v letošním roce 2011 organizuje klub MY 2011 při Českém svazu žen v Broumově.

Na Broumovsku přibývá filmových produkcí

kino

S rekonstrukcí sálu bývalého kina na náměstí v Broumově se nabídla možnost obnovení filmových produkcí. Této nabídky se ujal nově vzniklý klub MY 2011, který plánuje pravidelné promítání filmů. První představení je už tuto neděli 27. února od 15 hodin, kdy se bude promítat film z roku 1966 Dáma na kolejích s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým v hlavních rolích.

V Broumově vznikl nový klub MY 2011

my

V Broumově vznikl nový spolek MY 2011. S nápadem založit aktivní skupinu, spolek nebo klub přišli Eva a Dalibor Novotní. Eva Novotná se dlouhá léta angažuje v Českém svazu žen, v současné době je i jeho předsedkyní. S činností svazu pomáhá řada mužů a čím dál víc lidí, kteří nechtějí být závazně organizováni. Navíc spousta lidí si Svaz žen spojuje s předrevoluční organizací.

Strana 60 z 64

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře