Broumovsko

Úterý 14.červenec 2020

Poslední aktualizace16.07.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

V Broumově vznikl nový klub MY 2011

my

V Broumově vznikl nový spolek MY 2011. S nápadem založit aktivní skupinu, spolek nebo klub přišli Eva a Dalibor Novotní. Eva Novotná se dlouhá léta angažuje v Českém svazu žen, v současné době je i jeho předsedkyní. S činností svazu pomáhá řada mužů a čím dál víc lidí, kteří nechtějí být závazně organizováni. Navíc spousta lidí si Svaz žen spojuje s předrevoluční organizací.

Populární skupina Jam & Bazar vystoupí na Plese podnikatelů v Broumově

bazar

K tanci a poslechu zahraje tuto sobotu na Plese podnikatelů v Broumově skupina Jam & Bazar. Kapela nabízí známé skladby, které oslovují již několik generací. To vše v živelné, pódiové show let sedmdesátých a osmdesátých, ke které patří také stylové kostýmy. Kapela koncertuje ve všech koutech České republiky, na Slovensku, v Německu i Polsku.

Ivan Martin Jirous - Magor má autorské čtení v Šonově

magor

V sobotu 5. února začne v Hostinci u Pitašů v Šonově u Broumova ve 20 hodin beseda, autorské čtení, prostě posezení s legendou českého undergroundu Ivanem Martinem Jirousem, řečeným Magorem. 

Výstava "Strom roku" bude otevřena od 8. února

decak1

Město Broumov ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá výstavu velkoplošných fotografií pod názvem „Strom roku". Výstava bude umístěna ve výstavní síni Staré radnice na Mírovém náměstí a pro veřejnost bude otevřena od 8. února do 4. března 2011. Vernisáž výstavy proběhne 7.února 2011 v 16 hodin.

Zahájení výstavy výtvarných prací ZUŠ Broumov

batika2

Ředitel Základní umělecké školy Rudolf Vogel zahájil 3. ledna 2011 ve výstavní síni Staré radnice v Broumově výstavu výtvarných prací žáků školy. Svěřenci Renaty Šrůtkové a Kláry Pavlové zde vystavují  své kresby, malby, grafiky, velmi oblíbené keramiky, a další výtvarné techniky.

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu skončila a zná vítěze

ozdoba

Polická knihovna a město Police nad Metují uspořádaly v rámci cyklu „Žijí mezi námi“ výstavu ručních prací. V rámci této výstavy, byla také vyhlášena soutěž o nejkrásnější - ručně vyrobenou - vánoční ozdobu.

Děti na Vánočním ladění v Broumově

ladeni1

I přes teploty, které se pohybovaly hodně pod bodem mrazu, přihlíželo letošnímu v pořadí již třetímu ročníku „Vánočního ladění“ na Kostelním náměstí v Broumově, ve čtvrtek 16. prosince mnoho diváků.

V broumovské knihovně byla zahájena výstava polského fotografa

fotopol2

Další z řady výstav v rámci projektu Spolupráce knihoven Broumov – Radkow začala 16. prosince v Městské knihovně v Broumově. Vystavovatelem je tentokrát polský fotograf, básník a kulturní organizátor Boguslaw Michnik, který na zahajovací vernisáž přivezl na dvě desítky fotografií.

Bastardi v Polici nad Metují

potmesil

Tvůrci a herci z filmu Bastardi navštíví Polici nad Metují při příležitosti promítání filmu v Kolárově divadle, v úterý 14. prosince 2010 od 19:00 hodin. Kontroverzní film, který se natáčel také v Broumově, pokuzaje na sociální problematiku dětí a Romů.

Strana 62 z 65

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře