Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Projekt Listování představí v klášteře knihu reportéra Tomáše Poláčka STOP

stop 2Ve středu 18. ledna se v broumovském benediktinském klášteře představí projekt herce Lukáše Hejlíka Listování. Číst se bude z knihy reportéra a novináře Tomáše Poláčka STOP.

"Broumov je konec světa. Ale pěkný!"

Brou leden 2017 101Slovy z pera básníka, překladatele, esejisty a dramatika Ludvíka Kundery skončilo v pátek v Městském divadle v Broumově představení nové knihy Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární.

Spolek Music & Theatre S.G.Pitaš se ohlíží za aktivitami roku 2016. Zároveň se rodí program na letošní rok

TStanislav Pitaš a jeho spolek Music & Theatre S.G.Pitaš má za sebou pestrý kulturní rok 2016. Leader spolku ocenil všechny, kteří se podíleli na podpoře pořádaných akcí. Protože, jak praví nápis v Undergroundovém klubu Eden: "Na poklepání po ramenou by zahynula jakákoli kultura."

Jan Meier představí svoji novou knihu s názvem Broumovsko a Policko literární

literPod názvem Literárním Broumovskem a Polickem proběhne v Městském divadle v Broumově v pátek 13. ledna 2017 představení nové knihy Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární.

Film Přes kosti mrtvých, který se částečně natáčel na Broumovsku, byl vybrán do hlavní soutěže festivalu Berlinale

15595623 10207886706107512 918242934 o67. ročník filmového festivalu Berlinale bude zahájen až 9. února, ale již nyní pořadatelé odtajnili první filmy zařazené do hlavní, nejprestižnější festivalové soutěže. A jedním z deseti vybraných filmů je nový film polské režisérky Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých (orig. Pokot), natočený v polsko-české spolupráci, který se točil také na Broumovsku. Jako koproducentka se na filmu podílela absolventka Gymnázia Broumov Pavla Kubečková a v komparsu se ve filmu objeví i studenti gymnázia.

Světlo světa spatřila kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární

honzaTV druhém adventním týdnu spatřila světlo světa kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární. Věnuje se spisovatelům, kteří se inspirovali Broumovskem a Polickem a do zdejšího prostředí zasadili své příběhy, literárním vzpomínkám těch, kteří jím prošli, i autorům, jež jsou s ním spjati svým životem.

Vánoční ladění na Základní škole Hradební

IMG 4316Před devíti lety se zrodil nápad, že si s dětmi zazpíváme vánoční písničky a koledy. A proč nepozvat rodiče a známé. Když už přijdou, tak jim děti mohou nabídnout různé dekorace a vlastní výrobky, které potěší. Tak nějak se nabalovaly nápady. Vyzkoušeli jsme různé programy – scénky, písničky, tanečky s tématikou českých Vánoc, vánočních oslav z celého světa, dění od adventu po masopust.

Rozsvícení vánočního stromu v Broumově si nenechaly ujít stovky lidí

tom 0081Na 1. adventní neděli v Broumově, která se konala na náměstí a byla ve znamení bohatého kulturního programu, přišly stovky lidí. Společně nasály atmosféru blížících se Vánoc. Kromě horkých nápojů, rožněné kýty a sladkých koláčků či trdelníků byla většinou pro děti připravena pohádka Jak Káťa čerty napravila v podání divadla M Duchcov.

Do broumovského kláštera míří výstava fotografií studentů FAMU

ukazkaNová výstava s názvem Krajina děsná v širé pustině bude v pátek 25. listopadu v 19 hodin zahájena vernisáží v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera.

Strana 7 z 51

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!