Broumovsko

Středa 22.listopad 2017

Poslední aktualizace24.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Světlo světa spatřila kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární

honzaTV druhém adventním týdnu spatřila světlo světa kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární. Věnuje se spisovatelům, kteří se inspirovali Broumovskem a Polickem a do zdejšího prostředí zasadili své příběhy, literárním vzpomínkám těch, kteří jím prošli, i autorům, jež jsou s ním spjati svým životem.

Vánoční ladění na Základní škole Hradební

IMG 4316Před devíti lety se zrodil nápad, že si s dětmi zazpíváme vánoční písničky a koledy. A proč nepozvat rodiče a známé. Když už přijdou, tak jim děti mohou nabídnout různé dekorace a vlastní výrobky, které potěší. Tak nějak se nabalovaly nápady. Vyzkoušeli jsme různé programy – scénky, písničky, tanečky s tématikou českých Vánoc, vánočních oslav z celého světa, dění od adventu po masopust.

Rozsvícení vánočního stromu v Broumově si nenechaly ujít stovky lidí

tom 0081Na 1. adventní neděli v Broumově, která se konala na náměstí a byla ve znamení bohatého kulturního programu, přišly stovky lidí. Společně nasály atmosféru blížících se Vánoc. Kromě horkých nápojů, rožněné kýty a sladkých koláčků či trdelníků byla většinou pro děti připravena pohádka Jak Káťa čerty napravila v podání divadla M Duchcov.

Do broumovského kláštera míří výstava fotografií studentů FAMU

ukazkaNová výstava s názvem Krajina děsná v širé pustině bude v pátek 25. listopadu v 19 hodin zahájena vernisáží v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera.

Výstava seniorů nazvaná Romantické Vánoce má po vernisáži

ro5Od úterý probíhá ve Výstavní síni na Staré radnici v Broumově výstava, kterou pořádá Klub seniorů. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest čeká jubilejní 15. ročník

klucPřijměte pozvání na jubilejní 15. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, který z výtěžku z akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů. Dříve se festival konal po třináct let na chatě Webrovka v Trutnově, od loňského roku v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově u Teplic nad Metují.

Páry Tanečního klubu Broumov si na soutěžích vytančily devět medailí

Hlinsko 009Uplynulé dva víkendy se páry Tanečního klubu Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita vydaly reprezentovat na taneční soutěže. Dva nejmladší páry do České Lípy a dva nejstarší páry do Hlinska. Podařilo se jim zde vybojovat devět medailí a opět broumovský klub vzorně reprezentovat.

Do broumovského kláštera míří putovní výstava Má vlast cestami proměn

5V Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera bude v sobotu 1. října v 18 hodin zahájena výstava Má vlast cestami proměn. Expozice bude veřejnosti přístupná zdarma, každý den, až do poloviny listopadu.

Tanečnímu sportu začala nová sezóna. Broumovské páry vyrazily do Chvaletic

14365288 10207140925226029 1367318465 nJe po prázdninách a dětem, které se věnují tanečnímu sportu, začala nová sezóna. Páry z Tanečního klubu Broumov se v neděli 11. září zúčastnily hned první soutěže této sezóny - Chvaletické ceny. Z broumovského klubu soutěžily čtyři taneční páry, dva z nich jsou nejstarší a dva nejmladší. Pavel Musil a Michaela Ticháčková, Josef Prouza a Nela Hoffmannová, Jáchym Prouza a Barbora Koblasová, Adam Cepek a Elena Růžičková.

Strana 8 z 51

Doporučujeme

Historie varhan ve farním kostele Petra a Pavla v Broumově

IMG 4096

V neděli 12. listopadu 2017 byla požehnáním rekonstruovaného královského nástroje v děkanském kostele sv. Petra a Pavla završena čtyřletá práce mistrů varhanářů otce a syna Červenkových z Jakubovic u Lanškrouna... celý článek

Poslední komentáře