Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Výstava seniorů nazvaná Romantické Vánoce má po vernisáži

ro5Od úterý probíhá ve Výstavní síni na Staré radnici v Broumově výstava, kterou pořádá Klub seniorů. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest čeká jubilejní 15. ročník

klucPřijměte pozvání na jubilejní 15. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, který z výtěžku z akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů. Dříve se festival konal po třináct let na chatě Webrovka v Trutnově, od loňského roku v Humanitárním středisku Klučanka v Dědově u Teplic nad Metují.

Páry Tanečního klubu Broumov si na soutěžích vytančily devět medailí

Hlinsko 009Uplynulé dva víkendy se páry Tanečního klubu Broumov při Domu dětí a mládeže Ulita vydaly reprezentovat na taneční soutěže. Dva nejmladší páry do České Lípy a dva nejstarší páry do Hlinska. Podařilo se jim zde vybojovat devět medailí a opět broumovský klub vzorně reprezentovat.

Do broumovského kláštera míří putovní výstava Má vlast cestami proměn

5V Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera bude v sobotu 1. října v 18 hodin zahájena výstava Má vlast cestami proměn. Expozice bude veřejnosti přístupná zdarma, každý den, až do poloviny listopadu.

Tanečnímu sportu začala nová sezóna. Broumovské páry vyrazily do Chvaletic

14365288 10207140925226029 1367318465 nJe po prázdninách a dětem, které se věnují tanečnímu sportu, začala nová sezóna. Páry z Tanečního klubu Broumov se v neděli 11. září zúčastnily hned první soutěže této sezóny - Chvaletické ceny. Z broumovského klubu soutěžily čtyři taneční páry, dva z nich jsou nejstarší a dva nejmladší. Pavel Musil a Michaela Ticháčková, Josef Prouza a Nela Hoffmannová, Jáchym Prouza a Barbora Koblasová, Adam Cepek a Elena Růžičková.

Burčákobraní se vydařilo, přišly stovky lidí… V sobotu bude klášter zvát na Podzimní trh

buVe znamení burčáku, slunce a letní pohody se nesla sobota 10. září, která lákala do broumovského kláštera na tradiční akci Odpoledne s burčákem.

Tématický průřez své tvorby za poslední období vystavují v Zeleném domečku tři fotografové z Červeného Kostelce

IMG 5998Výstava v Zeleném domečku hned vedle Muzea papírových modelů v Polici nad Metují s názvem FOTO 2016 potrvá do 16. září. Prohlédnout si na ni můžete tvorbu tří fotografů z Červeného Kostelce - Jany Zwikirschové, Ing. Pavla Ježka a Jiřího Horáka. První dva jmenovaní jsou členy fotoklubu v Červeném Kostelci. Jiří Horák není sice členem, ale je také nadšený fotograf.

Jaký byl Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují?

IMG 0868Téměř padesát soutěžních filmů, tisíce návštěvníků, dlouhá řada sportovních a kulturních akcí doprovodného programu. Takový byl 33. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují, který minulou neděli skončil. S krátkým odstupem ho hodnotí ředitelka festivalu Máša Jirmannová a starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs. A už teď přemýšlí nad dalším ročníkem.

V broumovské Galerii Dům vystavuje Jindřich Zeithamml

13923404 1111222952250117 562651319617135812 oPoslední letošní výstava byla v sobotu 6. srpna zahájena v Galerii Dům broumovského kláštera. Výstava prací Jindřicha Zeithammla s názvem Souznění potrvá do 24. září.

Strana 8 z 51

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!