Broumovsko

Čtvrtek 22.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

O zážitcích z cesty na lehokole napříč Polskem v infocentru vyprávěl Martin Adámek

le2Páteční podvečer se návštěvníci besedy s Martinem Adámkem z Náchoda vydali na cestu okolo Polska. Cesta to nebyla jen tak ledajaká, prožili ji totiž na lehokole.

Hvězda Orientu 2017 - v Náchodě se uskuteční již 6. ročník taneční soutěže v orientálních tancích

18Letos se uskuteční již 6. ročník taneční soutěže v orientálních tancích pro sólistky i skupiny Hvězda Orientu 2017. Soutěžní přehlídku pořádá Středisko volného času Déčko Náchod ve spolupráci s taneční školou SAHAR, kterou založila broumovská rodačka Dana Minaříková. Akce proběhne o víkendu 18. a 19. února v SVČ Déčko Náchod. Na několik otázek odpověděla jedna ze spolupořadatelek Tereza Išová.

Ples Města Broumova zahájil plesovou sezónu

pl20Ples Města Broumova zahájil plesovou sezónu v kulturním domě Střelnice. Večerem provázel mladý, moderní dechový orchestr HF Band z Havlovic, který působí na hudební scéně již 10 let. Předtančení se ujal taneční mistr Michal Ticháček, DiS., který vede taneční kroužek při DDM Ulita a jeho taneční partnerka Kamila Lupoměská.

Projekt Listování představí v klášteře knihu reportéra Tomáše Poláčka STOP

stop 2Ve středu 18. ledna se v broumovském benediktinském klášteře představí projekt herce Lukáše Hejlíka Listování. Číst se bude z knihy reportéra a novináře Tomáše Poláčka STOP.

"Broumov je konec světa. Ale pěkný!"

Brou leden 2017 101Slovy z pera básníka, překladatele, esejisty a dramatika Ludvíka Kundery skončilo v pátek v Městském divadle v Broumově představení nové knihy Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární.

Spolek Music & Theatre S.G.Pitaš se ohlíží za aktivitami roku 2016. Zároveň se rodí program na letošní rok

TStanislav Pitaš a jeho spolek Music & Theatre S.G.Pitaš má za sebou pestrý kulturní rok 2016. Leader spolku ocenil všechny, kteří se podíleli na podpoře pořádaných akcí. Protože, jak praví nápis v Undergroundovém klubu Eden: "Na poklepání po ramenou by zahynula jakákoli kultura."

Jan Meier představí svoji novou knihu s názvem Broumovsko a Policko literární

literPod názvem Literárním Broumovskem a Polickem proběhne v Městském divadle v Broumově v pátek 13. ledna 2017 představení nové knihy Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární.

Film Přes kosti mrtvých, který se částečně natáčel na Broumovsku, byl vybrán do hlavní soutěže festivalu Berlinale

15595623 10207886706107512 918242934 o67. ročník filmového festivalu Berlinale bude zahájen až 9. února, ale již nyní pořadatelé odtajnili první filmy zařazené do hlavní, nejprestižnější festivalové soutěže. A jedním z deseti vybraných filmů je nový film polské režisérky Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých (orig. Pokot), natočený v polsko-české spolupráci, který se točil také na Broumovsku. Jako koproducentka se na filmu podílela absolventka Gymnázia Broumov Pavla Kubečková a v komparsu se ve filmu objeví i studenti gymnázia.

Světlo světa spatřila kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární

honzaTV druhém adventním týdnu spatřila světlo světa kniha Jana Meiera s názvem Broumovsko a Policko literární. Věnuje se spisovatelům, kteří se inspirovali Broumovskem a Polickem a do zdejšího prostředí zasadili své příběhy, literárním vzpomínkám těch, kteří jím prošli, i autorům, jež jsou s ním spjati svým životem.

Strana 8 z 52

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře