Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Dernisáž výstavy Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti

118f0a6871 103272119 o2Dernisáž výstavy akademického malíře Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti se uskutečnila v sobotu 6. srpna. V rámci dernisáže proběhlo i setkání s autorem a to ve výstavní síni v 1. patře opatského křídla kláštera, kde se výstava konala.

Nelly Řehořová se strašidel nebojí!

ST6 016"Co se ve strašidlech ukrývá? Kdo ví? Že každé z nich, také duši má," zpívá se v úvodní písni rodinné komedie Zdeňka Trošky Strašidla. Nelly Řehořová z Police nad Metují nazpívala úvodní písničku společně s Terezou Kostkovou. Hudbu k písni Láska patří i ke strašidlům napsal Miloš Krkoška a o text se postaral Eduard Krečmar.

Na výstavě Petra Stibrala se návštěvník ocitá uprostřed lesa

Petr Stibral Lesní práce 11Výstavní prostor v "Zeleném domečku" na Nové Terase se pro expozici výstavy Petra Stibrala naprosto změnil. Namísto stěn, zdí a oken se návštěvník ocitá uprostřed lesa. Autor se v Polici nad Metují prezentuje videozáznamem z projektu Lesní práce. Lesní práce v podání jednoho z nejoriginálnějších sochařů současné výtvarné scény jsou sice plné potu a dřiny, ale výsledný efekt je v naprostém kontrastu k této představě.

Pozvání na setkání s Jindřichem Růžičkou

ruz2Do 10. srpna je v Muzeu Broumovska možno zhlédnout výstavu akademického malíře Jindřicha Růžičky s názvem V prostoru paměti. Před jejím skončením proběhne v sobotu 6. srpna v 16 hodin v rámci dernisáže setkání s autorem.

Podpora prohlášení broumovské skupiny kostelů za Národní kulturní památku

 mg 5673 201606301648175Soubor barokních venkovských kostelních staveb uváděných pod názvem "broumovská skupina kostelů" tvoří mimořádný a v mnoha ohledech jedinečný památkový a architektonický soubor. Jedním ze základních cílů projektu Pro život kostelů Broumovska, který se od roku 2012 snaží o celkovou obnovu těchto barokních památek, bylo a je prohlášení celého souboru jako celek za Národní kulturní památku.

Speciální letní prohlídky lákají k návštěvě kláštera v Broumově

IMG 7728Hudební prohlídky, Noční hrané prohlídky a Interaktivní prohlídky Skriptoria. To je speciální letní nabídka národní kulturní památky kláštera v Broumově, která pro letošní prázdniny doplní klasické celoroční prohlídky.

Na Nové terase v Polici nad Metují představuje průřez svou tvorbou výtvarnice Kateřina Černá

vernisaz Katerina Cerna 27Na Nové terase v Polici nad Metují představuje průřez svou grafickou a částečně i spisovatelskou tvorbou členka Hollaru, výtvarnice Kateřina Černá. Výstava potrvá do 25. července.

"TOP 10" během 760 let Broumova

 DSC4618U příležitosti oslav 760 let od první zmínky o našem městě si studenti Gymnázia Broumov připravili výstavu o jedinečnostech Broumovska. Velkoformátová expozice nesoucí název "TOP 10" během 760 let Broumova představuje výjimečná místa, osobnosti, události a podniky, které se významně podílely na chodu broumovských dějin a citelně zasáhly do vývoje města.

Broumovský klášter vystavuje působivé fotografie Martina Steckera

Stecker 11V Lapidáriu broumovského kláštera byla v úterý 14. června zahájena výstava fotografií Martina Steckera s názvem Sanctus Benedictus. Expozice, která zde potrvá do 18. září, je veřejnosti přístupná denně a zdarma.

Strana 9 z 51

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!