Broumovsko

Pondělí 25.březen 2019

Poslední aktualizace24.03.2019 04:22

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

seznam článků
Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 20181209 134848V neděli 9. prosince, bez ohledu na jarní podobu počasí, připravilo město Meziměstí v Centru Walzel Adventní jarmark, který se konal v rámci projektu - Pod jednou střechou 2/Pod jednym dachem 2 CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000098 Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Na slavnostním zahájení kromě místostarosty Jiřího Sadílka promluvila také bývalá starostka Meziměstí Eva Mücková.

Jarmarku se zúčastnilo více jak třicet trhovců, kteří vystavovali svůj sortiment, většinou rukodělné práce. Když se člověk procházel víceúčelovým sálem Centra Walzel, nemohl se vynadívat na pestrou směsici vystavovaných věcí. Od sladkých pokušení, přes domácí mýdla, malbu na skleněné a keramické dekorativní předměty, vánoční ozdoby, až k čerstvě vonící kávě. V 1. patře potom Adventní jarmark nabídl dílničky pro děti, které připravily ženy z Cechu panen rukodělných, a nechyběla výroba papírového betlému z Muzea papírových modelů.

Děti si nenechaly ujít prezentaci horolezeckého kroužku paní Žemličkové a řada z nich si na stěnu také zkusila vylézt. Jarmarku se účastnila i polská výprava řemeslníků a hudebníků z města Mieroszówa. Nechyběla ani ochutnávka tradiční polské kuchyně. Na jarmarku bylo možné vidět i výrobky dětí z Dětského domova v Broumově nebo studentů Střední školy hotelnictví a společného stravování, která přijela z Teplic nad Metují.

Během celého dne se na pódiu vystřídalo přes sedmdesát dětí, které zpívaly, tančily a hrály. Všechna vystoupení byla jasně inspirována Vánoci a tématikou nejkouzelnějších svátků v roce. O vystoupení se postupně podělily děti ze ZŠ Meziměstí, MŠ Vižňov, MŠ Meziměstí, ZUŠ Sdružení Notička a instrumentalisti z Polska.

Zhruba v polovině dne vypadl v celém městě proud, kvůli poruše na vysokém napětí celá Walzlovka přestala svítit. Pódium zhaslo a mikrofony oněměly. Hlavní organizátorku jarmarku Ivanu Ptáčkovou náhlý problém nerozhodil a doslova během pár minut přijeli hasiči, aby zapůjčili svůj agregát na výrobu elektrického proudu. Velké poděkování patří panu Škodovi a panu Sadílkovi, kteří zachránili vystoupení dětí. Bez jejich okamžité pomoci bychom nemohli pokračovat v programu. Porucha naštěstí netrvala dlouho a tak mohl jarmark pokračovat do svého vrcholu. Vyhlášení vítězů všech soutěží.

V půl třetí se slavnostně, nejprve za Muzeum papírových modelů z Police nad Metují vyhlásily výsledky soutěže o Nejkrásnější vánoční strom. Soutěž se konala přímo na místě a děti v rámci dílničky malovaly vánoční stromky. Potom přišlo na řadu vyhlášení nejtoužebněji očekávané soutěže O nejkrásnější vánoční perníček v kategoriích klasický vánoční perníček, dětský vánoční perníček a perníkový model s vánoční tématikou. Křehká krása a známá vůně dokonce předčily i nabídky ostatních účastníků jarmarku. Ceny předával za pořadatele starosta města Meziměstí Pavel Hečko. Ještě než k tomu došlo, ovšem poděkoval těm, kteří se na realizaci celé akce podíleli a nezapomněl ani na vystavovatele a návštěvníky, bez kterých by veškerá snaha přišla vniveč.

Akce, kterou pořádalo Město Meziměstí v rámci projektu „Pod jednou střechou 2“ byla vydařená a stala se pro návštěvníky jakousi oázou klidu, na sále panovala přátelská a příjemná atmosféra. Výsledky soutěže budou zveřejněny na stránkách města Meziměstí a soutěžní perníčky vystaveny v infocentru v Meziměstí u paní Vránové. Velké poděkování patří i sponzorům paní Renatě Čížové, paní Martině Lhotské, firmě Vebatrade a Z-Trade.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

ZUŠ Broumov pořádala krajské kolo Karlovarského skřivánka

ZUŠ Broumov pořádala krajské kolo Karlovarského skřivánka

V úterý 26. února se v Městském divadle v Broumově konalo krajské kolo pěvecké soutěže Karlovarský s...

Z Broumova až na Královskou hudební akademii v Bruselu

Z Broumova až na Královskou hudební akademii v Bruselu

Bývalý student broumovského gymnázia Jakub Jirásek z Meziměstí se už od dětských let věnuje hře na k...

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Ve Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu 9. března konal již tradiční tenisový turnaj čtyřh...

Kočovná úča

Kočovná úča

UČÍM RÁDA – oslavila jsem narozeniny a přišel nový pracovní projekt. Z kočovné "umělkyně" se stala i...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Festival dokumentárních filmů Jeden svět, Dny otevřených dveří na střelnici Walzel, dvě kina, prezen...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře

 • Kočovná úča
  Některé nevhodné komentáře byly smazány.
  24.03.19 10:24
  Napsal: René Herzán
 • Kočovná úča
  A přesně tohle je důvod, proč většina Broumováků n...
  24.03.19 09:57
  Napsal: knedlik
 • Kočovná úča
  Nemluvím o článku jako takovém, ale o spojení "zas...
  22.03.19 11:47
  Napsal: Petr
 • Kočovná úča
  Tak jestli je tenhle článek nadsázka, absolutně ne...
  22.03.19 11:11
  Napsal: p b
 • Kočovná úča
  Nadsázka vám asi nic neříká :-)
  22.03.19 07:17
  Napsal: Petr