Broumovsko

Pátek 27.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft

Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft

seznam článků
Čeští autoři v broumovském klášteře - Teodor Kravál a Matěj Senft
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Matěj Senft fotoCelý říjen stráví v klášteře Broumov dva čeští autoři, Teodor Kravál a Matěj Senft. Jedná se o tvůrčí pobyty v klášterním Literárním domku pro autory a autorky, které organizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně) a Agentura pro rozvoj Broumovska. Veřejnost se může s oběma autory setkat během Literárního Café, které se uskuteční v úterý 13. října od 17:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Vstupné je zdarma.

Matěj Senft (na titulní fotografii) (1999, Benešov u Prahy) je básník a esejista. Pochází z Posázaví, v současnosti žije v Praze. Vystudoval na SŠ Náhorní obor knižní kultura, nyní studuje religionistiku a judaistiku na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Spolu-založil literárně-hudební festival Návrší ve Stříbrné Skalici. Pracoval jako skladník v nakladatelství, kulturní dramaturg v literární kavárně Božská Lahvice a na řadě dalších míst. V současnosti externě spolupracuje s literárním obtýdeníkem Tvar a organizací Post Bellum. Jeho texty byly dosud publikovány časopisecky v Hostu, Tvaru, Revue Prostor, Okruh a střed, anglicky ve Word Addict a na internetové platformě Nedělní chvilka poezie. Ve své tvorbě se zaměřuje na vztah mýtů, lidí, zvířat a rostlin. V rámci svého rezidenčního pobytu bude pracovat na básnickém cyklu nazvaném Vyčetl jsem z koster mrtvých vlčat.

Teodor Kravál (1991) je básník, performer, hudebník a dramatik, dvojnásobný vítěz Literární ceny Vladimíra Vokolka z let 2015 a 2016 a držitel uznání poroty Literární soutěže Františka Halase z roku 2016. Samonákladem vydal v roce 2016 sbírku Přehnaných nadějí 43 v rámci působení v umělecké skupině Pohrabáč. Nakladatelství spojené s literárním časopisem H_aluze mu v roce 2017 vydalo sbírku Pavilon Balast. Své texty publikoval také v Hostu, Tvaru, Welesu, Artiklu, Partonymě a dalších. Karlovarské Divadelní studio D3 od ledna 2019 uvádí jeho autorskou hru V Kadani je krásně. Pořádá putovní festival autorského čtení Samý kecy, hraje na kytaru v obskurní sudetské kapele Nová Bába a je spoluautorem série autorských výstupů černého humoru a bizarní literatury Hellbogen. V roce 2019 byl také finalistou Mistrovství ČR ve Slam poetry. Žije v Krušných horách.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web