Broumovsko

Čtvrtek 22.duben 2021

Poslední aktualizace23.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Nadační fond HOSPITAL zahájil v broumovské nemocnici výstavu fotografií

Nadační fond HOSPITAL zahájil v broumovské nemocnici výstavu fotografií

seznam článků
Nadační fond HOSPITAL zahájil v broumovské nemocnici výstavu fotografií
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 7949V jídelně broumovské nemocnice byla v pátek slavnostně zahájena výstava fotografií Libora Dadáka nazvaná Keňa – po stopách lvice Elsy. Výstava, kterou podpořil Nadační fond HOSPITAL Broumov, tak až do konce roku zpříjemní čas či pobyt každému, kdo nemocnici Broumov musí nebo chce navštívit.

"Nadační fond HOSPITAL slaví letos 10 let "oživení" své činnosti, proto jsme uvítali nabídku paní Marcely Lilingové spojit vernisáž fotek Ing. Dadáka s připomínkou toho, co se nadačnímu fondu podařilo za dobu svého desetiletého působení v nemocnici změnit. Myšlenka, že fotografie pana Dadáka zůstanou vystaveny v jídelně nemocnice a mohou se jimi těšit její návštěvníci, se nám líbila. I nadační fond se snaží zlepšit prostředí nemocnice, zejména oddělení lůžek následné péče, dát mu částečně i lidskou tvář, v tomto se aktivity fondu a Ing. Dadáka, který fotografie pro vernisáž i pro umístění v jídelně poskytl zcela nezištně, vhodně propojily," uvedla předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL Eva Blažková.

"Naše nemocnice je první, a jediná, která má nadační fond. Díky tomuto fondu, a díky jeho přispěvatelům, máme podmínky pro hospitalizované pacienty tak dobré, jako v dalších nemocnicích Oblastní nemocnice Náchod nejsou. Chci tedy poděkovat paní Blažkové a všem přispěvatelům fondu, že tady tak pěkné prostředí máme," řekl při vernisáži primář broumovské nemocnice Miroslav Švábl.

"Nápad uspořádat v Broumově výstavu fotografií pana Dadáka se zrodil během jednoho podvečera loni v srpnu, kdy jsem si prohlížela fotky pořízené to odpoledne během hornových kurzů v broumovském klášteře. Zahlédla jsem v laptopu mnoho dalších, krásných a neobvyklých fotografií. Bylo by škoda nechat je tam zavřené. Řekla jsem si, že výstava jim bude slušet a autor souhlasil. A protože v tu dobu končila v jídelně broumovské nemocnice výstava fotografií Jiřiny Mužíkové, bylo rozhodnutí, kde instalujeme fotografie pana Dadáka nasnadě. Spojení vernisáže se setkáním, které pořádal Nadační fond Hospital Broumov, byl báječný nápad. Výstava bude v jídelně broumovské nemocnice do letošního prosince a věřím a plánujeme, že nebude poslední," řekla iniciátorka výstavy Marcela Lilingová.

A jak Libor Dadák objevil Broumovsko? "Doprovázel jsem manželku na jejích hornových kurzech v broumovském klášteře, chodil jsem si po okolí a fotografoval. Následující rok jsme přijeli opět, moc rádi tu trávíme dovolenou. Objevil jsem zde krásný kraj. Na to, že je to svým způsobem zapadlý region, tak je tady nádherně a určitě se sem zase vrátíme," řekl Libor Dadák a dodal: "Vím, že tu už výstava fotografií byla, shodou okolností také fotografií z Afriky. Ty mé jsou však pohledem obyčejného cestovatele, turisty a člověka."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovská stopa občanského protestu v Mělníku

Broumovská stopa občanského protestu v Mělníku

V sobotu odpoledne se v Mělníku na náměstí konal demonstrativní protest proti povinnému testování a ...

V červnu bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege

V červnu bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege

V sobotu 19. června 2021 bude v broumovském klášteře zahájen nový výstavní projekt Ora et lege, kter...

Wihanův rok (2021)

Wihanův rok (2021)

V roce 2020 uplynulo sto let od úmrtí jednoho z největších rodáků Police nad Metují, violoncellisty,...

Otto Berger - nejtalentovanější žák Hanuše Wihana

Otto Berger - nejtalentovanější žák Hanuše Wihana

První přednáška v rámci projektu "Wihanův rok", který připravilo Muzeum papírových modelů a Město Po...

Nový sportovní a relaxační areál v Bukovici

Nový sportovní a relaxační areál v Bukovici

Kdo projíždí v těchto dnech přes obec Bukovice u Police nad Metují, nemůže si nevšimnout čilého stav...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free