Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Taneční škola Heleny Pavlenko na Broumovsku úspěšně ukončila dva projekty a zahájila novou sezónu 2017/18

Taneční škola Heleny Pavlenko na Broumovsku úspěšně ukončila dva projekty a zahájila novou sezónu 2017/18

seznam článků
Taneční škola Heleny Pavlenko na Broumovsku úspěšně ukončila dva projekty a zahájila novou sezónu 2017/18
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Všechny strany

IMG 1726uV květnu tohoto roku se klášterní sál Dřevník v Broumově naplnil diváky, kteří se přišli podívat se na koncert nazvaný Návštěva u Dientzenhoferů. Akci organizoval ve spolupráci s Taneční školou Heleny Pavlenko spolek Milujeme tanec a podpořila ji Agentura pro rozvoj Broumovska.

Celý projekt se skládal z uměleckých setkání a workshopů v průběhu jara. Jedním z vrcholů bylo podvečerní představením žáků Taneční školy Heleny Pavlenko a dalších hostů, kteří ukázali divákům z Broumova a blízkého okolí nejen umění klasického baletu, ale i další taneční styly, a to vše v nádherných kulisách barokní architektury broumovského kláštera. Celkem se akce na jevišti v divadle zúčastnilo 80 dětí nejen z Čech, ale i ze zahraničí.

Do projektu byly přizvány i partnerské školy - T.O. ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov, T.O. ZUŠ Police nad Metují a Balet Prima Pardubice. Tyto se také zúčastnily společných tanečních workshopů. "Svou návštěvou nás poctili i naši přátelé ze sousedního Polska Gymnázium Drogoslaw - Miejski Zespół Szkół Nr 1 v Nowe Rude s pedagogem Mirosławou Briń a Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda s choreografkou Ewou Misch - Kzemiňskou. Je to náš dlouhodobý umělecký partner, se kterým v současné době naše taneční škola spolupracuje na projektu Wspolnie dla kultury," uvedla učitelka tance a baletu Helena Pavlenko, kterou si broumovská veřejnost pamatuje pod jménem Ogriščenková.

V prostorech sálů klášterního areálu se konala druhá část projektu Návštěva u Dientzenhoferů - taneční workshopy. Výuka probíhala současně ve třech sálech a skupiny hostů a dětí z Broumova byly promíchané. Klasický tanec vyučovala Tatjana Kuranosová, jazz techniku Alžběta Černá a moderní tanec vyučovala Pavla Krieger Jagodová. "To umožnilo dětem nejenom si rozšířit svůj pohybový slovník a zlepšit taneční techniku, ale i blíže se seznámit s mladými umělci z jiných měst a krajů České republiky i Polska. Celkem se workshopů účastnilo 85 děti. Taková setkání mají velice pozitivní vliv na umělecký rozvoj dětí, rozšiřuje to jejich obzor a stírá hranice mezi mladými umělci. Vedení spolku Milujeme tanec chce tradici takových setkání zachovat i nadále," řekla Helena Pavlenko.

V červnu a srpnu 2017 Taneční škola Heleny Pavlenko uskutečnila i další projekt - Tanec v trávě. Ten byl zaměřen na rozvíjení koordinace pohybu dětí od 3 do 12 let. A to pro děti i pedagogy, například z prvního stupně Základní školy Masarykova a broumovských mateřských škol. Tohoto projektu v inspirujícím prostředí klášterní zahrady se zúčastnilo 183 dětí. Jednalo se o praktické lekce s ukázkami cvičení, které zlepší dětem držení těla a pomohou napravit třeba plochá chodidla. Cvičení se líbilo jak malým, tak velkým účastníkům - učitelkám, které odcházely s novými nápady pro školní výuku. Mezi ohlasy byl i tento mail: "Milá paní Pavlenko, děkujeme moc za příjemně strávenou hodinu Tance v trávě v klášterní zahradě. Pro děti to bylo úžasné zpestření posledních školních dnů. Přestože někteří chlapci z toho měli předem strach, nakonec byli nadšení. Motivace Knihou džunglí byl výborný nápad. Děti si to moc užily. Ještě jednou díky." Lenka Koláčná, Masarykova ZŠ Broumov – 4.A. Poděkování patří i Městu Broumov, které projekt podpořilo v rámci dotačního programu.

"Prostředí broumovského kláštera nám vytváří jedinečnou možnost a příležitost. Kultura prostředí má velice pozitivní vliv na rozvoj mladých umělců. Je zapotřebí vést děti od malička k tomu, aby navštěvovaly nejen zábavné akce, podniky a party, ale aby se naučily také za pozitivními emocemi chodit do divadla, kde najdou stejně pozitivně naladěné vrstevníky. Dnešní svět rád zaměňuje kulturu se zábavou. Je zapotřebí dětem prakticky ukázat ten rozdíl. Dál můžeme jen doufat, že si děti vyberou to kvalitativně hodnotnější kulturní prostředí. Rádi bychom zviditelnili kulturní dění v Broumově pro celou republiku a chceme sem přivézt větší počet "kulturních" turistů. Jsme nezávislá a nekonvenční taneční škola. Nadané a ochotné žáky můžeme přijmout kdykoliv v průběhu školního roku," dodala Helena Pavlenko.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezenta...

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovat...

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Ve čtvrtek 22. února 2018 se uskutečnila v Městské knihovně v Broumově přednáška o Aloisi Jiráskovi ...

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

V pondělí 12. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnil komponovaný program s Marcelem Zmožk...

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře