Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře

Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře

seznam článků
Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Veronika Vlková StavbaPět českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na třetím ročníku Sympozia ilustrace. To bude zahájeno v sobotu 10. dubna ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov a mimo jiné nabídne i bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Dvoutýdenní sympozium návštěvníkům z řad veřejnosti i umělcům samotným nabídne prostor pro setkání, navázání spolupráce a vznik dalších projektů.

"Prostřednictvím sympozia se dlouhodobě snažíme poukazovat na rozmanitost ilustrace a podporovat velmi důležitou profesní výměnu zkušeností v ilustrátorské komunitě, která pozitivně ovlivňuje úroveň celého oboru u nás. Ve směru k veřejnosti je pro nás důležité přinést zajímavý program, který účastníkům sympozia odkomunikuje, že ilustrace dávno není jen výsadou dětských knih. Již od počátku jsme si dali za cíl vytvořit ze sympozia opakovanou akci s tradicí, která bude respektovaná v odborné obci, a věříme, že s třetím ročníkem můžeme říci, že se nám to úspěšně daří," uvádí za organizační tým sympozia Žaneta Vávrová.

Sympozia se zúčastní tito ilustrátoři – Jakub Bachorík, Barbora Idesová, Štěpánka Jislová, Marek Kulhavý, Veronika Vlková a jako zahraniční host německá ilustrátorka Marika Haustein. Ti stráví v broumovském klášteře dvoutýdenní pobyt koncentrovanou prací v ateliérech. Také se seznámí s místní historií, kulturou i krajinou. Projdou si broumovský klášter, vydají se po stopách kulturně-historického dědictví města, objeví gotiku, secesi i současnou architekturu, a veškeré dojmy z místního bohatství na sebe nechají působit, aby je přetavili v realizaci, které se v čase sympozia budou věnovat. Prostřednictvím workshopů, přednášek, městských intervencí představí současnou ilustraci nejen studentům, ale také laické veřejnosti. Jedním z výstupů sympozia bude opět samostatná výstava v rámci festivalu LUSTR v Praze.

Účastníci sympozia představí své realizace během slavnostního zakončení 24. dubna. Sympozium pořádá neziskový spolek LUSTR festival ilustrace a Czech Illustrators ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov. Více informací najdete na www.sympoziumilustrace.cz. O vizuální styl se postaral Patrik Antczak, účastník loňského sympozia.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free