Broumovsko

Čtvrtek 25.duben 2019

Poslední aktualizace26.04.2019 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

seznam článků
Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

lab1Pořadatelé zvou na 17. ročník charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance, který z výtěžku z akce od roku 2002 spolufinancuje zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin. Letos je věnován kulatinám hudebníka a moderátora Pepy Lábuse.

Uskuteční se v sobotu 17. listopadu od 14:30 hodin na Klučance v obci Dědov u Teplic nad Metují. Akci zahájí na hlavní scéně divadelní spolek KRYCHLIČKY svým představením TN Zabijáci, na motivy filmu Natural born killers (1994). Hudební přehlídku odstartuje v 16 hodin dechový soubor HF BAND, následovat bude kapela z blízkého okolí SUNDAY JAM, dále tradiční alternativně rocková POSLEDNÍ LEŽ. Pak bude následovat koncert oslavence PEPY LÁBUSE a SPOLu. Hned na to vystoupí hlavní hvězda večera, kyjovská NARAJAMA, která se nepodobá nikomu a ničemu. Nebo snad znáte nějakou jinou rockovou kapelu s cimbálem?

Poté zaduje kerkonošský minibigband Cémur šámur, regionální HEEBIE JEEBIES a program hlavního pódia uzavře thrash-metalová formace SOCIAL ERROR. Na sklepní scéně se představí i jako folkový písničkář PEPA LÁBUS, následovat budou tři sety další letošní hvězdy OMNIONa, což je sólový projekt multi-instrumentalisty a skladatele Tomáše Reindla a před koncem tradičně rozezní podzemí mistr bluesové kytary Václav "BAHŇOUS" Blabolil. Úplný závěr pak bude patřit trutnovským COLORSOUND, kteří budou sázet své sety až do kuropění. Celým festivalem bude provázet již známý TOMÁŠ GROHREGIN a s ním MARTIN HALAXA.

"Opět budeme nalévat nápoje do bio-plastových kelímků, s ohledem na životní prostředí. S ČD jsme znovu vyjednali dočasné zprovoznění vlakové zastávky Dědov, kde budou krom zrychlených vlaků všechny ostatní z obou směrů zastavovat. Po skončení akce bude tradičně přistaven autobus, který návštěvníky rozveze do Broumova, Náchoda a Trutnova. Všichni účinkující vystoupí buď pouze za cestovní náklady, nebo za výrazně snížený honorář z důvodů charitativního poslání akce. Webrovkafest za dobu svého trvání vynesl pro děti bez rodičů pouze ze vstupného více jak 450tisíc korun. Jen loňský výtěžek činil krásných 46 620 korun," uvedl produkční festivalu Vojtěch Lábus a dodal: "Děkujeme touto cestou všem partnerským městům, firmám, živnostníkům i drobným dárcům, s jejichž pomocí se opět podařilo dopředu pokrýt všechny náklady spojené s organizací této akce. A samozřejmě návštěvníkům festivalu za to, že jim není lhostejný osud dětí bez rodičů a ze sociálně slabých rodin!"

Podrobný program a všechny důležité informace najdete na www.webrovkafest.com

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Divadelní představení pro děti i pro dospělé, stezka odvahy v Hejtmánkovicích, pohádková procházka v...

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Skalní města na severovýchodě Čech zaznamenávají každým rokem na přelomu dubna a května velmi vysoko...

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Tanec sv. Markéty

Tanec sv. Markéty

Vystoupení zpěvačky s uměleckým jménem Vladivojna La Chia je vždy spojené s něčím speciálním. Tentok...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře