Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Z posledního turnaje před prázdninami přivezli broumovští judisté pět medailí

je po boji Anna Jurásková Kateřina Harasevičová Long Vu Manh Albert Minář Ondřej Ptáček Tomáš Král a Kateřina KellerováBroumovští členové Judo Clubu Broumov minulou sobotu startovali ve Strzegomi na XVII. Memoriálu Edwarda Brzegowego. Do Polska odjelo na poslední turnaj před prázdninami jedenáctičlenné družstvo judistů, kteří vybojovali pět medailí.

Krajská výprava sportovních talentů vyráží na dětskou olympiádu. Jede také Jan Rusin z Broumova

olym1Od dnešní neděle do pátku se koná v Plzni již VII. ročník letní olympiády dětí a mládeže a Královéhradecký kraj vysílá do boje desítky nadějných sportovců. Bude mezi nimi i orientační běžec Jan Rusin z Broumova.

Jan Rusin by si přál, aby orientační běh byl zařazen na Olympijské hry. Třeba si tam zaběhá

ho1Student osmiletého Gymnázia Broumov Jan Rusin se narodil v Náchodě, ale od mala žije v Broumově a od roku 2009 v Otovicích. V poslední době si vyběhal řadu výborných výsledků v závodech orientačního běhu, kterému se už sedm let věnuje.

Byla vyhlášena soutěž na zpracování loga pro sportovní areál Emericha Ratha

loggMěsto Broumov vyhlásilo soutěž na zpracování loga pro sportovní areál Emericha Ratha u fotbalového hřiště. Pojmenování areálu po legendárním sportovci, který žil a zemřel v Broumově, schválila Rada města na svém zasedání 25. května.

Kloboukový turnaj skončil. Broumovští golfisté teď otevřou dveře veřejnosti

IMG 6353V golfovém areálu Grosshof v Broumově se v sobotu odehrál Kloboukový turnaj. Každý účastník se měl dostavit s nějakou pro golf netradiční pokrývkou hlavy. Bylo opravdu na co koukat – široká sombrera, extravagantní slamáky, ale i miniaturní dámské kloboučky vytvořily na hřišti až historickou atmosféru. Tu odpoledne ještě umocnil autoveterán, přivezený prvorepublikovým policistou a zaparkovaný u jednoho ze cvičných greenů. Trochu do reality pak všechny vrátila prezentace nejmodernějších holí Wilson, které si členové klubu a účastníci turnaje se zájmem vyzkoušeli.

Judisté z Broumova získali v Polsku během víkendu 14 medailí

ju2TMinulý víkend byl velmi úspěšný pro mladé sportovce z Judo Clubu Broumov. V sobotu a v neděli startovali na dvou turnajích v Polsku a získali celkem 14 medailí.

Vítězem florbalové ligy se stal broumovský Nicht Team

mistr2V sobotu 9. května 2015 se ve Sportovní hale na Spořilově odehrály závěrečné boje o titul mistra florbalové ligy Primátor AFL Broumov. Premiérovým vítězem se stal Nicht Team z Broumova, který reprezentovali Lukáš Vomáčka, Vojtěch Jirka, Ondřej Červený, Pavel Gajdoš, Dominik Šikut a Jan Valeš.

Michal Matějovský byl rychlejší než vítr, porazil helikoptéru

DSC 0647Největší automobilová show v Evropě Rally Show & Helicopter Show zavítala 16. května 2015 do Hradce Králové. Královehradecké letiště a přilehlý autodrom Czech Ring přivítal i Michala Matějovského, který se svým BMW 320si vyhrál rychlostní souboj s helikoptérou.

Automobilový jezdec Michal Matějovský bude závodit s helikoptérou

matejNejvětší automobilová show v Evropě Rally Show & Autosalon Show & Helicopter Show zavítá od 15. do 16. května 2015 do Hradce Králové. Královehradecké letiště a přilehlý autodrom Czech Ring přivítá i Michala Matějovského, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, který se svým vozem BMW 320si půjde do rychlostního souboje s helikoptérou.

V mysliveckém čtyřboji uspěli zástupci z Broumovska

sedlNa střelnici Babí u Trutnova se v pátek uskutečnil již 30. ročník Rudnického poháru v mysliveckém čtyřboji. Velmi úspěšně si zde vedli i zástupci z Broumovska.

Mladí parkouristé - freeruneři z polického Sokola na promo akci v Poslanecké sněmovně

pa17Mladí parkouristé - freeruneři ze Sokola Police nad Metují dostali pozvánku od Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Parkour & Freerun Academy APDT na Promo akci prezentace parkouru & freerunu - volnočasové aktivity dětí a mohli se předvést a zaskákat si přímo v Atriu Poslanecké sněmovny v Praze.

Broumov má dva mistry republiky v boxu

bo1V polovině února se broumovský boxer Jakub Šuda stal v Mostě Mistrem České republiky v kategorii kadetů. Druhý titul přivezl minulý víkend z Rakovníka Herbert Brause v kategorii juniorů. Broumov tak má v jednotlivých kategoriích už čtyři roky po sobě dva nejlepší boxery České republiky.

Florbalová liga v Broumově má v sobotu své finále

florb2Již tuto sobotu bude znám historicky první mistr ligy Primátor AFL Broumov. Vítězem bude některý z těchto týmů: AZ Vrátno, Baníci Radvanice, Nicht Team (Broumov), Savice, FBT Žďár nad Metují, Zlomená hokejka (Broumov), Fatboyzzz Turbíny Hronov nebo Painter Boys. Již od 8 hodin začínají ve Sportovní hale na Spořilově vyřazovací boje na tři zápasy a v 16:30 již bude znám mistr ligy.

Štěpán Jirman z Broumova má před sebou slibnou atletickou kariéru

jirman1TOsmnáctiletý Štěpán Jirman se narodil v Jilemnici, ale hned začal žít v Broumově. Věnoval se kopané, kvůli které se přestěhoval do Hradce Králové. Zde začal také koketovat s atletikou a v krátké době v ní získal cenné úspěchy.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

FRYB7462 1200x800Michal Matějovský, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, zvítězil v prvním závodě seriálu ME cestovních vozů FIA ETTC na maďarském Hungaroringu. V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Daniel Conrad.

V Broumově se cvičí Core strenght training

zum3TCore strenght training je nejmodernější speciální tréninková metoda určená pro posílení středu těla. Nově jej vede Kateřina Benešová v tělocvičně Gymnázia v Broumově.

Matějovský se před prvním závodem sezóny těší na adrenalin

hungV neděli 3. května se na maďarském HungaroRingu jede první závod sezóny seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC. Vicemistr Evropy z loňského roku Michal Matějovský, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, i jeho závodní speciál BMW 320 jsou před novou sezónou připraveni podat nejlepší výkon.

Na Memoriálu Svatopluka Frödeho mělo svoji premiéru třináct broumovských judistů

fr7TTNa VII. ročníku Memoriálu Svatopluka Frödeho v judu, který se minulou neděli konal ve Sportovní hale v Broumově, mělo svoji závodní premiéru 13 členů Judo Clubu Broumov. Populárního mezinárodního turnaje se zúčastnilo 197 startujících dětí z 15 českých a tří polských oddílů.

Svoboda si přiváží pohár za 3. místo z Baja Drawsko

news-037Pátek 10. dubna 2015 byl prvním dnem třídenního off-road podniku Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski. Na start se přihlásilo celkem 85 posádek motocyklů, čtyřkolek, terénních automobilů a trucků. Odpoledne byl závod slavnostně zahájen tzv. Prologem – 7 km dlouhou první etapou. Startovalo se nedaleko města Drawsko Pomorskie, na terénu bývalé štěrkovny, která se zde často nazývá „drawským Dakarem". Jezdci tak měli během krátkého úvodu možnost otestovat si své stroje a zároveň se již jednalo také o měřenou etapu, ve které se naše posádka ve složení Václav Svoboda, Milan Drázda a Zdeněk Novák umístila na 3. místě.

Michal Matějovský po prvních testech: Odlehčením vozu se zlepšila ovladatelnost a vůz je "mrštnější"

ma1Ve středu 8. dubna se na SlovakiaRingu u slovenské Dunajské Stredy konal druhý předsezónní test závodního vozu vicemistra Evropy cestovních vozů FIA ETCC Michala Matějovského, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA. Vůz je před novou sezónou díky změně váhových předpisů odlehčený o 30 kilogramů a první testy ukázaly, že se výrazně zlepšili jízdní vlastnosti vozu.

Strana 10 z 28

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře