Broumovsko

Neděle 17.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Broumovský oddíl juda si přivezl medaile z mezinárodního turnaje

judoBroumovský oddíl juda se v sobotu 4. června zúčastnil mezinárodního turnaje žactva v Novém Bydžově. Na turnaji startovalo přes 300 dětí. Zahraniční oddíly zastoupili judisté ze Slovenska a Rakouska. 

V Meziměstí se konal VI. ročník Mezinárodní olympiády mateřských školek

IMG 1289Již tradičně se každý rok na přelomu dubna a května koná olympiáda mateřských školek z Meziměstí, Mieroszowa, Kowalove a Sokolowska. Sudé ročníky (stejně jako u běhu), se konají či startují v Meziměstí a liché ročníky začínají v Polsku – jak olympiáda, tak i start Běhu Měška a Doubravky. V letošním roce se tedy olympiáda konala v Meziměstí, v tělocvičně základní školy.

Na polských turnajích se dařilo broumovským judistům

P5220162Mladí judisté z Judo Clubu Broumov koncem května startovali na dvou turnajích v Polsku, odkud přivezli celou řadu medailí.

Broumovští volejbalisté vyhráli turnaj v Mieroszówe

IMG 20160514 152325V sobotu 14. května startoval smíšený tým volejbalového oddílu Slovan Broumov v polském Mieroszówe na 18. ročníku Memoriálu Czarka Miłosza. Broumov potvrdil svoji volejbalovou dominantní roli po obou stranách hranice regionu a v turnaji zvítězil.

Na závodech v orientačním běhu na Janovičkách startovalo více než šest set závodníků

DSC 0051V sobotu 7. května 2016 pořádal oddíl orientačního běhu Ulita-HOBRA Orienteering Broumov 7. kolo závodů Východočeského poháru v orientačním běhu. V různých kategoriích se akce zúčastnilo 635 závodníků.

Na Dni otevřených dveří se ukázala řada talentovaných golfistek a golfistů

IMG 6381Poprvé v letošní sezóně v golfovém areálu Grosshof v Broumově uspořádali Den otevřených dveří. Akce byla součástí velké čarodějnické golfové soboty a jako tradičně se brány areálu pro veřejnost otevřely odpoledne od 14 do 18 hodin. Na rozdíl od loňska přišli především ti, které golf opravdu zajímá, a na jejich výkonech to bylo vidět.

Šest broumovských judistů přivezlo z České Skalice šest medailí

P4300507Minulou sobotu se mladí judisté z Judo Clubu Broumov zúčastnili XII. ročníku Velké ceny České Skalice. Na turnaj odjelo šest judistů a všichni vybojovali medaili.

Golfisté z Grosshofu vybrali přes tři tisíce korun na broumovský psí útulek

IMG 6320V sobotu 30. dubna se v golfovém areálu Grosshof v Broumově hrál 2. ročník Čarodějnického turnaje, při kterém měli účastníci možnost získat první body do Východočeské golfové tour. Ve vložené dovednostní soutěži navíc golfisté přispěli více než třemi tisíci korun na místní psí útulek. Vítězi turnaje se stali Lubomír Mareček a Jan Chaloupka.

Orientační běh je ideální kombinace pohybu v přírodě a rozvoje logického myšlení. Je to sport vedoucí k celkovému rozvoji jednotlivce

20141011 103528Populárním sportem v Broumově je orientační běh. Odchovanci oddílu orientačního běhu Ulita-HOBRA Orienteering Broumov v poslední době dosáhli několika úspěchů na republikové úrovni a Jan Rusin a Ondřej Volák dokonce již reprezentují Českou republiku. O orientačním běhu mluví ředitel oddílu Miroslav Frömmel.

V Hejtmánkovicích se bude v létě hrát tenisová liga

kurtTJ Sokol Hejtmánkovice se rozhodla uspořádat soutěž pro jednotlivce v tenise pod názvem Hejtmánkovická tenisová liga. Jedná se o dlouhodobou soutěž, která odstartuje 6. června 2016 a skončí závěrečným finálovým turnajem 3. září 2016. V závislosti na počasí je možná změna termínu.

Na Memoriálu Svatopluka Frödeho se pralo 156 dětí z České republiky a Polska

P1130261Ve Sportovní hale na Spořilově pořádal Judo Club Broumov už VIII. ročník Memoriálu Svatopluka Frödeho. Turnaje v judu se v sobotu 16. dubna zúčastnilo 156 dětí z 11 oddílů z České republiky a šesti oddílů z Polska.

Na Grosshofu se hrál už 3. ročník Turnaje tří holí

goTV golfovém areálu Grosshof v Broumově se v sobotu hrál už 3. ročník Turnaje tří holí. Nejlépe ho zahrál Stanislav Jirásek ml..

Broumovský boxer Jakub Šuda se stal vicemistrem České republiky v kategorii juniorů

12961497 1169230813096567 6628426696581814715 nBroumovský boxer Jakub Šuda se po třech titulech Mistra České republiky v letech 2013, 2014 a 2015 stal o víkendu vicemistrem České republiky ve váze do 60 kilogramů v kategorii juniorů na mistrovství republiky v Českých Budějovicích.

Orientační běžci z Gymnázia Broumov reprezentovali Českou republiku na Středoevropském poháru dorostu

jannnnStudenti Gymnázia Broumov, Ondřej Volák z kvarty a Jan Rusin z kvinty, reprezentovali o víkendu Českou republiku na Středoevropském poháru dorostu v orientačním běhu.

Chaloupka Cup 2016 zahájil sezónu na Grosshofu. Vyhráli otec a syn Berkovi

IMG 3819V sobotu se v golfovém areálu Grosshof v Broumově hrál zahajovací turnaj sezóny - Chaloupka Cup 2016. V turnaji zvítězili otec a syn, Jiří a Matyáš Berkovi.

Střelecký klub Hubert Broumov uspořádal Velikonoční čtyřboj

9451b2eeef 102711713 o2Jedna z tradičních střeleckých soutěží se uskutečnila v sobotu 26. března 2016 pod názvem Velikonoční čtyřboj. Ten proběhl na střelnici SSK Hubert Broumov - Olivětín za mimořádně vysoké účasti 38 střelců. Do soutěže se zapojily i dvě ženy.

Stanislav Jirásek byl oceněn při vyhlášení ankety Sportovec roku okresu Náchod

25 vyhlaseni sportovec nachodska 2016 galerie 980Jako každoročně vyhlásilo Okresní sdružení České unie sportu Náchod ve spolupráci s Náchodským deníkem nejlepší sportovce, kolektivy a trenéry, kteří se svými výkony nejvíce zasloužili o reprezentaci náchodského okresu. V kategorii handicapovaných sportovců se na třetím místě umístil člen Golf Cubu Grosshof Broumov Stanislav Jirásek.

Teplický volejbalový turnaj O pohár místostarosty vyhrál polský tým

IMG 20160319 193509 1Ve Sportcentru v Teplicích na Metují se v sobotu 19. března 2016 uskutečnil již 6. ročník smíšeného volejbalového turnaje O pohár místostarosty. Bez jediné porážky v turnaji zvítězil polský tým Old power.

"Století" tenisté vzpomněli na Josku Prouzu

039S pomalu končící zimní sezónou se v sobotu ve Sportcentru v Teplicích nad Metují konal turnaj v tenise veteránů ve čtyřhrách nad 100 let (minimální součet věku páru). Hlavním iniciátorem byl Ludvík Jánský, který turnaj pořádá jako vzpomínku na Josefa Prouzu, který byl srdcem velký sportovec a hlavně tenisový nadšenec. Turnaj začal přípitkem se vzpomínkou, a šlo se hrát.

Broumovské judistky úspěšně zahájily nový soutěžní rok

anJudistky Judo Clubu Broumov začátkem března úspěšně zahájily nový soutěžní rok 2016. Anna Freiwaldová má medaili a spolu s Kristýnou Vondřejcovou na dalších závodech pěkné umístění.

Strana 10 z 33

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře