Broumovsko

Čtvrtek 21.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Michal Matějovský byl rychlejší než vítr, porazil helikoptéru

DSC 0647Největší automobilová show v Evropě Rally Show & Helicopter Show zavítala 16. května 2015 do Hradce Králové. Královehradecké letiště a přilehlý autodrom Czech Ring přivítal i Michala Matějovského, který se svým BMW 320si vyhrál rychlostní souboj s helikoptérou.

Automobilový jezdec Michal Matějovský bude závodit s helikoptérou

matejNejvětší automobilová show v Evropě Rally Show & Autosalon Show & Helicopter Show zavítá od 15. do 16. května 2015 do Hradce Králové. Královehradecké letiště a přilehlý autodrom Czech Ring přivítá i Michala Matějovského, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, který se svým vozem BMW 320si půjde do rychlostního souboje s helikoptérou.

V mysliveckém čtyřboji uspěli zástupci z Broumovska

sedlNa střelnici Babí u Trutnova se v pátek uskutečnil již 30. ročník Rudnického poháru v mysliveckém čtyřboji. Velmi úspěšně si zde vedli i zástupci z Broumovska.

Mladí parkouristé - freeruneři z polického Sokola na promo akci v Poslanecké sněmovně

pa17Mladí parkouristé - freeruneři ze Sokola Police nad Metují dostali pozvánku od Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Parkour & Freerun Academy APDT na Promo akci prezentace parkouru & freerunu - volnočasové aktivity dětí a mohli se předvést a zaskákat si přímo v Atriu Poslanecké sněmovny v Praze.

Broumov má dva mistry republiky v boxu

bo1V polovině února se broumovský boxer Jakub Šuda stal v Mostě Mistrem České republiky v kategorii kadetů. Druhý titul přivezl minulý víkend z Rakovníka Herbert Brause v kategorii juniorů. Broumov tak má v jednotlivých kategoriích už čtyři roky po sobě dva nejlepší boxery České republiky.

Florbalová liga v Broumově má v sobotu své finále

florb2Již tuto sobotu bude znám historicky první mistr ligy Primátor AFL Broumov. Vítězem bude některý z těchto týmů: AZ Vrátno, Baníci Radvanice, Nicht Team (Broumov), Savice, FBT Žďár nad Metují, Zlomená hokejka (Broumov), Fatboyzzz Turbíny Hronov nebo Painter Boys. Již od 8 hodin začínají ve Sportovní hale na Spořilově vyřazovací boje na tři zápasy a v 16:30 již bude znám mistr ligy.

Štěpán Jirman z Broumova má před sebou slibnou atletickou kariéru

jirman1TOsmnáctiletý Štěpán Jirman se narodil v Jilemnici, ale hned začal žít v Broumově. Věnoval se kopané, kvůli které se přestěhoval do Hradce Králové. Zde začal také koketovat s atletikou a v krátké době v ní získal cenné úspěchy.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

FRYB7462 1200x800Michal Matějovský, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, zvítězil v prvním závodě seriálu ME cestovních vozů FIA ETTC na maďarském Hungaroringu. V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Daniel Conrad.

V Broumově se cvičí Core strenght training

zum3TCore strenght training je nejmodernější speciální tréninková metoda určená pro posílení středu těla. Nově jej vede Kateřina Benešová v tělocvičně Gymnázia v Broumově.

Matějovský se před prvním závodem sezóny těší na adrenalin

hungV neděli 3. května se na maďarském HungaroRingu jede první závod sezóny seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC. Vicemistr Evropy z loňského roku Michal Matějovský, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA, i jeho závodní speciál BMW 320 jsou před novou sezónou připraveni podat nejlepší výkon.

Na Memoriálu Svatopluka Frödeho mělo svoji premiéru třináct broumovských judistů

fr7TTNa VII. ročníku Memoriálu Svatopluka Frödeho v judu, který se minulou neděli konal ve Sportovní hale v Broumově, mělo svoji závodní premiéru 13 členů Judo Clubu Broumov. Populárního mezinárodního turnaje se zúčastnilo 197 startujících dětí z 15 českých a tří polských oddílů.

Svoboda si přiváží pohár za 3. místo z Baja Drawsko

news-037Pátek 10. dubna 2015 byl prvním dnem třídenního off-road podniku Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski. Na start se přihlásilo celkem 85 posádek motocyklů, čtyřkolek, terénních automobilů a trucků. Odpoledne byl závod slavnostně zahájen tzv. Prologem – 7 km dlouhou první etapou. Startovalo se nedaleko města Drawsko Pomorskie, na terénu bývalé štěrkovny, která se zde často nazývá „drawským Dakarem". Jezdci tak měli během krátkého úvodu možnost otestovat si své stroje a zároveň se již jednalo také o měřenou etapu, ve které se naše posádka ve složení Václav Svoboda, Milan Drázda a Zdeněk Novák umístila na 3. místě.

Michal Matějovský po prvních testech: Odlehčením vozu se zlepšila ovladatelnost a vůz je "mrštnější"

ma1Ve středu 8. dubna se na SlovakiaRingu u slovenské Dunajské Stredy konal druhý předsezónní test závodního vozu vicemistra Evropy cestovních vozů FIA ETCC Michala Matějovského, jehož hlavním sponzorem je broumovská textilní společnost VEBA. Vůz je před novou sezónou díky změně váhových předpisů odlehčený o 30 kilogramů a první testy ukázaly, že se výrazně zlepšili jízdní vlastnosti vozu.

Sezóna broumovského stolního tenisu byla úspěšná. Chceme ji zopakovat, říká sekretář oddílu MUDr. Bohumil Kleprlík

klepOddílu stolního tenisu Slovan Broumov skončila sezóna 2014/2015. A tým se umístil v polovině divizní tabulky, béčko dlouho bojovalo o vítězství v regionálním přeboru, Karel Gombarčík ml. Získal titul okresního přeborníka, oddíl pořádal Krajské přebory dospělých a staršího žactva i jeden z turnajů dorostu pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Jak hodnotí stav broumovského stolního tenisu, nám řekl sekretář oddílu MUDr. Bohumil Kleprlík.

Byla vyhlášena soutěž Díky, trenére. Na Broumovsku jich je řada, kteří by si ocenění zasloužili

trenerV České republice je hodně trenérů mládeže, jejichž úsilí stojí za to ocenit slovem díky. Z tohoto důvodu vznikla nová sportovně - společenská akce Díky, trenére, která hledá od začátku března nejlepší trenéry mládeže. I na Broumovsku se najde řada z nich, kteří se léta věnují mládeži a ocenění by si zasloužili.

Století hráči tenisu si to rozdali v teplickém Sportcentru

ten1Titulek je trochu matoucí. Ve Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu konal turnaj v tenise veteránů ve čtyřhrách, jejichž součet věku v páru byl více než 100 let.

Druhé místo pro Svobodův tým na marocké Tuareg Rally 2015

veb1Poslední dvě stě čtyřicet kilometrů dlouhá etapa, která dovedla jezdce Tuareg Rally 2015 ze Zagory do Ouarzazate, se jela převážně na štěrkových tvrdých tratích bez písečných dun, nepřinesla už žádné větší změny v celkovém pořadí. Svoboda Tatra Team z Meziměstí, ve složení Václav Svoboda - Zdeněk Novák - Milan Drázda, tak vybojoval poprvé na africké rally významný úspěch, když v sedmidenním pouštním zápolení získal druhé místo mezi kamiony!

Svoboda Tatra Team jede Tuareg Rally v Maroku

sv1Po necelý týden trvající cestě z České republiky do Maroka se v sobotu 7. března dostal Svoboda Tatra Team z Meziměstí, vedený Václavem Svobodou, do Maroka, do města Ouarzazate na jihu země, které se v neděli stalo dějištěm startu první etapy marocké Tuareg Rally. Ta se do Maroka vrací po dvou letech, plná novinek v podobě nových tras jednotlivých etap i změn v zázemí pro jezdce.

Svobodova Tatra do nové sezóny s novým motorem GyrTech

svobNa Broumovsku sice stále ještě leží sníh, ale zdejší Svoboda Tatra Team s přípravou na nadcházející motoristickou sezónu finišuje naplno. Svobodova dakarská tatra dostala minulý týden nový motor GyrTech a vše se už připravuje na blížící se první závody nové sezóny.

Svůj 77. zápas proměnil v 3. titul. Boxer Šuda je opět Mistr České republiky

ss1Broumovský boxer Jakub Šuda se stal v neděli Mistrem České republiky. V Mostě, ve svém 77. zápase v ringu, vybojoval už svůj třetí titul. Učinil tak první krok k účasti na Mistrovství světa v Rusku. Následovat bude květnové Mistrovství Evropy.

Strana 10 z 28

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!