Broumovsko

Sobota 18.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Dva golfisté z broumovského GC Grosshof startovali na Mezinárodním mistrovství ČR hendikepovaných

12079179 466869893437989 2636985070725807715 nStanislav Jirásek a Lukáš Šnobl, oba členové broumovského Golf Clubu Grosshof, o víkendu startovali na Mezinárodním mistrovství České republiky hendikepovaných. Po dvoudenním klání v kategorii OPEN na rány - bez rozdílu hendikepů skončil Stanislav Jirásek na 4. místě, Lukáš Šnobl obsadil 10. místo.

Matějovskému to šlo i s truckem

ma1Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská textilní společnost Veba, zvládl svoji exkurzi do čínského šampionátu tahačů se ctí. V závodech na okruhu Goldenport Park obsadil čtvrté a páté místo, spolu se svým místním kolegou pak v týmové klasifikaci zaujali třetí příčku.

Staronovým Mistrem Golf Clubu Grosshof se stal Paweł Popiel

pa1Mistrovství Golf Clubu Grosshof v Broumově na rány bylo jako obyčejně dvoudenní, hrálo se v sobotu a v neděli, 3. a 4. října. Po loňské premiérové výhře titul letos obhájil Paweł Popiel z Polska.

Na své začátky a vznik horolezeckého oddílu v Broumově vzpomíná František Jaroš

f2František Jaroš. Inženýr, lezec, bohém, kominík, člověk s názorem. Těmito slovy lze stručně charakterizovat jeho osobu. S Frantou, jak mu všichni kamarádi a parťáci ze skal říkali, si povídal jeho přítel, také horolezec, Milan Lukašák, který dva týdny po tomto posezení zemřel pod lavinou ve francouzských Alpách.

Čtrnáct zápasů, jediná prohra. To je podzimní bilance broumovského volejbalu v okresní soutěži

volTýmy mužů a žen volejbalového oddílu Slovan Broumov mají za sebou podzimní část okresní soutěže sezóny 2015/16. Každé mužstvo má za sebou sedm zápasů. Ženy všechny své zápasy vyhrály a suverénně vedou tabulku. Muži prohráli zápas s Hronovem v pěti setech a v tabulce jsou na druhém místě.

Judo Club Broumov je jeden z mála oddílů, kde si nestěžují na nezájem dětí

nemecekDlouhé roky už v Broumově působí Judo Club Broumov. Jako jeden z mála oddílů si zde nestěžují na nezájem dětí a mládeže. O broumovském judu povídá vedoucí oddílu a trenér Milan Němeček.

Michal Matějovský bude krotit šestikolku v Číně

mateMichal Matějovský, kterého sponzoruje broumovská textilní společnost Veba, si čekání na závěrečný podnik Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) zpestří nevšedním zážitkem. O tomto víkendu se v Číně zúčastní dalšího dílu tamního šampionátu tahačů!

V dramatické rozehrávce o Prezidentův pohár zvítězil Tomáš Najman

goTNa konci září se v Golf Clubu Grosshof v Broumově opět bojovalo o ceny v jednotlivých kategoriích a o putovní Prezidentův pohár. V dramatické rozehrávce s domácím Pawłem Popielem zvítězil Tomáš Najman mladší z Golf Clubu Na Vrších.

Broumovský míčový víceboj o pohár Emericha Ratha vyhrál tým Město Broumov

em1Osm týmů, téměř osm desítek startujících, celá řada příchozích, kteří si vyzkoušeli doplňující sporty, ideální počasí a příjemná atmosféra. Takový byl na sváteční pondělí nultý ročník Broumovského míčového víceboje o pohár Emericha Ratha na nově otevřeném sportovišti pojmenovaném po významném sportovci s vazbami na Broumov. Turnaj vyhrál tým Město Broumov.

Judistka Kristýna Vondřejcová z Heřmánkovic bude bojovat o titul mistra republiky

IMG 0027Na mezinárodním Českém poháru v judu v Brně, kterého se zúčastnilo 800 závodníků z 12 zemí, vybojovala minulý víkend Kristýna Vondřejcová z Heřmánkovic 3. místo. Toto umístění ji přiblížilo k postupu do finálových bojů o titul mistra republiky, které proběhnou v listopadu v Ostravě.

Michal Matějovský odjel ze Zolderu neporažen

mat2Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská společnost Veba, vyhrál v dalším pokračování Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) v kategorii Super 2000 TC2 vše, co se dalo. Na belgickém okruhu v Zolderu uspěl v sobotní kvalifikaci i obou nedělních závodech. V průběžné klasifikaci se vzdálil svému pronásledovateli Peteru Riklimu na 27 bodů.

V Adršpachu uspěl Brýdl a potřetí Vítová

behV sobotním závodě Adršpach - Chvaleč - Adršpach potvrdili hlavní favorité své role. Po dvou druhých místech vyhrál horský silniční běh na deset kilometrů Pavel Brýdl z Trutnova. V ženách dokázala potřetí za sebou vyhrát Eva Vítová z Náchoda.

O šachového přeborníka Broumovska hrálo čtyřicet dětí

DSC 0043Kulturní sál Střelnice v Broumově hostil ve středu žákovský šachový turnaj o přeborníka broumovského výběžku. Vítězem mladší kategorie se stal Matěj Strnad ze Základní školy Hradební, ve starší kategorii hrál nejlépe Miroslav Kuře z Gymnázia Broumov.

Broumovští volejbalisté vyhráli turnaj v německém Cottbusu

coTSmíšený tým volejbalistů Slovanu Broumov vyhrál minulý víkend turnaj v německém Cottbusu. Německý tým, který pravidelně startuje na broumovském Memoriálu Slávky Streubelové, potom potvrdil svoji účast i v příštím roce.

O situaci v broumovském tenise informuje předseda tenisového oddílu Aleš Vojtěch

d272a7b946Nedílnou součástí broumovského sportu je tenisový oddíl. Jeho členů však ubývá, i přes obrovské finanční výdělky špičkových tenistů je zájem mládeže o tenis menší. Jak je tomu v Broumově naznačil předseda oddílu Aleš Vojtěch.

Sportovní areál Emericha Ratha zažije ostrý start

vicebojTVolejbal, fotbal, nohejbal a hod na basketbalový koš - to jsou disciplíny, ve kterých se utkají přihlášené týmy při premiérovém nultém ročníku setkání ve sportovním areálu Emericha Ratha v Broumově, nazvaném Broumovský míčový víceboj o pohár Emericha Ratha. Soutěžit se bude ve sváteční pondělí, 28. září od 9 hodin.

Návštěva střelnice v Centru Walzel je mimořádný zážitek i pro zkušené profesionály

4R2B3682"Návštěva palpostů v Centru Walzel v Meziměstí je mimořádný zážitek i pro zkušené profíky a téměř povinný pro každého, kdo se chce dozvědět, jak vypadá střelnice 21. století." Tak hodnotí internetový magazín Survival Time4men zaměřený na zbraně, vybavení střelnic, lov a další, většinou mužské vášně, střelnici v luxusně opraveném objektu bývalé tkalcovny v Meziměstí.

Michal Matějovský si v Brně poslechl českou hymnu

Matejovsky 08Cenného double dosáhl jezdec Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská textilní společnost Veba, v brněnském pokračování Evropského poháru cestovních vozů (ETCC). V kategorii Super 2000 TC2 nenašel přemožitele, své protivníky pokořil rozdílem třídy.

Michal Matějovský: "Pojedu na vítězství!"

Michal MatějovskýZajímavý program nabídne závodní víkend na Masarykově okruhu v Brně. V silné mezinárodní konkurenci cestovních i formulových vozů a superkartů by Češi rozhodně neměli hrát podřadnou roli. Michal Matějovský, kterého výrazně sponzoruje broumovská textilní společnost Veba, zde chce upevnit vedení v seriálu ME cestovních vozů.

Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

IMG 2598Výtěžek z benefičního turnaje Kolo pro Lukáše v Golfovém klubu Grosshof v Broumově pomohl postiženému Lukášovi získat speciální kolo. Celková suma ze startovného a následné dražby, do které se například započítalo také vydražené tričko rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, se vyšplhala na 47 tisíc korun.

Strana 10 z 30

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře