Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Šuda v extralize porazil šestinásobného mistra Slovenska

18253824 1512580985427956 1082597914 nV sobotu odboxoval Jakub Šuda v dresu SKB Hydrokov Třeboň svůj 3. zápas v extraligové soutěži, tentokrát proti Bratislavě. Šuda měl ve váze do 60 kilogramů za soupeře šestinásobného mistra Slovenska a třetího z mistrovství Evropy Filipa Meszaroše. Broumovský boxer zápas vyhrál a pomohl třeboňskému týmu k výhře nad Bratislovou 10:6.

Broumovští "barevní" volejbalisté váleli v Náchodě

IMG 9423V sobotu 22. dubna se v Náchodě konalo čtvrté kolo turnaje v barevném volejbale. Opět se zde úspěšně předvedly i broumovské týmy.

Marcela Vondroušová získala od Českého olympijského výboru ocenění Trenérka, cvičitelka roku 2016

17880620 1488178544545695 8284548418019016484 oKomise rovných příležitostí Českého olympijského výboru ocenila 9. dubna 2017 v Praze trenérky a cvičitelky z celé České republiky. Za Královéhradecký kraj byly oceněny dvě cvičitelky a jednou z nich je Marcela Vondroušová z Broumova, která organizuje cvičení žen a mužů v širokém věkovém rozpětí a již 30 let se věnuje zdravotnímu cvičení, aerobiku a pilates.

Na střelnici SSK Hubert Broumov v Olivětíně se střílel Velikonoční čtyřboj

6222bce3b8 104121966 o2Střelnice SSK Hubert Broumov v Olivětíně, byla místem dnes již tradiční střelecké soutěže nazvané Velikonoční čtyřboj, který se uskutečnil v sobotu 15. dubna 2017. Soutěž má mezi soutěžícími dobrý zvuk, a proto, tak jako v minulém roce, i letos přilákala značné množství soutěžících, kterých bylo 37 z toho čtyři ženy.

Boxer Šuda ve svém druhém extraligovém zápase zvítězil

17909146 1487164841302904 256950136 nV sobotu 8. dubna 2017 se boxovalo extraligové utkání mezi SKB Hydrokov Třeboň, ve kterém boxuje broumovský boxer Jakub Šuda, proti Fit Gym SKP Sever UL. Jakub Šuda zde ve svém druhém extraligovém zápase zvítězil!

Medailové žně judistky Vondřejcové pokračují. Zlato má i z Memoriálu Svatopluka Frödeho

IMG 0027Úspěšně si vede broumovská judistka Kristýna Vondřejcová, která posledním rokem startuje v kategorii starších žaček. Jezdí v doprovodu svého dědy od turnaje k turnaji a sbírá medailová umístění. Po Českém poháru v Ostravě, kde vybojovala bronz, následovala zlatá z Velké ceny Hradce Králové a další zlatá z broumovského turnaje Memoriálu Svatopluka Frödeho. Koncem března si jela do Jablonce nad Nisou na Český pohár rovněž pro zlato.

Vzestup broumovského stolního tenisu. Áčko postupuje do 3. ligy, béčko do krajské soutěže

17621791 1366872290065676 751676481079134442 oBroumovský stolní tenis v sezóně 2016-2017 zaznamenal neskutečný vzestup. Oddíl, v porovnání s jinými oddíly z velkých měst jako například Hradec Králové, Jíčín atd. disponuje zlomkem finančních prostředků, ale zato obrovským odhodláním a touhou postoupit do vyšších soutěží. Letos se stalo nemožné skutečností.

V den svých 18. narozenin Jakub Šuda boxoval svůj první extraligový zápas

17622653 1470929062926482 12963320 oV neděli 26. března se konalo extraligové utkání boxu mezi týmy BC Armex Rohovník Děčín a SKB Hydrokov Třeboň. Broumovský Jakub Šuda díky své výkonnosti získal ještě jako junior v letošním roce výjimku od České boxerské asociace boxovat v seniorské kategorii. Tým SKB Hydrokov Třeboň vedený trenérem Foralem nabídl Jakubovi startovat ve váze do 60 kg. Jakub s trenérem Filipem Miňovským tuto nabídku přijali a v den Jakubových 18. narozenin v již zmiňovaném utkání Jakub nastoupil do zápasu.

Vydařený Chaloupka Cup odstartoval golfovou sezónu 2017 na Grosshofu

17504998 1341230525969252 4690848136926310066 oUž třetím rokem je tradicí, že prvním turnajem v areálu Golf Clubu Grosshof v Broumově je Chaloupka cup. Oproti loňsku bylo tentokrát počasí přímo ukázkové a asi i díky němu bylo na první turnaj sezóny hřiště plně obsazeno. Pro vítězství si hned při prvním turnaji na Grosshofu došla dvojice Miroslava Indry.

Tenisti si v Teplicích nad Metují zavzpomínali na Josefa Prouzu

prouTVe Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu 11. března konal tenisový turnaj čtyřher 100+. Hlavním pořadatelem a zároveň největším aktivistou, aby se turnaj udělal, byl Ludvík Jánský, který turnaj pořádá jako vzpomínku na Josefa Prouzu z Broumova. Ten byl srdcem velký sportovec, tenisový nadšenec, ale hlavně skvělý člověk a dobrý kamarád. Turnaj začal přípitkem se vzpomínkou, a šlo se hrát.

Střelecký klub Hubert Broumov zahájil sezónu 2017 Memoriálem Karla Bernarda

strelTStřelecký klub Hubert Broumov zahájil v sobotu 11. března střeleckou sezónu 2017 třetím ročníkem Memoriálu Karla Bernarda. Na tuto soutěž se sešlo 16 soutěžících, mezi kterými nechyběl ani zástupce rodiny pana Bernarda.

Volejbalisté Slovanu Broumov vyhráli Zimní pohár. Ženy postavily do soutěže dva týmy

IMG 8083Muži Slovanu Broumov vyhráli volejbalový Zimní pohár, který pořádá Okresní volejbalový svaz. Ženy poskládaly do soutěže dvě družstva. A tým obsadil 3. místo, budoucí naděje broumovského volejbalu, zatím starší žákyně, sbíraly zkušenosti.

Stolní tenisté Slovanu Broumov vedou divizní soutěž a chtějí postoupit do 3. ligy

pinecStolní tenisté Slovanu Broumov A v sobotu porazili Nemyčeves 10:2 a stejným výsledkem i TJ Jičín. Po porážce vedoucího Sokola Hradec Králové 8:10 od TJ Sokol Stěžery se Slovan vyhoupl do role leadera divizní tabulky. Do konce soutěže zbývají čtyři zápasy a Slovan chce rozhodně postoupit do 3. ligy!

Broumovská judistka Kristýna Vondřejcová má už dvě letošní medailové umístění

2017 01 22 18.21.36Členka Judo Clubu Broumov Kristýna Vondřejcová na letošních turnajích vybojovala už dvě medaile. Koncem ledna na Velké ceně v České Třebové a nyní v sobotu na Grand Prix v Ostravě obsadila vždy 3. místo.

V celostátním žebříčku orientačního běhu za rok 2016 je Jan Rusin na 2. a Ondřej Volák na 3. místě

14656305 1612133769086828 6860190433885632830 nV celostátním žebříčku orientačního běhu za rok 2016 obsadil v dorostenecké kategorii Jan Rusin 2. a Ondřej Volák 3.místo. Studenti Gymnázia Broumov a odchovanci broumovského orientačního běhu Jan Rusin ze sexty a Ondřej Volák z kvinty patří k elitě našeho orientačního běhu. Oba v současné době běhají za TJ Lokomotivu Pardubice. V minulém roce reprezentovali oba dva naší republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu v Polsku. V současné době patří dle oficiálního webu Českého svazu orientačního běhu ke sledovaným závodníkům s perspektivou nominace do juniorské reprezentace, tj. věkově o třídu výše.

Při nohejbalové sobotě se v Polici nad Metují bojovalo o krásný pohár

k800 20170211 172908Únor patří na Policku pravidelnému zimnímu turnaji v nohejbale, který se tentokrát odehrál 11. února v tělocvičně Základní školy Police nad Metují. Letos se jednalo již o 14. Memoriál Radima Téra a 16. ročník nohejbalového turnaje trojic.

V teplickém Sportcentru soutěžili mladí hasiči

Petiboj 2017 001V sobotu 21. ledna 2017 se ve Sportcentru v Teplicích nad Metují uskutečnila dětská hasičská soutěž. Hlavním pořadatelem byl Sbor dobrovolných hasičů Teplice nad Metují ve spolupráci s OORM Náchod.

Jakub Šuda bude boxovat v extraligovém mužském týmu v Třeboni

15909938 1391123030907086 1477396775 nBroumovský odchovanec Jakub Šuda, stále člen broumovského boxing klubu trénující v Praze u trenéra Filipa Miňovského, přijal nabídku hostování v extraligovém mužském týmu v Třeboni.

Spolek Bavíme se sportem uspořádal předváděcí akci pro děti z Broumovska

bav2V broumovské sokolovně uspořádal 20. prosince spolek Bavíme se sportem předváděcí dvouhodinu s ukázkami cvičení s dětmi pro MŠ a ZŠ z Broumova a blízkého okolí, jejichž děti zatím nejsou v projektu zapojeny.

Judo Club Broumov má za sebou úspěšný rok

judoOddíl Judo Club Broumov zažil nadmíru úspěšný rok, a to nejen proto, že dvě starší žákyně vybojovaly na Přeboru České republiky bronzové medaile, ale i proto, že členská základna oddílu se rozrostla více než dvojnásobně.