Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

První Čech na Everestu Leopold Sulovský bude hostem festivalu v Teplicích nad Metují

festivalLeopold Sulovský, který jako první Čech stanul na vrcholu Mont Everest v roce 1991, bude mezi hosty Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. Ve dnech 25. až 28. srpna 2011 proběhne už 28. ročník této akce.

Motorový padák do Broumova nedoletěl

oros

Rozhlasová stanice Impuls včera v odpoledních hodinách ohlásila, že do Broumova míří motorový padák Miroslava Orose v rámci jeho charitativní cesty mezi dětskými domovy. Kvůli sílícímu větru však přistál už v Trutnově.

V Broumově byla zahájena volejbalová sezóna

dvanactka3

Volejbalisté v Broumově zahájili v sobotu 26. března letošní sezónu tradiční Jarní dvanáctihodinovkou. V 8 hodin ráno se ve Sportovní hale na Spořilově sešlo 30 volejbalistů z Broumova a okolí.

Pro tým Redpoint Teplice nad Metují skončila úspěšná zimní sezóna na běžkách

bezky

Zimní sezóna skončila a po sportovní stránce byla pro tým Redpoint Teplice nad Metují úspěšnější než ta loňská. Tým absolvoval na běžkách více než 50 závodních startů a jejich 5 reprezentantů si na své konto připsalo 45 medailových umístění.

Valná hromada TJ Slovan Broumov přijala oddíly boxu a indoor cycling

znak

Na Valné hromadě Tělovýchovné jednoty Slovan Broumov byly přijaty nové oddíly boxu a indoor cycling. Rozhodla také o prodeji staré herny oddílu stolního tenisu. Budova bude prodána zájemci, který nabídne nejvyšší cenu, minimálně však 500.000,- Kč.

49 závodníků startovalo na Teplickém ProPadáku v obřím slalomu

propadak2

49 závodníků z Teplic nad Metují, Broumova, Police nad Metují, Náchoda, Hronova, Dlouhoňovic, ale i z polského Walbrzychu, Warszavy, Nowé Rudy a Mieroszowa startovalo v pátek 4. března 2011 na 4. ročníku OPEN závodu v obřím slalomu Teplický ProPadák.

První vítězství broumovského Boxing Clubu

box1

Druhé vystoupení broumovských boxerů na galavečeru v Hradci Králové přineslo klubu první vítězství, a to zásluhou Josefa Špačka ve váhové kategorii do 91 kg. V posledním duelu večera, se „Pepa" utkal s hradeckým Jakubem Synkem. V zápasu, který se boxoval na 3 kola po 3 minutách, postupně získával převahu a zaslouženě zvítězil. Boxovalo se podle pravidel profiboxu, tedy bez ochranných přileb.

Meziměstské mažoretky zvou mezi sebe další zájemce o cvičení

mazo1

V Meziměstí působí pod záštitou základní školy skupina mažoretek, která je organizována Svazem mažoretek v Lomnici nad Popelkou. "Chtěla bych oslovit děti, které mají zájem s námi spolupracovat, ať se příjdou na nás podívat do tělocvičny na nádraží v pondělí nebo úterý od 15 do 17 hodin," říká jejich vedoucí Lenka Faltová.

Bramborová medaile z lyžařského závodu v Polsku

uphill

Jolana Benešová z týmu Redpoint Teplice nad Metují obsadila 4. místo na mezinárodních závodech Pre World Uphill Trophy v běhu na lyžích. Jelo se v sobotu 26. února 2011 ve skiareálu Szklarska Poreba v Polsku. Propagační závod měl být pozvánkou na světový pohár do Jakuszic v roce 2012.

Volejbalisté Broumova obsadili 2. místo v Zimním poháru

sporthala

Mužský volejbalový tým Slovanu Broumov obsadil 2. místo v Zimním poháru za vítězným Hronovem. Na 3. místě skončilo mužstvo Josefova.

Na Memoriálu Gustava Lamky se závodilo bez lyží

lamka11

V neděli 20. února 2011 se konal v Jiráskových skalách – Bižíku 31. ročník závodu „Memoriál Gustava Lamky". Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám se závod pořádal jako terénní běh dvoučlenných hlídek na trati v délce 6,2 km.

Úspěšní lyžaři týmu Redpoint Teplice nad Metují

zimni_raj

V Teplicích nad Metují zůstaly poslední dvě možnostii, kde se ještě dá lyžovat. Na atletické dráze hřiště TJ Slavoj nebo na sjezdovce Skiareálu Kamenec. Přesto se v sobotu 19. února uskutečnil dobře utajený závod Zlámaná běžka, asi poprvé v historii bez lyží.

Radek Šretr se stal mistrem Evropy v dálkových bězích

sretr

Člen sportovního klubu Redpoint team Teplice nad Metují Radek Šretr obsadil 2. místo v prvním dílu Mistrovství Evropy v dálkových bězích, kterým byla slovenská Bílá stopa (42 km volně).

Lyžařské závody v Teplicích nad Metují

cena1

Lyžařský oddíl TJ Slavoj Teplice nad Metují uspořádal dva víkendové závody v obřím slalomu žactva.

Broumovští lyžaři startovali na Ceně Teplických skal

vikinka

V dalším závodě této sezóny, tradiční Ceně Teplických skal, se o co nejlepší umístění snažili opět i mladí závodníci a závodnice Lyžařského klubu Broumov. Přes nepřízeň počasí a vysokou nemocnost se mezi tyčemi obřího slalomu pokoušelo najít co nejrychlejší stopu pět našich svěřenců.

Karel Gombarčík vítězem turnaje ve stolním tenise

gombarcik

Jednička broumovského "A" týmu stolního tenisu, šestadvacetiletý Karel Gombarčík došel díky kvalitním výkonům až do finále, v němž porazil Martina Folce z oddílu TJ Sparta Úpice a mohl se tak těšit ze zisku putovního poháru pro celkového vítěze.

Mladí broumovští lyžaři závodili v Teplicích nad Metují

teplic1

Ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují byl v sobotu 29. ledna odstartován lyžařský závod v obřím slalomu pro děti.

První body pro Boxing Club Broumov

box1

Jedenáctiletý Jakub Šuda vybojoval v 7. oblastním kole boxu v Rakovníku historicky první dva soutěžní body pro TJ Slovan Boxing Club Broumov.

Aktualizováno: Musheři o víkendu ovládli Janovičky u Broumova

janovicky-2011_16

Článek byl aktualizován. Výsledky závodu najdete v příloze na konci článku. Slunečný víkend na Janovičkách u Broumova nabídl skvělé podmínky pro mushery, jejich psy i diváky. Psí štěkot se nesl Javořími horami po celé dva dny závodu.

Nedělní lyžařské závody v Polici nad Metují přeloženy do Deštné v Orlických horách

lyze

Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se ruší krajský přebor v běhu na lyžích, plánovaný na neděli 23. ledna 2011 v Polici nad Metují. Závody se překládají ve stejném termínu do střediska Deštné v Orlických horách na tratě SKI Skuhrov nad Bělou. Start prvního závodu je v neděli 23. ledna v 10 hodin.

Strana 28 z 30

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek