Broumovsko

Středa 12.prosinec 2018

Poslední aktualizace13.12.2018 04:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Nedělní lyžařské závody v Polici nad Metují přeloženy do Deštné v Orlických horách

lyze

Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se ruší krajský přebor v běhu na lyžích, plánovaný na neděli 23. ledna 2011 v Polici nad Metují. Závody se překládají ve stejném termínu do střediska Deštné v Orlických horách na tratě SKI Skuhrov nad Bělou. Start prvního závodu je v neděli 23. ledna v 10 hodin.

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují

janky

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují. Dlouhodobé oteplení a déšť přidalo vrásky na čele milovníkům sjezdového lyžování. V Machově a v Polici nad Metují se tento víkend lyžovat nebude. Nejlepší podmínky jsou ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují.

Na Broumovsku se stále lyžuje

Obraz1302

Oteplení a tání sněhu na Broumovsku stále přetrvává a trvat bude až do úterý. I přesto některé lyžařské vleky v regionu nabízejí podmínky pro lyžování.

Běžkaři z Police nad Metují a Machova uspěli v Krajském poháru

destne

Závody Krajského poháru královéhradeckého kraje v běhu na lyžích se poprvé rozjely v neděli 2. ledna 2011. Jelo se v Deštném v Orlických horách a s úspěchem se zúčastnili i závodníci z Police nad Metují a nedalekého Machova. Na startu závodu klasickou technikou na profilově pěkných tratích se objevilo 146 závodníků v několika kategoriích. Stopa byla většinou dost měkká a tak hodně záleželo na dobrém namazání.

Na exhibičním galavečeru boxu startovali borci z Broumova

box6

Jiří Jílek, Marek Schejbal a Jakub Šuda - členové boxing clubu Broumov, pod vedením trenérů Kamila Grima a Jaroslava Rojkoviče, prošli 20. prosince 2010 v Hradci Králové „křestem“ při svých prvních zápasech v ringu. V rámci galavečera, který se konal v hradeckém Adalbertinu, a kde boxovali i borci z Hradce Králové, Prahy, Jaroměře a Chlumce nad Cidlinou, uspěli v zápasech se zkušenými boxery se ctí.

Šachy: Drtivá výhra Broumova B s Červeným Kostelcem

sachy

B družstvo Slovanu Broumov posíleno o 2 hráče A družstva porazilo v neděli 19. prosince Sokol Jukov Červený Kostelec 8 : 0. Podařilo se vyhrát až krutým rozdílem, před hrou by se brala i výhra menší. Touto výhrou Broumov B poskočil na přezimující 6. místo v krajské soutěži.

Možnosti pro běžkaře na Broumovsku

bezky

K zimě patří zimní sporty a výběr je na každém, dle jeho „chuti". O sjezdovém lyžování a jeho možnostech v blízkém okolí jsme již informovali, o bruslení také. Region Broumovska však nabízí i mnoho možností pro milovníky běžek.

Kam za bruslením na Broumovsku

kluziste

Kdo nelyžuje ani nejezdí na běžkách, může využít volný čas třeba k bruslení. Stadion s chlazenou, kvalitní a upravenou lední plochou, v našem regionu není, ale i přírodní bruslení nabízí řadu možností.

Aktuální provoz lyžařských vleků

machov

V sobotu 11. prosince v 9 hodin oficiálně zahajuje provoz Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují. I přes mírnou oblevu je sjezdovka zasněžená a upravená s kvalitním podkladem.

Lyžařský vlek v Polici nad Metují dnes zahajuje, Janovičky v sobotu, Teplice nad Metují a Machov vyčkávají

lyzepol

Dnes, 3. prosince od 15 hodin, je lyžařský vlek na Nebíčku v Polici nad Metují v provozu. O víkendu bude otevřeno od 9 - 11:30 a od 13 - 17 hodin. Od 6. prosince se bude lyžovat podle standardní provozní doby . Noční lyžování zahájí od příštího týdne.

Zahájení lyžařské sezóny na Broumovsku

chatatepl

Sněhová nadílka dělá starosti především silničářům, ale sjezdoví lyžaři a snowboardisté už netrpělivě vyčkávají, kdy se rozjedou první lyžařské vleky. Jaká je tedy situace na čtyřech sjezdovkách na Broumovsku?

Lyžařské trasy v Kladském pomezí

rolba

V případě příznivých sněhových podmínek bude i pro nadcházející sezónu připraveno více než 300 km upravovaných běžeckých tratí v Kladském pomezí, turistické oblasti zabírající zhruba území Broumovského výběžku a Náchodska. Garantem a hlavním koordinátorem údržby stop, která probíhá v rámci projektu „Lyžařské běžecké trasy v Kladském pomezí“, je Branka o.p.s. Údržba stop bude v jednotlivých oblastech Kladského pomezí prováděna především na víkendy.

Prohra šachistů Broumova

sachy

Ve 4. zápase krajského přeboru šachistů prohrálo 28. listopadu 2010 družstvo Slovanu Broumov A se Sokolem Hradec Králové 3,5 : 4,5. Předseda oddílu Ivo Peroutka k zápasu řekl: "Přestože jsme jeli se 3 náhradníky, věřili jsme si aspoň na remízu. Ta byla dlouho na dosah, ale bohužel jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem, když 2 hráči nevyužili svých drobných výhod k vítězství a jen remizovali."

V Broumově se začalo boxovat

box3

V září 2010 zahájil v Broumově svou činnost boxerský klub. Pod vedením trenéra Kamila Grima se v prostorách sokolovny schází až 40 zájemců o tento tvrdý sport. Box si v Broumově rychle našel své příznivce.

Mistryně republiky v judu je z Broumova

judo3

Opět velkého úspěchu dosáhla na Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek v Plzni Kateřina Rajnohová z Broumova. Ve své váhové kategorii do 44 kg potvrdila svou roli favoritky a získala zlatou medali.

Zakončení volejbalové sezóny v Broumově

volej008

Volejbalový rok v Broumově se uzavře tradičním dvanáctihodinovým turnajem. 11. prosince 2010 se ve sportovní hale na Spořilově sejdou aktivní hráči a přátelé volejbalu a smíšená družstva mužů i žen sehrají na dvou kurtech turnaj, který opravdu trvá i víc než 12 hodin.

Nordic walking v Polici nad Metují aneb pochod Broumovskými stěnami

nordic_walking

Město Police nad Metují připravilo pro příznivce „severské chůze – Nordic walkingu" na sobotu 23. řííjna 2010 pochod Broumovskými stěnami.

Přespolní běh Okolo Ostaše

ostas1

Vyvrcholením 37. ročníku přespolního běhu Okolo Ostaše byly dva závěrečné starty, na které se postavili nejdříve muži, aby absolvovali porci 12,5 km a po nich i ženy na zkrácené pětikilometrové vzdálenosti.

Víte, co je to zumba?

zumba1Broumov zachvátilo zumba šílenství. Do sportovní haly na Spořilově chodí pravidelně každý čtvrtek více jak sto dívek a žen všech věkových kategorií. Pod vedením cvičitelky Kateřiny Benešové se tu pokouší osvojit si taneční rytmy a také shodit nějaké to kilo.

Broumovští běžci přivezli medailové umístění z 12. kola Východočeského poháru v orientačním běhu.

orient1

Broumovským orientačním běžcům se zadařilo ve 12. kole Východočeského poháru v Plasnici u Dobrušky. Druhé místo v nejmladší kategorii chlapců přivezl Vojta Rusin, který se na trať vydal s tátou. Podle účastníků se pak nečekaně k tradičně dobrým výsledkům dětí přidal se 3. místem v kategorii nad 35 let Honza Školník.

Strana 30 z 31

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře