Broumovsko

Čtvrtek 20.červen 2019

Poslední aktualizace21.06.2019 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Mladí broumovští lyžaři závodili v Teplicích nad Metují

teplic1

Ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují byl v sobotu 29. ledna odstartován lyžařský závod v obřím slalomu pro děti.

První body pro Boxing Club Broumov

box1

Jedenáctiletý Jakub Šuda vybojoval v 7. oblastním kole boxu v Rakovníku historicky první dva soutěžní body pro TJ Slovan Boxing Club Broumov.

Aktualizováno: Musheři o víkendu ovládli Janovičky u Broumova

janovicky-2011_16

Článek byl aktualizován. Výsledky závodu najdete v příloze na konci článku. Slunečný víkend na Janovičkách u Broumova nabídl skvělé podmínky pro mushery, jejich psy i diváky. Psí štěkot se nesl Javořími horami po celé dva dny závodu.

Nedělní lyžařské závody v Polici nad Metují přeloženy do Deštné v Orlických horách

lyze

Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se ruší krajský přebor v běhu na lyžích, plánovaný na neděli 23. ledna 2011 v Polici nad Metují. Závody se překládají ve stejném termínu do střediska Deštné v Orlických horách na tratě SKI Skuhrov nad Bělou. Start prvního závodu je v neděli 23. ledna v 10 hodin.

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují

janky

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují. Dlouhodobé oteplení a déšť přidalo vrásky na čele milovníkům sjezdového lyžování. V Machově a v Polici nad Metují se tento víkend lyžovat nebude. Nejlepší podmínky jsou ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují.

Na Broumovsku se stále lyžuje

Obraz1302

Oteplení a tání sněhu na Broumovsku stále přetrvává a trvat bude až do úterý. I přesto některé lyžařské vleky v regionu nabízejí podmínky pro lyžování.

Běžkaři z Police nad Metují a Machova uspěli v Krajském poháru

destne

Závody Krajského poháru královéhradeckého kraje v běhu na lyžích se poprvé rozjely v neděli 2. ledna 2011. Jelo se v Deštném v Orlických horách a s úspěchem se zúčastnili i závodníci z Police nad Metují a nedalekého Machova. Na startu závodu klasickou technikou na profilově pěkných tratích se objevilo 146 závodníků v několika kategoriích. Stopa byla většinou dost měkká a tak hodně záleželo na dobrém namazání.

Na exhibičním galavečeru boxu startovali borci z Broumova

box6

Jiří Jílek, Marek Schejbal a Jakub Šuda - členové boxing clubu Broumov, pod vedením trenérů Kamila Grima a Jaroslava Rojkoviče, prošli 20. prosince 2010 v Hradci Králové „křestem“ při svých prvních zápasech v ringu. V rámci galavečera, který se konal v hradeckém Adalbertinu, a kde boxovali i borci z Hradce Králové, Prahy, Jaroměře a Chlumce nad Cidlinou, uspěli v zápasech se zkušenými boxery se ctí.

Šachy: Drtivá výhra Broumova B s Červeným Kostelcem

sachy

B družstvo Slovanu Broumov posíleno o 2 hráče A družstva porazilo v neděli 19. prosince Sokol Jukov Červený Kostelec 8 : 0. Podařilo se vyhrát až krutým rozdílem, před hrou by se brala i výhra menší. Touto výhrou Broumov B poskočil na přezimující 6. místo v krajské soutěži.

Možnosti pro běžkaře na Broumovsku

bezky

K zimě patří zimní sporty a výběr je na každém, dle jeho „chuti". O sjezdovém lyžování a jeho možnostech v blízkém okolí jsme již informovali, o bruslení také. Region Broumovska však nabízí i mnoho možností pro milovníky běžek.

Kam za bruslením na Broumovsku

kluziste

Kdo nelyžuje ani nejezdí na běžkách, může využít volný čas třeba k bruslení. Stadion s chlazenou, kvalitní a upravenou lední plochou, v našem regionu není, ale i přírodní bruslení nabízí řadu možností.

Aktuální provoz lyžařských vleků

machov

V sobotu 11. prosince v 9 hodin oficiálně zahajuje provoz Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují. I přes mírnou oblevu je sjezdovka zasněžená a upravená s kvalitním podkladem.

Lyžařský vlek v Polici nad Metují dnes zahajuje, Janovičky v sobotu, Teplice nad Metují a Machov vyčkávají

lyzepol

Dnes, 3. prosince od 15 hodin, je lyžařský vlek na Nebíčku v Polici nad Metují v provozu. O víkendu bude otevřeno od 9 - 11:30 a od 13 - 17 hodin. Od 6. prosince se bude lyžovat podle standardní provozní doby . Noční lyžování zahájí od příštího týdne.

Zahájení lyžařské sezóny na Broumovsku

chatatepl

Sněhová nadílka dělá starosti především silničářům, ale sjezdoví lyžaři a snowboardisté už netrpělivě vyčkávají, kdy se rozjedou první lyžařské vleky. Jaká je tedy situace na čtyřech sjezdovkách na Broumovsku?

Lyžařské trasy v Kladském pomezí

rolba

V případě příznivých sněhových podmínek bude i pro nadcházející sezónu připraveno více než 300 km upravovaných běžeckých tratí v Kladském pomezí, turistické oblasti zabírající zhruba území Broumovského výběžku a Náchodska. Garantem a hlavním koordinátorem údržby stop, která probíhá v rámci projektu „Lyžařské běžecké trasy v Kladském pomezí“, je Branka o.p.s. Údržba stop bude v jednotlivých oblastech Kladského pomezí prováděna především na víkendy.

Prohra šachistů Broumova

sachy

Ve 4. zápase krajského přeboru šachistů prohrálo 28. listopadu 2010 družstvo Slovanu Broumov A se Sokolem Hradec Králové 3,5 : 4,5. Předseda oddílu Ivo Peroutka k zápasu řekl: "Přestože jsme jeli se 3 náhradníky, věřili jsme si aspoň na remízu. Ta byla dlouho na dosah, ale bohužel jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem, když 2 hráči nevyužili svých drobných výhod k vítězství a jen remizovali."

V Broumově se začalo boxovat

box3

V září 2010 zahájil v Broumově svou činnost boxerský klub. Pod vedením trenéra Kamila Grima se v prostorách sokolovny schází až 40 zájemců o tento tvrdý sport. Box si v Broumově rychle našel své příznivce.

Mistryně republiky v judu je z Broumova

judo3

Opět velkého úspěchu dosáhla na Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek v Plzni Kateřina Rajnohová z Broumova. Ve své váhové kategorii do 44 kg potvrdila svou roli favoritky a získala zlatou medali.

Zakončení volejbalové sezóny v Broumově

volej008

Volejbalový rok v Broumově se uzavře tradičním dvanáctihodinovým turnajem. 11. prosince 2010 se ve sportovní hale na Spořilově sejdou aktivní hráči a přátelé volejbalu a smíšená družstva mužů i žen sehrají na dvou kurtech turnaj, který opravdu trvá i víc než 12 hodin.

Nordic walking v Polici nad Metují aneb pochod Broumovskými stěnami

nordic_walking

Město Police nad Metují připravilo pro příznivce „severské chůze – Nordic walkingu" na sobotu 23. řííjna 2010 pochod Broumovskými stěnami.

Strana 31 z 32

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře