Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Volejbalisté Broumova obsadili 2. místo v Zimním poháru

sporthala

Mužský volejbalový tým Slovanu Broumov obsadil 2. místo v Zimním poháru za vítězným Hronovem. Na 3. místě skončilo mužstvo Josefova.

Na Memoriálu Gustava Lamky se závodilo bez lyží

lamka11

V neděli 20. února 2011 se konal v Jiráskových skalách – Bižíku 31. ročník závodu „Memoriál Gustava Lamky". Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám se závod pořádal jako terénní běh dvoučlenných hlídek na trati v délce 6,2 km.

Úspěšní lyžaři týmu Redpoint Teplice nad Metují

zimni_raj

V Teplicích nad Metují zůstaly poslední dvě možnostii, kde se ještě dá lyžovat. Na atletické dráze hřiště TJ Slavoj nebo na sjezdovce Skiareálu Kamenec. Přesto se v sobotu 19. února uskutečnil dobře utajený závod Zlámaná běžka, asi poprvé v historii bez lyží.

Radek Šretr se stal mistrem Evropy v dálkových bězích

sretr

Člen sportovního klubu Redpoint team Teplice nad Metují Radek Šretr obsadil 2. místo v prvním dílu Mistrovství Evropy v dálkových bězích, kterým byla slovenská Bílá stopa (42 km volně).

Lyžařské závody v Teplicích nad Metují

cena1

Lyžařský oddíl TJ Slavoj Teplice nad Metují uspořádal dva víkendové závody v obřím slalomu žactva.

Broumovští lyžaři startovali na Ceně Teplických skal

vikinka

V dalším závodě této sezóny, tradiční Ceně Teplických skal, se o co nejlepší umístění snažili opět i mladí závodníci a závodnice Lyžařského klubu Broumov. Přes nepřízeň počasí a vysokou nemocnost se mezi tyčemi obřího slalomu pokoušelo najít co nejrychlejší stopu pět našich svěřenců.

Karel Gombarčík vítězem turnaje ve stolním tenise

gombarcik

Jednička broumovského "A" týmu stolního tenisu, šestadvacetiletý Karel Gombarčík došel díky kvalitním výkonům až do finále, v němž porazil Martina Folce z oddílu TJ Sparta Úpice a mohl se tak těšit ze zisku putovního poháru pro celkového vítěze.

Mladí broumovští lyžaři závodili v Teplicích nad Metují

teplic1

Ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují byl v sobotu 29. ledna odstartován lyžařský závod v obřím slalomu pro děti.

První body pro Boxing Club Broumov

box1

Jedenáctiletý Jakub Šuda vybojoval v 7. oblastním kole boxu v Rakovníku historicky první dva soutěžní body pro TJ Slovan Boxing Club Broumov.

Aktualizováno: Musheři o víkendu ovládli Janovičky u Broumova

janovicky-2011_16

Článek byl aktualizován. Výsledky závodu najdete v příloze na konci článku. Slunečný víkend na Janovičkách u Broumova nabídl skvělé podmínky pro mushery, jejich psy i diváky. Psí štěkot se nesl Javořími horami po celé dva dny závodu.

Nedělní lyžařské závody v Polici nad Metují přeloženy do Deštné v Orlických horách

lyze

Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se ruší krajský přebor v běhu na lyžích, plánovaný na neděli 23. ledna 2011 v Polici nad Metují. Závody se překládají ve stejném termínu do střediska Deštné v Orlických horách na tratě SKI Skuhrov nad Bělou. Start prvního závodu je v neděli 23. ledna v 10 hodin.

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují

janky

O víkendu se bude lyžovat na Janovičkách a v Teplicích nad Metují. Dlouhodobé oteplení a déšť přidalo vrásky na čele milovníkům sjezdového lyžování. V Machově a v Polici nad Metují se tento víkend lyžovat nebude. Nejlepší podmínky jsou ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Metují.

Na Broumovsku se stále lyžuje

Obraz1302

Oteplení a tání sněhu na Broumovsku stále přetrvává a trvat bude až do úterý. I přesto některé lyžařské vleky v regionu nabízejí podmínky pro lyžování.

Běžkaři z Police nad Metují a Machova uspěli v Krajském poháru

destne

Závody Krajského poháru královéhradeckého kraje v běhu na lyžích se poprvé rozjely v neděli 2. ledna 2011. Jelo se v Deštném v Orlických horách a s úspěchem se zúčastnili i závodníci z Police nad Metují a nedalekého Machova. Na startu závodu klasickou technikou na profilově pěkných tratích se objevilo 146 závodníků v několika kategoriích. Stopa byla většinou dost měkká a tak hodně záleželo na dobrém namazání.

Na exhibičním galavečeru boxu startovali borci z Broumova

box6

Jiří Jílek, Marek Schejbal a Jakub Šuda - členové boxing clubu Broumov, pod vedením trenérů Kamila Grima a Jaroslava Rojkoviče, prošli 20. prosince 2010 v Hradci Králové „křestem“ při svých prvních zápasech v ringu. V rámci galavečera, který se konal v hradeckém Adalbertinu, a kde boxovali i borci z Hradce Králové, Prahy, Jaroměře a Chlumce nad Cidlinou, uspěli v zápasech se zkušenými boxery se ctí.

Šachy: Drtivá výhra Broumova B s Červeným Kostelcem

sachy

B družstvo Slovanu Broumov posíleno o 2 hráče A družstva porazilo v neděli 19. prosince Sokol Jukov Červený Kostelec 8 : 0. Podařilo se vyhrát až krutým rozdílem, před hrou by se brala i výhra menší. Touto výhrou Broumov B poskočil na přezimující 6. místo v krajské soutěži.

Možnosti pro běžkaře na Broumovsku

bezky

K zimě patří zimní sporty a výběr je na každém, dle jeho „chuti". O sjezdovém lyžování a jeho možnostech v blízkém okolí jsme již informovali, o bruslení také. Region Broumovska však nabízí i mnoho možností pro milovníky běžek.

Kam za bruslením na Broumovsku

kluziste

Kdo nelyžuje ani nejezdí na běžkách, může využít volný čas třeba k bruslení. Stadion s chlazenou, kvalitní a upravenou lední plochou, v našem regionu není, ale i přírodní bruslení nabízí řadu možností.

Aktuální provoz lyžařských vleků

machov

V sobotu 11. prosince v 9 hodin oficiálně zahajuje provoz Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují. I přes mírnou oblevu je sjezdovka zasněžená a upravená s kvalitním podkladem.

Lyžařský vlek v Polici nad Metují dnes zahajuje, Janovičky v sobotu, Teplice nad Metují a Machov vyčkávají

lyzepol

Dnes, 3. prosince od 15 hodin, je lyžařský vlek na Nebíčku v Polici nad Metují v provozu. O víkendu bude otevřeno od 9 - 11:30 a od 13 - 17 hodin. Od 6. prosince se bude lyžovat podle standardní provozní doby . Noční lyžování zahájí od příštího týdne.

Strana 32 z 33

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek