Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Na Memoriálu Mikuláše Orbana soutěžilo 27 střelců

881f108696 102157874 o2Na střelnici Hubert v Broumově Olivětíně se v sobotu uskutečnil již 13. ročník pistolového závodu Memoriál Mikuláše Orbana. O letošní ročník byl mimořádně velký zájem a ze svých zbraní zde střílelo 27 soutěžících z různých střeleckých klubů.

Michal Matějovský převzal trofeje pro vítěze FIA ETCC 2015

Michal Matějovský s oceněním Eurosport Events Trophy  FIA TrophySlavnostní tečku za uplynulou sezonou evropského šampionátu cestovních vozů FIA ETCC udělal galavečer, který se ve čtvrtek uskutečnil v Paříži. Jednou z hlavních postav slavnostního večera na pařížském výstavišti v rámci akce PARIS MOTORCYCLE SHOW byl královéhradecký pilot Michal Matějovský, který převzal trofeje pro mistra Evropy ve třídě Super 2000 TC2 - Eurosport Events Trophy ETCC 2015 a FIA Trophy ETCC 2015.

Dominika Čečetková z Broumova uspěla v kondiční soutěži Smartlabs Cup v Brně

domTStudentka 4. ročníku Gymnázia Broumov Dominika Čečetková v polovině listopadu zaznamenala mimořádné umístění v kondiční soutěži Smartlabs Cup 2015, která se konala v Brně - Líšni. Dominika startovala v kategorii bikiny fitness a byla to její druhá soutěž. V Brně se všech kategorií zúčastnilo 187 závodníků.

Matějovský převzal v Praze Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR

Michal Matějovský během rozhovoru pro ČT4 Sport s redaktorem Jiřím ZítouMichal Matějovský, kterého podporuje broumovská společnost Veba, je od soboty 28. listopadu 2015 držitelem významného ocenění Federace automobilového sportu AČR. Letošní šampion závodů FIA ETCC získal totiž od Federace automobilového sportu, z rukou prezidenta Autoklubu České republiky Romana Ječmínka, Zlatou sponu FAS AČR, jako výraz uznání za mimořádný osobní přínos k rozvoji automobilového sportu České republiky.

Volejbalovou dvanáctihodinovku ovládly polské týmy

IMG 7930První tři místa tradiční podzimní Volejbalové dvanáctihodinovky obsadily tři polské týmy, které na turnaji startovaly. K ukončení volejbalové sezóny se v sobotu ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově sešlo téměř šedesát hráčů.

Police nad Metují se stala druhým městem v České republice s pravidelnými parkour-freerun tréninky pod záštitou Urban Sense Academy

LJ7A9422Police nad Metují se stala druhým městem v České republice s pravidelnými parkour-freerun tréninky pod záštitou Urban Sence Academy. Trenéry T. J. Sokol Police nad Metují PARKOUR – FREERUN jsou Andy Hovorková a Jan Lionell Kuncl. Toto bylo ujednáno mezi Urban Sense, polickými parkouristy-freerunery a starostkou T. J. Sokol Police nad Metují Radkou Rubáčkovou.

Orientační běžec Jan Rusin má zlato a stříbro z Mistrovství České republiky

rusTOrientační běžec a student Gymnázia Broumov Jan Rusin koncem září a v polovině října startoval dvakrát na Mistrovství České republiky. Své starty proměníl v zisk zlaté a stříbrné medaile.

Zimní sezónu teplického Sportcentra zahájil 3. ročník tenisového turnaje polygrafických odborníků Polygraf Open

spo1Už 3. ročník tenisového turnaje polygrafických odborníků Polygraf Open se tentokrát konal pod záštitou loňského vítěze, tiskárny Integraf z Náchoda. V příjemném areálu Sportcentrum v Teplicích nad Metují se ve třech pětičlenných skupinách utkaly dvojice z deseti velkých a významných společností spojených s polygrafií z celé České republiky (Integraf Náchod, Helbich Brno, Triangl Praha, PB tisk Příbram, tisk Horák Ústí nad Labem, Europapier, Ospap, Heidelberg, Cicero, Sava). Tímto turnajem byla zahájena zimní sezóna teplického Sportcentra.

Boxer Jakub Šuda druhý na mezinárodním turnaji Olympijských nadějí

12200959 1067719789914080 1475933841 nBroumovský boxer Jakub Šuda ve čtvrtek 29. října 2015 odjel s jedním z trenérů Lukášem Zaspalem na prestižní mezinárodní turnaj Olympijských nadějí, který se letos konal v Ústí nad Labem. Po vyrovnaném finálovém zápase, který nakonec prohrál, obsadil druhé místo.

Druhé turnaje ve stolním tenise seriálu pro Královéhradecký a Pardubický kraj se konaly v Broumově

stolní t. DSC09035V sobotu a v neděli se ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově konaly dva turnaje pro děti a mládež seriálu VčBTM pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Novou informací je přidělení pořadatelství Slovanu Broumov krajských přeborů mladšího žactva a dorostu 13. a 14. února 2016.

Další medaile pro Judo Club Broumov

hasČlenové Judo Clubu Broumov vybojovali za poslední dva víkendy další cenné kovy do své sbírky na turnajích v polském Olesznie a v Semilech.

Monika Bergerová přiveze do Broumova mistryně světa v mažoretkovém sportu

mo1Monika Bergerová, za svobodna Ehlová, se narodila v Broumově, vyrůstala v Olivětíně, absolvovala zde gymnázium. Nyní vede velmi úspěšný oddíl mažoretek MONA Náchod.

Gymnazistka Anna Freiwaldová se stala vicemistryní České republiky v judu

IMAG0312Výborného výsledku dosáhla Anna Freiwaldová, která studuje v sekundě Gymnázia Broumov, na Mistrovství České republiky staršího žactva v judu, když vybojovala druhé místo v hmotnostní kategorii do 52 kg. Svá utkání ukončovala iponem během několika vteřin. Bohužel to poslední finálové skončilo rovněž v několika vteřinách ale pro soupeřku.

PRG 0062V neděli 25. října 2015 večer skončil nedaleko německého městečka Pegau, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Lipska, další ročník populární německé cross-country rally Baja Deutschland. Soutěže se zúčastnilo na dvě sta posádek všech kategorií, přičemž kategorie trucků byla zastoupena 23 posádkami, z toho 12 posádek se účastnilo v kategorii na 7,5 t, tedy ve stejné kategorii jako český Svoboda Tatra Team z Meziměstí. Za poměrně pěkného slunečného počastí se podařilo české posádce ve složení - pilot Václav Svoboda, navigátor Zdeněk Novák a mechanik Milan Drázda/Tomáš Klika - zvítězit v kategorii kamiónů o hmotnosti nad 7,5 t!

Stanislav Jirásek reprezentoval broumovský GC Grosshof na Mistrovství Evropy týmů ve Španělsku

10501697 470555776402734 2823209440398800718 nMistrovství Evropy týmů EDGA - The European Team Championship and The European Nations Cup se minulý týden hrálo ve Španělsku na hřišti Parador de Málaga Golf Course. Broumovský golfový klub GC Grosshof zde reprezentoval jeho člen Stanislav Jirásek.

Broumovským judistům se turnaj O pohár hejtmana povedl. Organizačně i výsledky

P1120952Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově se 10. října konal IV. ročník mezinárodního turnaje O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje za účasti 175 startujících z 20 oddílů, z toho šest oddílů bylo z Polska. Mladí judisté domácího Judo Clubu Broumov zde dosáhli velmi dobrých výsledků a slova chvály byly slyšet na organizaci a způsob vedení turnaje.

Stolní tenisté Slovanu Broumov A mají za sebou tři divizní zápasy

gomStolní tenisté Slovanu Broumov zahájili sezónu 2015/16 v divizní soutěži prvními třemi zápasy. Po dvou výhrách a jedné prohře je Broumov se sedmi body na 4. místě tabulky.

Už potřetí v řadě nepoznal ČEZ Plzeňský půlmaraton jiného vítěze ve štafetě než Wikov MGI

DSCN1495Keňan Henry Kemboi a jeho krajanka Senbeta Emishaw Niguse (oba z týmu maďarského manažera Benedeka) byli jednoznačnými favority sobotního  ČEZ Plzeňského půlmaratonu. Styl, v jakém oba zvítězili, byl naprosto dokonalý a nepřipustil jiný scénář. Jiř potřetí v řadě vyhrál štafetový závod tým Wikov MGI z Hronova.

Náročný víkend machovských lyžařů. Účast na Mistrovství ČR a organizace Borského krosu

IMG 7754Velmi náročný byl uplynulý víkend pro Borský klub lyžařů Machov. V sobotu dva jeho členové uspěli na Mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě v severské kombinaci a hned v neděli machovští lyžaři pořádali už 45. ročník Borského krosu.

Michal Matějovský je vítězem Evropského poháru

MG 7150Michal Matějovský, kterého významně podporuje broumovská textilní společnost Veba, to dokázal. V závěrečném podniku Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) v italské Perguse si definitivně zajistil celkové prvenství v kategorii Super 2000 TC2.