Broumovsko

Čtvrtek 20.červen 2019

Poslední aktualizace20.06.2019 04:20

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Manželé Kousalovi vyhráli dvacátý ročník Poháru W-Sportu v šipkách

CIMG0429Hostinec na Hořičkách se v sobotu 20. srpna stal dějištěm 4. Mini-Šipkohraní letošní sezóny. V šipkové bojiště se proměnilo netradičně prostranství před budovou, kde se pod párty stany nejen sedělo ale i házelo. Osmička terčů totiž stála přímo venku na příjezdové cestě. Dařilo se manželům Kousalovým z klubu Dřevěnka Broumov.

Volejbalový Memoriál Slávky Streubelové se těší velké popularitě hráčů i fanoušků

IMG 0558Za ideálního počasí se v sobotu 20. srpna na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově hrál už 38. ročník volejbalového Memoriálu Slávky Streubelové. Druhým rokem se do tohoto dříve ženského turnaje mohli zapojit i muži, což umožnilo start deseti smíšeným týmům, které předváděly výborný volejbal. Vítězem se stal tým z Hronova doplněný členy Slovanu Broumov.

V Teplicích nad Metují vyrostl venkovní fitness park a posilovna Kilfit

Snímek 002Venkovní fitness park a posilovnu Kilfit postavili během léta v Teplicích nad Metují. Prostor pro cvičení na zdravém vzduchu je umístěn za místní základní školou hned vedle Sportcentra.

V golfovém areálu Grosshof v Broumově se opět konal prázdninový tábor pro děti a mládež

IMG 20160812 144711Jako každý rok i letos uspořádal GC Grosshof v Broumově prázdninový tábor pro mládež a zájemce o golf. Program byl opět postaven tak, aby si děti užily golf a zároveň strávily krásný týden v prostředí našeho klubu.

První ročník Kvíčerovského šmajdu přilákal na dvě stovky účastníků

Kvíčerovskej šmajd 2016 03Město Police nad Metují připravilo na sobotu 6. srpna 2016 první ročník sportovně-turistické akce Kvíčerovskej šmajd. Cílem pořadatelů bylo nabídnout v období hlavní turistické sezóny další možnost aktivního vyžití pro všechny věkové kategorie a ukázat krásy Policka.

Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se zapojilo 200 dětí

bav1Do příměstských táborů projektu Bavíme se sportem se v Broumově, Náchodě a Novém Městě nad Metují zapojilo 200 dětí. Podle slov předsedy Okresního fotbalového svazu Náchod Petra Vítka se v projektu bude pokračovat a příměstské tábory se připraví i příští rok.

Kloboukový turnaj ovládli manželé Krulichovi a Marcela Růžičková

DSC 0675V sobotu 30. července se na golfovém areálu Grosshof v Broumově hrál tradiční Kloboukový turnaj. Turnaj byl plně obsazený, a s širokým startovním polem přišly i kvalitní výsledky. Vítězství ve svých kategorií vybojovali manželé Krulichovi z domácího GC Grosshof a Marcela Růžičková z Nové Ameriky.

Kvíčerovskej šmajd nabídne napoprvé osm tras

sm1Město Police nad Metují připravilo pro všechny návštěvníky regionu i zájemce z řad místních obyvatel novou sportovně-turistickou akci určenou pro různé věkové i "výkonostní" kategorie – Kvíčerovskej šmajd. "Šmajdat" může cokoliv nebo kdokoliv, odtud název akce. Trasy jsou připraveny pro pěší (vč. kočárků) a cyklisty nebo koloběžkáře, v různých délkách.

Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti

IMG 8370Broumovský volejbal se už několik let snaží vychovat si mladou generaci. Během tréninků, které už druhý rok vede aktivní hráč Slovanu Broumov Vratislav Bartoň, jsou však děti vedeny ke sportovní všestrannosti.

Při golfu se děti učí slušnému chování a gentlemanství. Velkým talentem, který vyrůstá v Broumově, je Matěj Špreňar

sprenarTVelkým golfovým talentem, který vyrůstá na broumovském areálu Grosshof, je dvanáctiletý Matěj Špreňar, od září žák 6. třídy Základní školy Hradební. Matěj odpověděl na několik otázek, jak s golfem začínal, a jaké jsou jeho cíle. Rodiče Matěje, Pavel a Aneta Špreňarovi, zase řeknou, jaké to je podporovat dítě při sportu.

Golf Circus s turnajem pro děti naplnil očekávání

13640962 1098702126913074 138458842007441465 oV neděli 24. července přijeli na golfový areál Grosshof v Broumově známí herci, pánové Pavel Nečas a David Suchařípa, v rámci své letní iniciativy Golf Circus, což je pokus objet za 80 dní všech 105 českých golfových hřišť a ještě přitom podpořit místní talentované golfisty. Na Grosshof přijeli už v sobotu večer a vyhradili si na nás celý den, což se ukázalo jako jednoznačně dobrá volba, protože tak mohli plně poznat místní vyhlášenou pohostinnost.

Broumovští tenisté úspěšně zakončili sezónu

tenisBroumovští tenisté úspěšně zakončili letošní jarní soutěžní sezónu, když se ve výsledkových tabulkách okresní tenisové soutěže po sérii devíti zápasových kol na skvělém 5. místě v půli tabulky umístily shodně týmy mužů Broumov A, hrající vyšší veteránskou soutěž okresního přeboru, a Broumov B z okresní soutěže. Další tým broumovských hráčů, tentokrát hrající klasickou soutěž mužů, v žebříčku obsadil 7. příčku.

Jubilejního 30. ročníku Běhu na Hvězdu se zúčastnil rekordní počet běžců

Běh na Hvězdu 2016 139Ideální běžecké počasí přilákalo do Police nad Metují na start letošního již 30. ročníku Běhu na Hvězdu rekordní počet účastníků: O medaile bojovalo 95 dětí, 11 běžců na krátké trati 5 km a 151 na hlavní traťr 8,7 km.

Broumovský tým na QuattFo v německém Forchheimu: 30. místo a posun v historické tabulce

13692390 10207326456063715 669793960 oTeam Broumov, jehož základ tvoří volejbalisté Slovanu, o víkendu obsadil 30. místo na 21. ročníku dvoudenního turnaje v míčovém čtyřboji QuattFo. V německém Forchheimu se tak broumovská reprezentace umístila v první polovině v konkurenci 64 týmů a v historické tabulce se posunula na 22. místo.

V Polici nad Metují na sídlišti vznikne nové dopravní hřiště

01V Polici nad Metují v prostorách dětského hřišti na sídlišti vzniká nové dopravní hřiště, které jistě zpestří nabídku vyžití ve městě.

Dva odchovanci broumovského oddílu orientačního běhu startovali na Mistrovství Evropy v Polsku

13502766 1574675696165969 5920129563734147941 oNa Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu v polské Jaroslawi se neztratili dva odchovanci oddílu orientačního běhu Ulita-HOBRA Orienteering Broumov Ondřej Volák, od září student kvinty Gymnázia Broumov, a Jan Rusin, budoucí student sexty.

 

 

Přihlašujte se na 1. ročník Broumovského míčového víceboje o pohár Emericha Ratha

15V sobotu 6. srpna se na Sportovním areálu Emericha Ratha v Broumově uskuteční 1. ročník Broumovského míčového víceboje o pohár legendárního sportovce, který v Broumově vyrůstal. Přihlášky týmů se přijímají v broumovském infocentru.

S golfem se dá začít v každém věku

BeranGolf Club Grosshof v Broumově je prvním a jediným devítijamkovým golfovým hřištěm na Náchodsku. Prvních šest jamek bylo otevřeno již v září 2012. V roce 2014 byly dostavěny další tři jamky a celé hřiště bylo znormováno. Jedinečnost hřiště dokládá i fakt, že Grosshof byl spolkem Všudehrálů zvolen nejlepším devítijamkovým hřištěm v ČR za rok 2015.

Hitem léta je tenisová školička

IMG 20160608 164216Od letošního května se v areálu tenisových kurtů v broumovské Velké Vsi v rámci náboru nových tenisových nadšenců z řad dětí otevřela veřejnosti tenisová školička, která je určena pro děti nižšího stupně základních škol.

Broumovští boxeři se dřiny nebojí. Všichni úspěšně pokořili Gladiátor race v Holicích

DDM00003Broumovští boxeři Vašek Cejnar, Berťa Brause, Marek Schejbal a Jarda Rojkovič zakončili sezónu netradičně, a to absolvováním extrémního překážkového závodu Gladiátor race, který se 18. června konal v areálu motokrosového závodiště v Holicích.

Strana 8 z 32

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře