Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

PRG 0062V neděli 25. října 2015 večer skončil nedaleko německého městečka Pegau, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Lipska, další ročník populární německé cross-country rally Baja Deutschland. Soutěže se zúčastnilo na dvě sta posádek všech kategorií, přičemž kategorie trucků byla zastoupena 23 posádkami, z toho 12 posádek se účastnilo v kategorii na 7,5 t, tedy ve stejné kategorii jako český Svoboda Tatra Team z Meziměstí. Za poměrně pěkného slunečného počastí se podařilo české posádce ve složení - pilot Václav Svoboda, navigátor Zdeněk Novák a mechanik Milan Drázda/Tomáš Klika - zvítězit v kategorii kamiónů o hmotnosti nad 7,5 t!

Stanislav Jirásek reprezentoval broumovský GC Grosshof na Mistrovství Evropy týmů ve Španělsku

10501697 470555776402734 2823209440398800718 nMistrovství Evropy týmů EDGA - The European Team Championship and The European Nations Cup se minulý týden hrálo ve Španělsku na hřišti Parador de Málaga Golf Course. Broumovský golfový klub GC Grosshof zde reprezentoval jeho člen Stanislav Jirásek.

Broumovským judistům se turnaj O pohár hejtmana povedl. Organizačně i výsledky

P1120952Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově se 10. října konal IV. ročník mezinárodního turnaje O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje za účasti 175 startujících z 20 oddílů, z toho šest oddílů bylo z Polska. Mladí judisté domácího Judo Clubu Broumov zde dosáhli velmi dobrých výsledků a slova chvály byly slyšet na organizaci a způsob vedení turnaje.

Stolní tenisté Slovanu Broumov A mají za sebou tři divizní zápasy

gomStolní tenisté Slovanu Broumov zahájili sezónu 2015/16 v divizní soutěži prvními třemi zápasy. Po dvou výhrách a jedné prohře je Broumov se sedmi body na 4. místě tabulky.

Už potřetí v řadě nepoznal ČEZ Plzeňský půlmaraton jiného vítěze ve štafetě než Wikov MGI

DSCN1495Keňan Henry Kemboi a jeho krajanka Senbeta Emishaw Niguse (oba z týmu maďarského manažera Benedeka) byli jednoznačnými favority sobotního  ČEZ Plzeňského půlmaratonu. Styl, v jakém oba zvítězili, byl naprosto dokonalý a nepřipustil jiný scénář. Jiř potřetí v řadě vyhrál štafetový závod tým Wikov MGI z Hronova.

Náročný víkend machovských lyžařů. Účast na Mistrovství ČR a organizace Borského krosu

IMG 7754Velmi náročný byl uplynulý víkend pro Borský klub lyžařů Machov. V sobotu dva jeho členové uspěli na Mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě v severské kombinaci a hned v neděli machovští lyžaři pořádali už 45. ročník Borského krosu.

Michal Matějovský je vítězem Evropského poháru

MG 7150Michal Matějovský, kterého významně podporuje broumovská textilní společnost Veba, to dokázal. V závěrečném podniku Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) v italské Perguse si definitivně zajistil celkové prvenství v kategorii Super 2000 TC2.

Dva golfisté z broumovského GC Grosshof startovali na Mezinárodním mistrovství ČR hendikepovaných

12079179 466869893437989 2636985070725807715 nStanislav Jirásek a Lukáš Šnobl, oba členové broumovského Golf Clubu Grosshof, o víkendu startovali na Mezinárodním mistrovství České republiky hendikepovaných. Po dvoudenním klání v kategorii OPEN na rány - bez rozdílu hendikepů skončil Stanislav Jirásek na 4. místě, Lukáš Šnobl obsadil 10. místo.

Matějovskému to šlo i s truckem

ma1Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská textilní společnost Veba, zvládl svoji exkurzi do čínského šampionátu tahačů se ctí. V závodech na okruhu Goldenport Park obsadil čtvrté a páté místo, spolu se svým místním kolegou pak v týmové klasifikaci zaujali třetí příčku.

Staronovým Mistrem Golf Clubu Grosshof se stal Paweł Popiel

pa1Mistrovství Golf Clubu Grosshof v Broumově na rány bylo jako obyčejně dvoudenní, hrálo se v sobotu a v neděli, 3. a 4. října. Po loňské premiérové výhře titul letos obhájil Paweł Popiel z Polska.

Na své začátky a vznik horolezeckého oddílu v Broumově vzpomíná František Jaroš

f2František Jaroš. Inženýr, lezec, bohém, kominík, člověk s názorem. Těmito slovy lze stručně charakterizovat jeho osobu. S Frantou, jak mu všichni kamarádi a parťáci ze skal říkali, si povídal jeho přítel, také horolezec, Milan Lukašák, který dva týdny po tomto posezení zemřel pod lavinou ve francouzských Alpách.

Čtrnáct zápasů, jediná prohra. To je podzimní bilance broumovského volejbalu v okresní soutěži

volTýmy mužů a žen volejbalového oddílu Slovan Broumov mají za sebou podzimní část okresní soutěže sezóny 2015/16. Každé mužstvo má za sebou sedm zápasů. Ženy všechny své zápasy vyhrály a suverénně vedou tabulku. Muži prohráli zápas s Hronovem v pěti setech a v tabulce jsou na druhém místě.

Judo Club Broumov je jeden z mála oddílů, kde si nestěžují na nezájem dětí

nemecekDlouhé roky už v Broumově působí Judo Club Broumov. Jako jeden z mála oddílů si zde nestěžují na nezájem dětí a mládeže. O broumovském judu povídá vedoucí oddílu a trenér Milan Němeček.

Michal Matějovský bude krotit šestikolku v Číně

mateMichal Matějovský, kterého sponzoruje broumovská textilní společnost Veba, si čekání na závěrečný podnik Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) zpestří nevšedním zážitkem. O tomto víkendu se v Číně zúčastní dalšího dílu tamního šampionátu tahačů!

V dramatické rozehrávce o Prezidentův pohár zvítězil Tomáš Najman

goTNa konci září se v Golf Clubu Grosshof v Broumově opět bojovalo o ceny v jednotlivých kategoriích a o putovní Prezidentův pohár. V dramatické rozehrávce s domácím Pawłem Popielem zvítězil Tomáš Najman mladší z Golf Clubu Na Vrších.

Broumovský míčový víceboj o pohár Emericha Ratha vyhrál tým Město Broumov

em1Osm týmů, téměř osm desítek startujících, celá řada příchozích, kteří si vyzkoušeli doplňující sporty, ideální počasí a příjemná atmosféra. Takový byl na sváteční pondělí nultý ročník Broumovského míčového víceboje o pohár Emericha Ratha na nově otevřeném sportovišti pojmenovaném po významném sportovci s vazbami na Broumov. Turnaj vyhrál tým Město Broumov.

Judistka Kristýna Vondřejcová z Heřmánkovic bude bojovat o titul mistra republiky

IMG 0027Na mezinárodním Českém poháru v judu v Brně, kterého se zúčastnilo 800 závodníků z 12 zemí, vybojovala minulý víkend Kristýna Vondřejcová z Heřmánkovic 3. místo. Toto umístění ji přiblížilo k postupu do finálových bojů o titul mistra republiky, které proběhnou v listopadu v Ostravě.

Michal Matějovský odjel ze Zolderu neporažen

mat2Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská společnost Veba, vyhrál v dalším pokračování Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) v kategorii Super 2000 TC2 vše, co se dalo. Na belgickém okruhu v Zolderu uspěl v sobotní kvalifikaci i obou nedělních závodech. V průběžné klasifikaci se vzdálil svému pronásledovateli Peteru Riklimu na 27 bodů.

V Adršpachu uspěl Brýdl a potřetí Vítová

behV sobotním závodě Adršpach - Chvaleč - Adršpach potvrdili hlavní favorité své role. Po dvou druhých místech vyhrál horský silniční běh na deset kilometrů Pavel Brýdl z Trutnova. V ženách dokázala potřetí za sebou vyhrát Eva Vítová z Náchoda.

O šachového přeborníka Broumovska hrálo čtyřicet dětí

DSC 0043Kulturní sál Střelnice v Broumově hostil ve středu žákovský šachový turnaj o přeborníka broumovského výběžku. Vítězem mladší kategorie se stal Matěj Strnad ze Základní školy Hradební, ve starší kategorii hrál nejlépe Miroslav Kuře z Gymnázia Broumov.

Strana 8 z 28

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek