Broumovsko

Neděle 17.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Tauc s Čermákem vyhráli tenisový turnaj čtyřher

15555773 10202471056895577 1868137085 nV sobotu 17. prosince 2016 se ve Sportcentru v Teplicích nad Metují uskutečnil 4. ročník tenisových čtyřher, který pořádal Tenisový oddíl Sokola Bukovice. Vítězem turnaje se stali Tauc s Čermákem, kteří ve finálovém zápase porazili Srubjana se Šichanem 6 : 3.

Nohejbalový turnaj Spartaklubu Broumov se hrál v hale už podruhé. Putovní pohár zamířil opět do Police nad Metují

no1Již podruhé se v sobotu 3. prosince 2016 hrál Sparťanský nohejbalový turnaj trojic v broumovské Sportovní hale na Spořilově. Toto tradiční sportovní klání amatérských nadšenců nohejbalu pořádá Spartaklub Broumov již několik let. Během posledních dvou let se však přemístil z volejbalových kurtů do haly a změnil i termín z letního na zimní. Putovní pohár si odvezli také již podruhé Pistolníci z Police nad Metují.

Další turnaj barevného volejbalu se hrál v Broumově

IMG 6043Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově se v neděli 27. listopadu hrál druhý turnaj barevného volejbalu. Po zahajovacím turnaji ve Rtyni v Podrkrkonoší se do Broumova sjela téměř stovka dětí, které pod volejbalovou sítí dělají první krůčky.

Zlatá olympijská medaile judisty Lukáše Krpálka motivuje. Na Pohár hejtmana do Broumova přijelo více než 200 mladých judistů

14991034 10207608132624652 4654043673546042112 oV 5. ročníku turnaje v judu O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje, který se konal 5. listopadu ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově, startovalo 214 závodníků ze 17 oddílů. Zdá se, že zlatá olympijská medaile Lukáše Krpálka motivuje jak děti, tak jejich rodiče.

Svoboda Tatra Team úspěšně absolvoval Baja Inter Cars v Polsku

Václav Svoboda Milan Drázda Zdeněk Novák Svoboda Tatra Team Szprotawa letiště resizeV neděli pozdě v noci se do Vižňova nedaleko Broumova vrátil Svoboda Tatra Team z polské cross-country rally Baja Inter Cars. Ta se konala ve dnech 21. až 23. října v okolí polských měst Zagaň a Szprotawa. Svobodův tým zde absolvoval všechny předepsané etapy bez zaváhání či technických problémů a odvezl si tak z Polska poháry za úspěšný start v tomto letošním závěrečném podniku sezóny.

Chyběl jen kousek k tomu, aby si broumovská lezkyně Anna Špreňarová podmanila Moravu

ann2Výrazného úspěchu dosáhla čtrnáctiletá (právě dnes už patnáctiletá) Anna Špreňarová, studentka kvarty broumovského gymnázia. Ta se v letošní lezecké sezóně zúčastnila Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost v kategorii A (ročník 2000-2001). Vertikální seriál se skládal z pěti závodů, které se konaly v různých moravských městech.

Broumovský gymnazista Štěpán Štolfa je nejrychlejší běžec v kraji

stolfaPo všeobecně očekávaném postupu z okresního kola do krajského finále v přespolním běhu středních škol připravili závodníci Gymnázia Broumov svým fanouškům další příjemné překvapení. Fenomenálního úspěchu dosáhl Štěpán Štolfa ze 4. A, který již po první pětině pětikilometrové trati suverénně vedl a v cíli se stal nekorunovaným krajským přeborníkem.

Broumovský Svoboda Tatra Team bude startovat v Polsku na rally Baja Inter Cars 2016

baja1Ve dnech 21. - 23. října 2016 se uskuteční na trati Szprotowa-Zagan-Malomice na jihozápadě Polska další podnik cross-country rally, tentokrát pod názvem Baja Inter Cars 2016. Broumovský Svoboda Tatra Team odjíždí do Polska ve stejném složení jako právě před dvěma lety, kdy si ze Zaganě dovezl pohár za vítězství – pilotem tak bude opět Václav Svoboda, kterému sekundují co-pilot Milan Drázda a navigátor Zdeněk Novák.

Na turnaji barevného volejbalu se dařilo broumovským týmům

IMG 5059Volejbal Broumov, podporovaný Domem dětí a mládeže Ulita Broumov, se v sobotu 1. října zúčastnil zahajovacího turnaje barevného volejbalu ve Rtyni v Podkrkonoší. V kategorii žlutý volejbal na turnaji zvítězila dvojice Hana Bartoňová, Martin Hašek, druhé místo v modré kategorii obsadily Anna Špreňarová, Klára Jandová a Kristýna Kultová.

Mistrem GC Grosshof pro rok 2016 je Lubomír Mareček

DSCF0098Letošní Mistrovství GC Grosshof v Broumově na rány mělo poměrně divoký průběh, na konci zvítězila zkušenost a hráčská kvalita. Po dvoudenním víkendovém boji se Mistrem GC Grosshof stal Lubomír Mareček.

Oddíl stolního tenisu Slovan Broumov zahajuje sezónu s novým složením A týmu a s ženským týmem

gombaSe dvěma podstatnými novinkami vstupuje do sezóny 2016/2017 oddíl stolního tenisu Slovan Broumov. Mužský A tým posílí dva hráči z Polska a do mistrovské soutěže se nově zapojí ženský tým. Na několik otázek odpovídá dlouholetá opora broumovského stolního tenisu Karel Gombarčík ml..

Jakub Šuda vyhrál mezinárodní boxerský turnaj v Polsku. Má za sebou 101 mistrovských zápasů v ringu

ja1Jakub Šuda vyhrál ve své juniorské kategorii do 64 kilogramů mezinárodní boxerský turnaj Memoriál IM Artura i Zbigniewa Olechow v polské Wroclawi, který se konal ve dnech 24. - 25. září 2016. Na turnaji načal druhou stovku mistrovských bojů v ringu, když zde absolvoval svůj 100. a 101. zápas.

Golfový Prezidentův pohár pro Pawła Popiela. Loňský a předloňský mistr klubu získal svou další velkou trofej

DSCF9947V golfovém areálu Grosshof v Broumově se v sobotu 24. září hrál turnaj o Prezidentův pohár. Největší motivaci sáhnout si letos na pohár nakonec prokázal člen Grosshofu Paweł Popiel, kterému vítězství v tomto turnaji loni a předloni o vlásek uniklo. Letos si ho ale se 79 ranami už nenechal utéci a zvítězil s náskokem tří ran před dalšími pronásledovateli - Matějem Špreňarem, Zdeňkem Habrem a Antonínem Konečným. Loňský a předloňský Mistr GC Grosshof na rány tak získal do sbírky další cennou trofej.

Přijďte si zalézt do krásné přírody Broumovských stěn

TřešňovkaSkupinaVe státní svátek, 28. září 2016, má veřejnost jedinečnou možnost užít si lezení na pískovcové věže v Třešňové rokli nedaleko obce Slavný na Broumovsku. Akci jako součást mezinárodního projektu Climbing for Everybody pořádá Český horolezecký svaz s finanční podporou evropského programu ERASMUS+.

Na broumovském Grosshofu skončila Východočeská golfová tour

14310406 1140022042781082 1834966027760321077 oDůkazem sportovní všestrannosti Broumovska byla i sobotní hojná účast na HCP golfovém turnaji v rámci Východočeské golfové tour. Patnáct hráčů si přijelo na glfový areál Grosshof v Broumově obejít dvakrát 9 jamek a dojít tak ke zdárnému zlepšení svého HCP a zisku bodů do celoročního hodnocení série, což se drtivé většině podařilo.

Broumovští volejbalisté byli úspěšní na dvou turnajích. Muži výborně zahájili okresní přebor

vol1Broumovské volejbalové výběry poslední dva víkendy startovaly na turnajích v Bukovici a v Teplicích nad Metují, odkud přivezly 2. a 1. místo. Muži úspěšně zahájili mistrovskou sezónu v okresním přeboru, když porazili Studnici 3:0 a jednoho z nejtěžších soupeřů VK Hronov D 3:2.

Na letošní ročník Teplicko-adršpašské 33 pořadatelé připravili několik novinek

teplV sobotu 17. září 2016 se koná již 27. ročník unikátního turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33. Pochodu, který je určen pro všechny věkové kategorie. Pořadatel, jímž je Spolek Radost z.s., pro letošní ročník připravil několik novinek.

Teplickou Letní tenisovou ligu vyhrál Tomáš Mucha

ligaOd začátku června do konce prázdnin se ve Sportcentru v Teplicích nad Metují konaly zápasy Letní tenisové ligy dvouher. Do ligy, kterou pořádalo přímo místní Sportcentrum se přihlásilo devět tenistů, kteří se v systému každý s každým utkali o celkové vítězství.

Knedlíky, otevřené dveře a spousta golfu uzavřely srpnové dění na Grosshofu

DSCF9552V sobotu 27. srpna se 30 golfistek a golfistů sešlo v Golf Clubu Grosshof v Broumově na Knedlíkovém turnaji, druhý den zde přivítali ty, kteří s golfem teprve začínají při Dni otevřených dveří.

Manželé Kousalovi vyhráli dvacátý ročník Poháru W-Sportu v šipkách

CIMG0429Hostinec na Hořičkách se v sobotu 20. srpna stal dějištěm 4. Mini-Šipkohraní letošní sezóny. V šipkové bojiště se proměnilo netradičně prostranství před budovou, kde se pod párty stany nejen sedělo ale i házelo. Osmička terčů totiž stála přímo venku na příjezdové cestě. Dařilo se manželům Kousalovým z klubu Dřevěnka Broumov.

Strana 8 z 33

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře