Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Broumovští volejbalisté vyhráli turnaj v německém Cottbusu

coTSmíšený tým volejbalistů Slovanu Broumov vyhrál minulý víkend turnaj v německém Cottbusu. Německý tým, který pravidelně startuje na broumovském Memoriálu Slávky Streubelové, potom potvrdil svoji účast i v příštím roce.

O situaci v broumovském tenise informuje předseda tenisového oddílu Aleš Vojtěch

d272a7b946Nedílnou součástí broumovského sportu je tenisový oddíl. Jeho členů však ubývá, i přes obrovské finanční výdělky špičkových tenistů je zájem mládeže o tenis menší. Jak je tomu v Broumově naznačil předseda oddílu Aleš Vojtěch.

Sportovní areál Emericha Ratha zažije ostrý start

vicebojTVolejbal, fotbal, nohejbal a hod na basketbalový koš - to jsou disciplíny, ve kterých se utkají přihlášené týmy při premiérovém nultém ročníku setkání ve sportovním areálu Emericha Ratha v Broumově, nazvaném Broumovský míčový víceboj o pohár Emericha Ratha. Soutěžit se bude ve sváteční pondělí, 28. září od 9 hodin.

Návštěva střelnice v Centru Walzel je mimořádný zážitek i pro zkušené profesionály

4R2B3682"Návštěva palpostů v Centru Walzel v Meziměstí je mimořádný zážitek i pro zkušené profíky a téměř povinný pro každého, kdo se chce dozvědět, jak vypadá střelnice 21. století." Tak hodnotí internetový magazín Survival Time4men zaměřený na zbraně, vybavení střelnic, lov a další, většinou mužské vášně, střelnici v luxusně opraveném objektu bývalé tkalcovny v Meziměstí.

Michal Matějovský si v Brně poslechl českou hymnu

Matejovsky 08Cenného double dosáhl jezdec Michal Matějovský, kterého podporuje broumovská textilní společnost Veba, v brněnském pokračování Evropského poháru cestovních vozů (ETCC). V kategorii Super 2000 TC2 nenašel přemožitele, své protivníky pokořil rozdílem třídy.

Michal Matějovský: "Pojedu na vítězství!"

Michal MatějovskýZajímavý program nabídne závodní víkend na Masarykově okruhu v Brně. V silné mezinárodní konkurenci cestovních i formulových vozů a superkartů by Češi rozhodně neměli hrát podřadnou roli. Michal Matějovský, kterého výrazně sponzoruje broumovská textilní společnost Veba, zde chce upevnit vedení v seriálu ME cestovních vozů.

Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

IMG 2598Výtěžek z benefičního turnaje Kolo pro Lukáše v Golfovém klubu Grosshof v Broumově pomohl postiženému Lukášovi získat speciální kolo. Celková suma ze startovného a následné dražby, do které se například započítalo také vydražené tričko rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, se vyšplhala na 47 tisíc korun.

Michal Sedláček z Broumova absolvoval běžecký závod do vrchu na skokanský můstek v Harrachově

 DSC7537Michala Sedláčka znají Broumováci z různých místních akcí jako fotografa. Že se nebojí ani těžkých sportovních výkonů potvrdil 15. srpna v Harrachově, kde se uskutečnil již 2. ročník běžeckého závodu do vrchu na skokanský můstek K 120 pod názvem Red Bull 400.

Volejbalový Memoriál Slávky Streubelové hráli poprvé i muži

IMG 1261Už 37. ročník volejbalového Memoriálu Slávky Streubelové byl v jedné věci historicky první. Poprvé se jej totiž zúčastnili i muži, protože pořadatelský volejbalový oddíl Slovanu Broumov umožnil start smíšeným týmům. Na kurtech na Dětském hřišti tak turnaj odehrálo 12 družstev, aktivně se zapojilo téměř 90 hráček a hráčů. Pohár vybojoval jeden z týmů z Nového Města nad Metují.

Volejbalový Memoriál a hudební Rockstock v Broumově slibuje příjemný den

IMG 1786V sobotu 22. srpna v 9 hodin na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově začne 37. ročník Memoriálu Slávky Streubelové. V 18 hodin vypukne na stejném místě hudební festival rockových kapel Rockstock. Spojení sportu a dobré hudby na jednom místě slibuje příjemně strávený den.

Knedlíkový turnaj jasně ovládla Zuzka Hašková

goTV golfovém areálu GC Grosshof v Broumově se v sobotu hrál Knedlíkový turnaj, který sponzorovala firma pana Anděla, vyrábějící knedlíky všeho druhu. Hrálo se tradičně na úpravu hendikepu. Pro vítězství si suverénně došla broumovská mladá naděje Zuzka Hašková.

Team Broumov opět změnil historii. Z německého Forchheimu přivezl 9. místo

fo1Team Broumov, jehož základem jsou volejbalisti, fotbalisti a basketbalisti z Broumova, doplněni házenkářskou skupinou z Prahy, opět posunul maximální umístění na neoficiálním Mistrovství Evropy v míčovém čtyřboji QuattFo v německém Forchheimu. Po loňském 11. místě letos Češi vybojovali parádní 9. místo v konkurenci 64 týmů, což je nejlepší umístění Broumova v 20leté historii turnaje. Broumovský tým se posunul na 23. místo v historické tabulce turnaje z téměř 300 týmů, které kdy na turnaji startovaly.

Nový sportovní areál v Broumově má už i své logo

logorathNový sportovní areál u fotbalového hřiště v Broumově má už i své logo. Do soutěže, která byla vyhlášena v červnu, se zapojilo osm zájemců. Hodnoticí komise pak vybírala mezi 21 došlými návrhy. Jednomyslně všechny nejvíce zaujalo logo Jakuba Šleise.

Vítěz golfového Praporkového turnaje došel až na 20. jamku

11692702 851350594981563 1997583369294416532 nV sobotu se v areálu Golf Clubu Grosshof v Broumově konal první ročník Praporkového turnaje. Pohár pro vítěze si odnesl Milan Dvorský z GC Na Vrších, který došel až na 20. jamku.

Matějovský si během testování v Josefově vyzkoušel i vojenskou techniku

02Svoboda Tatra Team v kompletním složení, s pilotem Václavem Svobodou a spolujezdci Milanem Drázdou a Zdeňkem Novákem, testoval v pátek 3. července 2015 na vojenském cvičišti v Josefově svoji dakarskou tatru T 815 4x4. Současně se na stejném místě konal osmý ročník srazu Východočeského klubu přátel vojenské techniky. Toho využil také jezdec Michal Matějovský, který si netradičně vyzkoušel jízdu jak Svobodovou dakarskou tatrou, tak i bojovým vozidlem OT 90.

Jednadvacetiletý Miloš Biško se stal letos předsedou volejbalového oddílu Slovanu Broumov

milos biskoJednadvacetiletý Miloš Biško se stal letos předsedou volejbalového oddílu Slovanu Broumov. Student informačního managementu na Univerzitě v Hradci Králové se tak stal nejmladším, nebo aspoň jedním z nejmladších, předsedů sportovního oddílu v kraji.

Další vydařený víkend pro Michala Matějovského

FRYB1121Michal Matějovský, kterého sponzorsky podporuje broumovská textilní společnost Veba, zvítězil také ve třetím podniku seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC 2015, který se konal ve dnech 26. - 28. 6. 2015 na francouzském okruhu Paul Ricard, nedaleko Le Castellet. Jezdec týmu Křenek Motorsport a český reprezentant Michal Matějovský, navázal na své předchozí úspěchy z Maďarska a Slovenska a z Francie si odváží další pořádnou porci bodů.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETCC na Slovakia Ringu

01Michal Matějovský, kterého sponzoruje broumovská textilní společnost Veba a.s., zvítězil i ve druhém závodě seriálu Mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC na slovenském Slovakia Ringu. V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Ibrahim Okyay.

Třetí místo pro Dominika Uhera na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost

lez2V lezeckém centru Vertikon Singing Rock ve Zlíně se koncem května rozdělovaly tituly akademických mistrů České republiky v lezení na obtížnost. Mezi muži první místo získal Tomáš Binter z Rafiki teamu závodící za Západočeskou univerzitu. Akademickou mistryní ČR se stala Slovenka Monika Jakubcová. Skvělé třetí místo pak vybojoval člen horolezeckého oddílu DKH Broumov Dominik Uher.

Začátek léta na Grosshofu. Turnaj A Tour 2015 a Den otevřených dveří

IMG 8823Broumovské golfové hřiště Grosshof přivítalo kalendářní léto turnajem série A Tour 2015. Počasí ale léto nepřipomínalo ani v nejmenším – teplota někde kolem patnácti stupňů, místy déšť, k "dokonalosti" chyběl snad jen obvyklý grosshofácký uragán. Zato hřiště bylo na turnaj připravené vzorně, takže měli všichni nakonec přece jen férové podmínky.

Strana 9 z 28

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře