Broumovsko

Úterý 16.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Herbert Brause málem zbořil sál broumovského infocentra

DSC 8964V Konferenčním sále infocentra v Broumově se v pátek uskutečnil již pátý mezinárodní Galavečer boxu. Programem letošního ročníku byly boxerské zápasy mladých boxerů a boxerek napříč věkovými kategoriemi a byl doplněn kulturní vložkou pěvecké dívčí skupiny z polských Ludwikowic. Vrcholem večera byl zápas broumovského Herberta Brauseho, který zvedl ze sedadel všechny diváky zaplněného hlediště.

Střelci se rozloučili se sezónou Vánočním turnajem

448f167148 102186907 o2

Již po několik let se vždy na závěr střelecké sezóny pořádá Vánoční turnaj sportovních střelců pod hlavičkou zúčastněných střeleckých klubů: Střelecký klub HUBERT Broumov, Střelecký klub Meziměstí a Střelecký klub Náchod. Letos se tato soutěž v Broumově - Olivětíně uskutečnila v sobotu 12. prosince.

Grosshof je nejlepší devítijamkový golfový areál v ČR za rok 2015!

IMG 9028Po pouhých třech letech fungování Grosshof v Broumově zvítězil v celostátním hodnocení devítíjamkových golfových hřišť v České republice, které každý rok vydává spolek Všudehrálů. Všudehrálové hodnotí zvlášť osmnáctijamkové a devítijamkové areály a Grosshof se za rok 2015 dostal v hodnocení devítek na první místo ze všech devítijamkových areálů v ČR!

Broumovským judistům se daří obsazovat přední místa nejen na turnajích, ale i na přeborech republiky

ju10Závěr roku je pro oddíl Judo Club Broumov příznivý. Dětem se daří obsazovat přední místa nejen na turnajích v Polsku, ale i na pro oddíl důležitějších turnajích v Čechách, kterým jsou přebory České republiky.

Dvě stálice broumovského boxu se o víkendu zúčastnily akcí v České republice a v Německu

poharJakub Šuda a Herbert Brause jsou v současné době dva nejúspěšnější boxeři v Boxing Clubu Broumov. O víkendu startoval Jakub Šuda na mezinárodním turnaji v německém Halle, Herbert Brause na Galavečeru bojovníků 6 v Pardubicích.

Na Memoriálu Mikuláše Orbana soutěžilo 27 střelců

881f108696 102157874 o2Na střelnici Hubert v Broumově Olivětíně se v sobotu uskutečnil již 13. ročník pistolového závodu Memoriál Mikuláše Orbana. O letošní ročník byl mimořádně velký zájem a ze svých zbraní zde střílelo 27 soutěžících z různých střeleckých klubů.

Michal Matějovský převzal trofeje pro vítěze FIA ETCC 2015

Michal Matějovský s oceněním Eurosport Events Trophy  FIA TrophySlavnostní tečku za uplynulou sezonou evropského šampionátu cestovních vozů FIA ETCC udělal galavečer, který se ve čtvrtek uskutečnil v Paříži. Jednou z hlavních postav slavnostního večera na pařížském výstavišti v rámci akce PARIS MOTORCYCLE SHOW byl královéhradecký pilot Michal Matějovský, který převzal trofeje pro mistra Evropy ve třídě Super 2000 TC2 - Eurosport Events Trophy ETCC 2015 a FIA Trophy ETCC 2015.

Dominika Čečetková z Broumova uspěla v kondiční soutěži Smartlabs Cup v Brně

domTStudentka 4. ročníku Gymnázia Broumov Dominika Čečetková v polovině listopadu zaznamenala mimořádné umístění v kondiční soutěži Smartlabs Cup 2015, která se konala v Brně - Líšni. Dominika startovala v kategorii bikiny fitness a byla to její druhá soutěž. V Brně se všech kategorií zúčastnilo 187 závodníků.

Matějovský převzal v Praze Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR

Michal Matějovský během rozhovoru pro ČT4 Sport s redaktorem Jiřím ZítouMichal Matějovský, kterého podporuje broumovská společnost Veba, je od soboty 28. listopadu 2015 držitelem významného ocenění Federace automobilového sportu AČR. Letošní šampion závodů FIA ETCC získal totiž od Federace automobilového sportu, z rukou prezidenta Autoklubu České republiky Romana Ječmínka, Zlatou sponu FAS AČR, jako výraz uznání za mimořádný osobní přínos k rozvoji automobilového sportu České republiky.

Volejbalovou dvanáctihodinovku ovládly polské týmy

IMG 7930První tři místa tradiční podzimní Volejbalové dvanáctihodinovky obsadily tři polské týmy, které na turnaji startovaly. K ukončení volejbalové sezóny se v sobotu ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově sešlo téměř šedesát hráčů.

Police nad Metují se stala druhým městem v České republice s pravidelnými parkour-freerun tréninky pod záštitou Urban Sense Academy

LJ7A9422Police nad Metují se stala druhým městem v České republice s pravidelnými parkour-freerun tréninky pod záštitou Urban Sence Academy. Trenéry T. J. Sokol Police nad Metují PARKOUR – FREERUN jsou Andy Hovorková a Jan Lionell Kuncl. Toto bylo ujednáno mezi Urban Sense, polickými parkouristy-freerunery a starostkou T. J. Sokol Police nad Metují Radkou Rubáčkovou.

Orientační běžec Jan Rusin má zlato a stříbro z Mistrovství České republiky

rusTOrientační běžec a student Gymnázia Broumov Jan Rusin koncem září a v polovině října startoval dvakrát na Mistrovství České republiky. Své starty proměníl v zisk zlaté a stříbrné medaile.

Zimní sezónu teplického Sportcentra zahájil 3. ročník tenisového turnaje polygrafických odborníků Polygraf Open

spo1Už 3. ročník tenisového turnaje polygrafických odborníků Polygraf Open se tentokrát konal pod záštitou loňského vítěze, tiskárny Integraf z Náchoda. V příjemném areálu Sportcentrum v Teplicích nad Metují se ve třech pětičlenných skupinách utkaly dvojice z deseti velkých a významných společností spojených s polygrafií z celé České republiky (Integraf Náchod, Helbich Brno, Triangl Praha, PB tisk Příbram, tisk Horák Ústí nad Labem, Europapier, Ospap, Heidelberg, Cicero, Sava). Tímto turnajem byla zahájena zimní sezóna teplického Sportcentra.

Boxer Jakub Šuda druhý na mezinárodním turnaji Olympijských nadějí

12200959 1067719789914080 1475933841 nBroumovský boxer Jakub Šuda ve čtvrtek 29. října 2015 odjel s jedním z trenérů Lukášem Zaspalem na prestižní mezinárodní turnaj Olympijských nadějí, který se letos konal v Ústí nad Labem. Po vyrovnaném finálovém zápase, který nakonec prohrál, obsadil druhé místo.

Druhé turnaje ve stolním tenise seriálu pro Královéhradecký a Pardubický kraj se konaly v Broumově

stolní t. DSC09035V sobotu a v neděli se ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově konaly dva turnaje pro děti a mládež seriálu VčBTM pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Novou informací je přidělení pořadatelství Slovanu Broumov krajských přeborů mladšího žactva a dorostu 13. a 14. února 2016.

Další medaile pro Judo Club Broumov

hasČlenové Judo Clubu Broumov vybojovali za poslední dva víkendy další cenné kovy do své sbírky na turnajích v polském Olesznie a v Semilech.

Monika Bergerová přiveze do Broumova mistryně světa v mažoretkovém sportu

mo1Monika Bergerová, za svobodna Ehlová, se narodila v Broumově, vyrůstala v Olivětíně, absolvovala zde gymnázium. Nyní vede velmi úspěšný oddíl mažoretek MONA Náchod.

Gymnazistka Anna Freiwaldová se stala vicemistryní České republiky v judu

IMAG0312Výborného výsledku dosáhla Anna Freiwaldová, která studuje v sekundě Gymnázia Broumov, na Mistrovství České republiky staršího žactva v judu, když vybojovala druhé místo v hmotnostní kategorii do 52 kg. Svá utkání ukončovala iponem během několika vteřin. Bohužel to poslední finálové skončilo rovněž v několika vteřinách ale pro soupeřku.

Video: Svoboda Tatra Team vybojoval prvenství na Baja Deutschland

PRG 0062V neděli 25. října 2015 večer skončil nedaleko německého městečka Pegau, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Lipska, další ročník populární německé cross-country rally Baja Deutschland. Soutěže se zúčastnilo na dvě sta posádek všech kategorií, přičemž kategorie trucků byla zastoupena 23 posádkami, z toho 12 posádek se účastnilo v kategorii na 7,5 t, tedy ve stejné kategorii jako český Svoboda Tatra Team z Meziměstí. Za poměrně pěkného slunečného počastí se podařilo české posádce ve složení - pilot Václav Svoboda, navigátor Zdeněk Novák a mechanik Milan Drázda/Tomáš Klika - zvítězit v kategorii kamiónů o hmotnosti nad 7,5 t!

Stanislav Jirásek reprezentoval broumovský GC Grosshof na Mistrovství Evropy týmů ve Španělsku

10501697 470555776402734 2823209440398800718 nMistrovství Evropy týmů EDGA - The European Team Championship and The European Nations Cup se minulý týden hrálo ve Španělsku na hřišti Parador de Málaga Golf Course. Broumovský golfový klub GC Grosshof zde reprezentoval jeho člen Stanislav Jirásek.

Strana 9 z 30

Doporučujeme

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

domov

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě
a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo... celý článek

Poslední komentáře