Broumovsko

Čtvrtek 21.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Michal Sedláček z Broumova absolvoval běžecký závod do vrchu na skokanský můstek v Harrachově

 DSC7537Michala Sedláčka znají Broumováci z různých místních akcí jako fotografa. Že se nebojí ani těžkých sportovních výkonů potvrdil 15. srpna v Harrachově, kde se uskutečnil již 2. ročník běžeckého závodu do vrchu na skokanský můstek K 120 pod názvem Red Bull 400.

Volejbalový Memoriál Slávky Streubelové hráli poprvé i muži

IMG 1261Už 37. ročník volejbalového Memoriálu Slávky Streubelové byl v jedné věci historicky první. Poprvé se jej totiž zúčastnili i muži, protože pořadatelský volejbalový oddíl Slovanu Broumov umožnil start smíšeným týmům. Na kurtech na Dětském hřišti tak turnaj odehrálo 12 družstev, aktivně se zapojilo téměř 90 hráček a hráčů. Pohár vybojoval jeden z týmů z Nového Města nad Metují.

Volejbalový Memoriál a hudební Rockstock v Broumově slibuje příjemný den

IMG 1786V sobotu 22. srpna v 9 hodin na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově začne 37. ročník Memoriálu Slávky Streubelové. V 18 hodin vypukne na stejném místě hudební festival rockových kapel Rockstock. Spojení sportu a dobré hudby na jednom místě slibuje příjemně strávený den.

Knedlíkový turnaj jasně ovládla Zuzka Hašková

goTV golfovém areálu GC Grosshof v Broumově se v sobotu hrál Knedlíkový turnaj, který sponzorovala firma pana Anděla, vyrábějící knedlíky všeho druhu. Hrálo se tradičně na úpravu hendikepu. Pro vítězství si suverénně došla broumovská mladá naděje Zuzka Hašková.

Team Broumov opět změnil historii. Z německého Forchheimu přivezl 9. místo

fo1Team Broumov, jehož základem jsou volejbalisti, fotbalisti a basketbalisti z Broumova, doplněni házenkářskou skupinou z Prahy, opět posunul maximální umístění na neoficiálním Mistrovství Evropy v míčovém čtyřboji QuattFo v německém Forchheimu. Po loňském 11. místě letos Češi vybojovali parádní 9. místo v konkurenci 64 týmů, což je nejlepší umístění Broumova v 20leté historii turnaje. Broumovský tým se posunul na 23. místo v historické tabulce turnaje z téměř 300 týmů, které kdy na turnaji startovaly.

Nový sportovní areál v Broumově má už i své logo

logorathNový sportovní areál u fotbalového hřiště v Broumově má už i své logo. Do soutěže, která byla vyhlášena v červnu, se zapojilo osm zájemců. Hodnoticí komise pak vybírala mezi 21 došlými návrhy. Jednomyslně všechny nejvíce zaujalo logo Jakuba Šleise.

Vítěz golfového Praporkového turnaje došel až na 20. jamku

11692702 851350594981563 1997583369294416532 nV sobotu se v areálu Golf Clubu Grosshof v Broumově konal první ročník Praporkového turnaje. Pohár pro vítěze si odnesl Milan Dvorský z GC Na Vrších, který došel až na 20. jamku.

Matějovský si během testování v Josefově vyzkoušel i vojenskou techniku

02Svoboda Tatra Team v kompletním složení, s pilotem Václavem Svobodou a spolujezdci Milanem Drázdou a Zdeňkem Novákem, testoval v pátek 3. července 2015 na vojenském cvičišti v Josefově svoji dakarskou tatru T 815 4x4. Současně se na stejném místě konal osmý ročník srazu Východočeského klubu přátel vojenské techniky. Toho využil také jezdec Michal Matějovský, který si netradičně vyzkoušel jízdu jak Svobodovou dakarskou tatrou, tak i bojovým vozidlem OT 90.

Jednadvacetiletý Miloš Biško se stal letos předsedou volejbalového oddílu Slovanu Broumov

milos biskoJednadvacetiletý Miloš Biško se stal letos předsedou volejbalového oddílu Slovanu Broumov. Student informačního managementu na Univerzitě v Hradci Králové se tak stal nejmladším, nebo aspoň jedním z nejmladších, předsedů sportovního oddílu v kraji.

Další vydařený víkend pro Michala Matějovského

FRYB1121Michal Matějovský, kterého sponzorsky podporuje broumovská textilní společnost Veba, zvítězil také ve třetím podniku seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC 2015, který se konal ve dnech 26. - 28. 6. 2015 na francouzském okruhu Paul Ricard, nedaleko Le Castellet. Jezdec týmu Křenek Motorsport a český reprezentant Michal Matějovský, navázal na své předchozí úspěchy z Maďarska a Slovenska a z Francie si odváží další pořádnou porci bodů.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETCC na Slovakia Ringu

01Michal Matějovský, kterého sponzoruje broumovská textilní společnost Veba a.s., zvítězil i ve druhém závodě seriálu Mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC na slovenském Slovakia Ringu. V kategorii TC2 dojel za Matějovským na druhém místě Švýcar Peter Rikli a třetí jeho stájový kolega Ibrahim Okyay.

Třetí místo pro Dominika Uhera na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost

lez2V lezeckém centru Vertikon Singing Rock ve Zlíně se koncem května rozdělovaly tituly akademických mistrů České republiky v lezení na obtížnost. Mezi muži první místo získal Tomáš Binter z Rafiki teamu závodící za Západočeskou univerzitu. Akademickou mistryní ČR se stala Slovenka Monika Jakubcová. Skvělé třetí místo pak vybojoval člen horolezeckého oddílu DKH Broumov Dominik Uher.

Začátek léta na Grosshofu. Turnaj A Tour 2015 a Den otevřených dveří

IMG 8823Broumovské golfové hřiště Grosshof přivítalo kalendářní léto turnajem série A Tour 2015. Počasí ale léto nepřipomínalo ani v nejmenším – teplota někde kolem patnácti stupňů, místy déšť, k "dokonalosti" chyběl snad jen obvyklý grosshofácký uragán. Zato hřiště bylo na turnaj připravené vzorně, takže měli všichni nakonec přece jen férové podmínky.

Z posledního turnaje před prázdninami přivezli broumovští judisté pět medailí

je po boji Anna Jurásková Kateřina Harasevičová Long Vu Manh Albert Minář Ondřej Ptáček Tomáš Král a Kateřina KellerováBroumovští členové Judo Clubu Broumov minulou sobotu startovali ve Strzegomi na XVII. Memoriálu Edwarda Brzegowego. Do Polska odjelo na poslední turnaj před prázdninami jedenáctičlenné družstvo judistů, kteří vybojovali pět medailí.

Krajská výprava sportovních talentů vyráží na dětskou olympiádu. Jede také Jan Rusin z Broumova

olym1Od dnešní neděle do pátku se koná v Plzni již VII. ročník letní olympiády dětí a mládeže a Královéhradecký kraj vysílá do boje desítky nadějných sportovců. Bude mezi nimi i orientační běžec Jan Rusin z Broumova.

Jan Rusin by si přál, aby orientační běh byl zařazen na Olympijské hry. Třeba si tam zaběhá

ho1Student osmiletého Gymnázia Broumov Jan Rusin se narodil v Náchodě, ale od mala žije v Broumově a od roku 2009 v Otovicích. V poslední době si vyběhal řadu výborných výsledků v závodech orientačního běhu, kterému se už sedm let věnuje.

Byla vyhlášena soutěž na zpracování loga pro sportovní areál Emericha Ratha

loggMěsto Broumov vyhlásilo soutěž na zpracování loga pro sportovní areál Emericha Ratha u fotbalového hřiště. Pojmenování areálu po legendárním sportovci, který žil a zemřel v Broumově, schválila Rada města na svém zasedání 25. května.

Kloboukový turnaj skončil. Broumovští golfisté teď otevřou dveře veřejnosti

IMG 6353V golfovém areálu Grosshof v Broumově se v sobotu odehrál Kloboukový turnaj. Každý účastník se měl dostavit s nějakou pro golf netradiční pokrývkou hlavy. Bylo opravdu na co koukat – široká sombrera, extravagantní slamáky, ale i miniaturní dámské kloboučky vytvořily na hřišti až historickou atmosféru. Tu odpoledne ještě umocnil autoveterán, přivezený prvorepublikovým policistou a zaparkovaný u jednoho ze cvičných greenů. Trochu do reality pak všechny vrátila prezentace nejmodernějších holí Wilson, které si členové klubu a účastníci turnaje se zájmem vyzkoušeli.

Judisté z Broumova získali v Polsku během víkendu 14 medailí

ju2TMinulý víkend byl velmi úspěšný pro mladé sportovce z Judo Clubu Broumov. V sobotu a v neděli startovali na dvou turnajích v Polsku a získali celkem 14 medailí.

Vítězem florbalové ligy se stal broumovský Nicht Team

mistr2V sobotu 9. května 2015 se ve Sportovní hale na Spořilově odehrály závěrečné boje o titul mistra florbalové ligy Primátor AFL Broumov. Premiérovým vítězem se stal Nicht Team z Broumova, který reprezentovali Lukáš Vomáčka, Vojtěch Jirka, Ondřej Červený, Pavel Gajdoš, Dominik Šikut a Jan Valeš.

Strana 9 z 28

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!