Broumovsko

Pátek 22.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost

Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost

seznam článků
Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

DSC05159Billiard club Broumov pořádá přebory jednotlivců, turnaje pro registrované hráče, veřejnost a minulý měsíc i Mistrovství České republiky (MČR) v nejtěžší a nejzábavnější disciplíně, kvartách – trojbandu, kdy karambol je platný tehdy, když se hráčova koule dotkne třikrát mantinelu, než se dotkne druhé. Hned 14 dní poté se v herně na Stadionu Opočenského v Broumově konal i turnaj pro veřejnost.

Billiard club Broumov byl založen v roce 1993 a samostatně fungoval do roku 2008. V roce 2009 přešel jako samostatný oddíl BC Broumov pod Slovan Broumov, kde funguje dosud. Broumovská soutěžní družstva se účastní soutěží pořádaných Českomoravským billiardovým svazem (ČMBS) v rámci východočeské oblasti, která sdružuje Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj. V současné době má klub 17 aktivních členů.

"První MČR jsme pořádali v roce 2015 společně s TJ Náchod, do něhož se přihlásilo 21 hráčů. Vítězem se tehdy stal havířovský hráč Ivo Gazdoš. Letos jsme se rozhodli toto zopakovat ve dnech 20. a 21. května 2017. Přihlásilo se nám 23 hráčů a na doplnění do sudého počtu jsme dostali možnost na divokou kartu přihlásit našeho člena oddílu, kterým byl Roman Chládek. Nejvíce hráčů přijelo z BC Ekvity Kladno – 11, po dvou hráčích z BC Havířova, TJ Dvůr Králové nad Labem, SK Karambol Praha a po jednom hráči z TJ Náchod, Sokol Chlumec nad Cidlinou, Starý Harcov Liberec, Bižuterie Jablonec nad Nisou, SK Petřín Plzeň a BC Bohumín z.s.," říká za BC Broumov Jiří Vít.

Podle propozic MČR byli hráči rozděleni do šesti čtyřčlenných družstev a v sobotu hrály skupiny A, B a C v Bromově a skupiny D, E a F v herně TJ Náchod. Nedělní finále, resp. podle výsledků skupin čtvrtfinále, semifinále a finále se už hrálo v Broumově.

"Finálový zápas mezi Alešem Škopem ze Dvora Králové a Ivo Gazdošem z Havířova byl jednostrannou záležitostí havířovského hráče. V podstatě prvních pět náběhů se dalo hovořit o vyrovnaném zápase se stavem 8 : 5. Pak však začal Ivo opět úřadovat a na postupné série 3,3,2 a 6 stačil soupeř odpovědět jenom jedním karambolem. Skóre v 9. náběhu tak bylo 22 : 6. V 11. náběhu zahrává Ivo 11 karambolů a definitivně tím rozhoduje vývoj zápasu. O dva náběhy později zápas ukončuje ve 13. náběhu sérií 7 karambolů v poměru 7 : 40 a stává se tak mistrem České republiky v trojbandu pro rok 2017," popsal průběh finálového zápasu Jiří Vít a dodal: "Ivo si titul bezesporu zasloužil, hrál na celém mistrovství jednoznačně nejlépe. Zahrál na jeden náběh 12 karambolů, což je nejvyšší série nedělní části mistrovství. Dosažením nejvyššího GP 1,934 tak získal i druhou finanční odměnu vypsanou pořádajícím BC Broumov. S těmito odměnami a titulem si ještě Ivo odnesl finanční odměnu za první místo, pohár, medaili a věcné dary sponzorů."

Dalšími odměněnými byli v kategorii juniorů nadějný Milan Ettel z Chlumce nad Cidlinou a jako nejlepší žena MČR získala pohár a odměnu Veronika Krausová z Kladna.

Předávání cen se mimo organizátorů BC Broumov zúčastnil prezident Českomoravského billiardového svazu Aleš Šlambor, krajský radní Pavel Hečko a obchodní zástupce firmy Iwan Simonis Jaroslav Kubín.

Velký obdiv patří organizátorům v klubech Náchoda a Broumova za zdárný průběh celého mistrovství. V obou hernách se hrálo na kvalitně připravených kulečníkových stolech, které byly k tomuto účelu nově potaženy suknem Iwan Simonis 3000 v kombinaci s mantinelovým suknem PreciShot. Hrálo se s kulečníkovými koulemi Aramith Procup Prestige, které na mistrovství zapůjčil ČMBS. Velký dík patří firmě Iwan Simonis, která na mistrovství věnovala sukna.

"Poděkování paří všem níže uvedeným sponzorům, kteří svými dary přispěli ke zdárnému průběhu celého MČR. Jsou to ČMBS, ČUS, VEBA Broumov, Pivovar Broumov Olivětín, Z-TRADE s.r.o. Broumov, LUTOMA Broumov, Heltakoop Náchod, Broum.NET, Dřevěnka Spořilov – Lada Křížová a SK BC Broumov," uvedl Jiří Vít.

V sobotu 10. června se v herně Biliard clubu Broumov na fotbalovém hřišti Stanislava Opočenského uskutečnil již XIV. ročník kulečníkového turnaje pro veřejnost. Turnaje se zúčastnilo šest hráčů a vítězem se stal Pavel Gajdoš, před Zdeňkem Suchánkem a Josefem Uždilem.

"Všichni hráči byli spokojeni s organizací a zajištěním celého turnaje, kvalitou kulečníkových stolů a všichni přislíbili účast na turnaji i v příštím roce. Tímto bych chtěl pozvat širokou veřejnost a další potencionální hráče na příští rok na již XV. ročník turnaje pro veřejnost ve volné hře kulečníku. Zároveň děkuji sponzorům - Pivovar Olivětín, Z-Trade, VEBA a.s., LUTOMA Broumov, všem hráčům za jejich účast na turnaji a všem členům SK Billiard clubu Broumov, kteří se podíleli na zdárném zajištění průběhu turnaje. Zároveň tímto zveme spoluobčany, ženy i mládež, kteří mají zájem o tuto hru k návštěvě naší herny na hřišti Stanislava Opočenského a rozšíření našich řad aktivních hráčů," zhodnotil turnaj předseda BC Broumov Jiří Nemeš.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzhůru na Žaltman

Vzhůru na Žaltman

V rámci poznávání Národního geoparku Broumovsko se tentokrát vydáme na lokalitu, která se rozkládá a...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Mladší přípravka, to jsou holky narozené v roce 2008 a mladší a kluci 2009 a mladší. Většina z nich ...

V Malém letním dovádění zvítězil tým Broumova

V Malém letním dovádění zvítězil tým Broumova

Město Meziměstí a DSO Broumovsko (Dobrovolný svazek obcí Broumovsko) pořádalo v sobotu 16. června 20...

Hasiči museli vynést asi 600 litrů vody až na Korunu

Hasiči museli vynést asi 600 litrů vody až na Korunu

V sobotu večer a následně také v neděli ráno zasahovali hasiči při požáru lesní hrabanky v katastru ...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře