Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost

Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost

seznam článků
Broumovský Billiard club pořádal Mistrovství České republiky i turnaj pro veřejnost
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

DSC05159Billiard club Broumov pořádá přebory jednotlivců, turnaje pro registrované hráče, veřejnost a minulý měsíc i Mistrovství České republiky (MČR) v nejtěžší a nejzábavnější disciplíně, kvartách – trojbandu, kdy karambol je platný tehdy, když se hráčova koule dotkne třikrát mantinelu, než se dotkne druhé. Hned 14 dní poté se v herně na Stadionu Opočenského v Broumově konal i turnaj pro veřejnost.

Billiard club Broumov byl založen v roce 1993 a samostatně fungoval do roku 2008. V roce 2009 přešel jako samostatný oddíl BC Broumov pod Slovan Broumov, kde funguje dosud. Broumovská soutěžní družstva se účastní soutěží pořádaných Českomoravským billiardovým svazem (ČMBS) v rámci východočeské oblasti, která sdružuje Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj. V současné době má klub 17 aktivních členů.

"První MČR jsme pořádali v roce 2015 společně s TJ Náchod, do něhož se přihlásilo 21 hráčů. Vítězem se tehdy stal havířovský hráč Ivo Gazdoš. Letos jsme se rozhodli toto zopakovat ve dnech 20. a 21. května 2017. Přihlásilo se nám 23 hráčů a na doplnění do sudého počtu jsme dostali možnost na divokou kartu přihlásit našeho člena oddílu, kterým byl Roman Chládek. Nejvíce hráčů přijelo z BC Ekvity Kladno – 11, po dvou hráčích z BC Havířova, TJ Dvůr Králové nad Labem, SK Karambol Praha a po jednom hráči z TJ Náchod, Sokol Chlumec nad Cidlinou, Starý Harcov Liberec, Bižuterie Jablonec nad Nisou, SK Petřín Plzeň a BC Bohumín z.s.," říká za BC Broumov Jiří Vít.

Podle propozic MČR byli hráči rozděleni do šesti čtyřčlenných družstev a v sobotu hrály skupiny A, B a C v Bromově a skupiny D, E a F v herně TJ Náchod. Nedělní finále, resp. podle výsledků skupin čtvrtfinále, semifinále a finále se už hrálo v Broumově.

"Finálový zápas mezi Alešem Škopem ze Dvora Králové a Ivo Gazdošem z Havířova byl jednostrannou záležitostí havířovského hráče. V podstatě prvních pět náběhů se dalo hovořit o vyrovnaném zápase se stavem 8 : 5. Pak však začal Ivo opět úřadovat a na postupné série 3,3,2 a 6 stačil soupeř odpovědět jenom jedním karambolem. Skóre v 9. náběhu tak bylo 22 : 6. V 11. náběhu zahrává Ivo 11 karambolů a definitivně tím rozhoduje vývoj zápasu. O dva náběhy později zápas ukončuje ve 13. náběhu sérií 7 karambolů v poměru 7 : 40 a stává se tak mistrem České republiky v trojbandu pro rok 2017," popsal průběh finálového zápasu Jiří Vít a dodal: "Ivo si titul bezesporu zasloužil, hrál na celém mistrovství jednoznačně nejlépe. Zahrál na jeden náběh 12 karambolů, což je nejvyšší série nedělní části mistrovství. Dosažením nejvyššího GP 1,934 tak získal i druhou finanční odměnu vypsanou pořádajícím BC Broumov. S těmito odměnami a titulem si ještě Ivo odnesl finanční odměnu za první místo, pohár, medaili a věcné dary sponzorů."

Dalšími odměněnými byli v kategorii juniorů nadějný Milan Ettel z Chlumce nad Cidlinou a jako nejlepší žena MČR získala pohár a odměnu Veronika Krausová z Kladna.

Předávání cen se mimo organizátorů BC Broumov zúčastnil prezident Českomoravského billiardového svazu Aleš Šlambor, krajský radní Pavel Hečko a obchodní zástupce firmy Iwan Simonis Jaroslav Kubín.

Velký obdiv patří organizátorům v klubech Náchoda a Broumova za zdárný průběh celého mistrovství. V obou hernách se hrálo na kvalitně připravených kulečníkových stolech, které byly k tomuto účelu nově potaženy suknem Iwan Simonis 3000 v kombinaci s mantinelovým suknem PreciShot. Hrálo se s kulečníkovými koulemi Aramith Procup Prestige, které na mistrovství zapůjčil ČMBS. Velký dík patří firmě Iwan Simonis, která na mistrovství věnovala sukna.

"Poděkování paří všem níže uvedeným sponzorům, kteří svými dary přispěli ke zdárnému průběhu celého MČR. Jsou to ČMBS, ČUS, VEBA Broumov, Pivovar Broumov Olivětín, Z-TRADE s.r.o. Broumov, LUTOMA Broumov, Heltakoop Náchod, Broum.NET, Dřevěnka Spořilov – Lada Křížová a SK BC Broumov," uvedl Jiří Vít.

V sobotu 10. června se v herně Biliard clubu Broumov na fotbalovém hřišti Stanislava Opočenského uskutečnil již XIV. ročník kulečníkového turnaje pro veřejnost. Turnaje se zúčastnilo šest hráčů a vítězem se stal Pavel Gajdoš, před Zdeňkem Suchánkem a Josefem Uždilem.

"Všichni hráči byli spokojeni s organizací a zajištěním celého turnaje, kvalitou kulečníkových stolů a všichni přislíbili účast na turnaji i v příštím roce. Tímto bych chtěl pozvat širokou veřejnost a další potencionální hráče na příští rok na již XV. ročník turnaje pro veřejnost ve volné hře kulečníku. Zároveň děkuji sponzorům - Pivovar Olivětín, Z-Trade, VEBA a.s., LUTOMA Broumov, všem hráčům za jejich účast na turnaji a všem členům SK Billiard clubu Broumov, kteří se podíleli na zdárném zajištění průběhu turnaje. Zároveň tímto zveme spoluobčany, ženy i mládež, kteří mají zájem o tuto hru k návštěvě naší herny na hřišti Stanislava Opočenského a rozšíření našich řad aktivních hráčů," zhodnotil turnaj předseda BC Broumov Jiří Nemeš.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. září

Divadlo Járy Cimrmana, Podzimní trh, křest CD, rockový koncert, soutěž traktorů a taneční zábava, fo...

Třetí ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se blíží

Třetí ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů se blíží

Na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů 2017 se opět představí nejen střední školy, ale i zamě...

Skalní města, Centrum Walzel a broumovský klášter bojují v soutěži DestinaCZe

Skalní města, Centrum Walzel a broumovský klášter bojují v soutěži DestinaCZe

Soutěž agentury CzechTourism DestinaCZe 2017 v pondělí 18. září odstartovala. Chybět nebude ani hlas...

V Adršpachu letěl pro zraněného turistu vrtulník

V Adršpachu letěl pro zraněného turistu vrtulník

V pátek 15. září 2017, krátce před 14. hodinou, obdrželi policisté z operačního střediska v Hradci K...

Báječná jízda Holandskem: Broumovští gymnazisté navštívili partnerskou školu ve Warfumu

Báječná jízda Holandskem: Broumovští gymnazisté navštívili partnerskou školu ve Warfumu

Karel Čapek: Obrázky z Holandska. "Tož abych to bral po pořádku, první čistě holandský dojem jsou ci...

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!