Broumovsko

Úterý 20.srpen 2019

Poslední aktualizace20.08.2019 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovský tým na QuattFo v německém Forchheimu: 30. místo a posun v historické tabulce

Broumovský tým na QuattFo v německém Forchheimu: 30. místo a posun v historické tabulce

seznam článků
Broumovský tým na QuattFo v německém Forchheimu: 30. místo a posun v historické tabulce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

13692390 10207326456063715 669793960 oTeam Broumov, jehož základ tvoří volejbalisté Slovanu, o víkendu obsadil 30. místo na 21. ročníku dvoudenního turnaje v míčovém čtyřboji QuattFo. V německém Forchheimu se tak broumovská reprezentace umístila v první polovině v konkurenci 64 týmů a v historické tabulce se posunula na 22. místo.

V posledních pěti letech se Broumov umístil na 9., 11., 37., 18. a 16. místě. Letošní 30. místo se tak může zdát jako neúspěch. Není to však pravda. Pro Němce jsou házená a fotbal národní sporty, excelují také v basketbale. Volejbal je zase doménou Teamu Broumov, který v 21leté historii ještě nikdy neprohrál zápas. A ke konečnému úspěchu je potřeba mít trochu štěstí při losování do turnaje.

"Letošní družstvo pro naši účast na QuattFo se nerodilo lehce. Rodinné důvody, fotbalový turnaj v Otovicích, zranění, dovolené, to byly důvody omluv některých tradičních opor broumovské výpravy. Jádro týmu tak tvořili broumovští volejbalisté doplnění o nové hráče na fotbal a basketbal," komentoval omluvy některých bývalých účastníků turnaje vedoucí výpravy Miloš Biško st..

Celá akce QuattFo 2016 Forchheim se konala ve sportovním areálu na břehu lodního kanálu. Celkem 64 týmů bylo rozlosováno do čtyř skupin po čtyřech. Každý den týmy sehrají osm zápasů, po dvou ve volejbale, fotbale, basketbale a házené. Mimořádně důležitý je už první den, který rozhodne, v jaké skupině se v neděli bude rozhodovat o konečném umístění. V každém týmu musí nastoupit minimálně dvě dívky, pauza mezi jednotlivými zápasy je většinou pouze půlhodina.

"V sobotu jsme zahájili důležitým vítězstvím 2:1 ve fotbale a vydřenou výhrou v basketbale 8:6 a tím jsme položili základní kámen k umístění v horní polovině tabulky. Tradičně jsme vyhráli volejbal 41:19 a hřáli se na krásném druhém místě v naší skupině. Poté jsme bojovali v házené o další body. Bohužel zde nám osud nebyl nakloněn: 3 tyčky a dva neuznané góly a prohra 3:5 s celkově druhým týmem naší skupiny. V odpoledním druhém kole jsme prohráli basketbal 16:28 a po prohře 0:3 ve fotbale jsme se pomalu blížili středu tabulky. V házené jsme opět sehráli vyrovnaný zápas s nešťastným koncem – prohra 7:8. Při povinném vítězství ve volejbale 56:11 jsme se hráli vyloženě na co nejvyšší bodový rozdíl a našemu soupeři balón moc nepůjčili. Díky získaným osmi bodům a kladnému skóre jsme splnili náš letošní cíl umístění v horní polovině," vyjmenoval výsledky prvního dne Miloš Biško st..

V neděli broumovský tým neměl štěstí na los a ve fotbale, házené i basketbale, kdy narazil se specialisty na tyto sporty. Tím bylo dáno i celkové skóre po neděli, tedy 4 povinné body z volejbalu, i když v posledním zápase Broumováci bojovali jako lvi a ztratili vítězství v basketbale až v závěru.

"Letos jsme se potýkali s nedostatkem specialistů na jednotlivé sporty. Rád bych poděkoval celému týmu za skvělé výkony a reprezentaci Broumova. Velmi oceňuji výkon Leoše Floka, který odehrál všechny sporty a navíc byl naším nejlepším střelcem v basketbale. Podle mého názoru jsme letos odvedli v daném složení maximální výkon. V neděli nám chybělo trochu toho štěstíčka při losování soupeřů na jednotlivé zápasy, abychom se umístili okolo 23. místa," hodnotil účast Teamu Broumov v německém Forchheimu Miloš Biško.

QuattFo však není pouze o sportovních výsledcích, ale také o utužení přátelských vztahů, které mezi partnerskými městy Forchheim a Broumov panují. Karsten Heinz, člen spolku Česko-německého přátelství, letos opět kontaktoval broumovskou výpravu a popřál mnoho sportovních úspěchů. S místím volejbalovým klubem zase členové volejbalového oddílu Slovanu Broumov doladili jejich příjezd na broumovský Memoriál Slávky Streubelové. "Mají sestavené smíšené družstvo, jen kontrolují termíny dovolených jednotlivých hráčů. Jako poděkování za pozvání a skvělou organizaci jsme předali organizačnímu týmu dárky z Pivovaru Broumov. Tímto prosím o poděkování panu Noskovi a dík patří také Městu Broumov, které finančně podpořilo dopravu na turnaj," dodal na závěr Miloš Biško st..

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Mistři klavíru a houslí se představili na osmém koncertě festivalu Za poklady Broumovska

Nádherné tóny klavíru a houslí se v sobotu 17. srpna nesly kostelem sv. Barbory v Otovicích díky hud...

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Gruzie. Země rozkročená mezi Evropou a Asií. Jedna z kolébek křesťanské civilizace

Prázdniny slouží také k tomu vypadnout z rutiny všedních dní. A opájet se svobodou a volností. Je tř...

Naháči a chlupáči u Baltu

Naháči a chlupáči u Baltu

Na pláži přibrzdí jeep, do písku skočí čtyři lidé v županech. Fouká a těžká mračna táhnou Kodaní. Ví...

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Důvěra a porozumění. 6. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Broumovské diskuse už mají termín, téma i první potvrzené hosty pro letošní rok. 6. ročník dvoudenní...

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Kostel sv. Barbory přivítá další koncert festivalu Za poklady Broumovska

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a stálice na českém hudebním nebi klavírista Martin K...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře