Broumovsko

Úterý 2.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti

Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti

seznam článků
Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 8370Broumovský volejbal se už několik let snaží vychovat si mladou generaci. Během tréninků, které už druhý rok vede aktivní hráč Slovanu Broumov Vratislav Bartoň, jsou však děti vedeny ke sportovní všestrannosti.

Kým je volejbalový kroužek pro děti organizován a kdo děti trénuje?  

Kroužek volejbalu a míčových her je organizován Domem dětí a mládeže Ulita Broumov. Vedu ho já a hodně moc mi pomáhají Lída Martincová a Eliška Jandová, které volejbal hrály nebo hrají, občas i legendární broumovský volejbalový hráč a trenér Jan Krtička.

Kolik dětí chodí na tréninky? Jak často a kde trénujete?

V právě skončeném školním roce kroužek navštěvovalo 37 dětí. Trénuje se pouze jednou týdně, a to ve čtvrtek na hodinu a půl po dobu školního roku. Díky Lídě jsme zorganizovali tréninky vybraných dětí i o prázdninách na volejbalových kurtech každé pondělí.

Oficiálně se jedná o volejbalový kroužek? Je tvůj trénink zaměřený jen na volejbal?

Oficiálně je to „barevný“ volejbal a míčové hry. Jak název napovídá, není kroužek zaměřený jen na volejbal. Kroužek je rozdělený na dvě části. V první polovině si děti zahrají různé míčové hry, na které máme místo a sportovní náčiní. Děti hrají házenou, basketbal, vybíjenou, volejbal, fotbal, líný tenis, badminton, florbal nebo softbal. Vítězné družstvo vyhraje putovní pohár, na kterém je napsáno jejich jméno a zároveň možnost vylosovat míčový sport na příští kroužek. V druhé polovině kroužku děti trénují a hrají volejbal.

Co znamená „barevný“ volejbal?

„Barevný“ volejbal je náhrada klasického šestkového volejbalu, který vymyslel volejbalový svaz. Hraje se ve dvojicích na hřišti 9 x 4,5 m rozděleném sítí. „Barevný“ volejbal je rozdělený do pěti barev. Žlutá barva je pro děti první a druhé třídy, které si jen přehazují. Oranžová barva je pro děti třetí třídy, kdy děti mohou míč chytit, ale musí ho odpinknout. Tyto dvě kategorie zatím netrénujeme pro nedostatek místa v hale a málo trenérů. Červená barva je pro děti čtvrté třídy, kdy děti už nesmějí míč chytit, ale mohou si ho odbít nad sebe a pak odehrát. Zelená barva je pro děti páté třídy, které musí odbít míč jen jednou, bez použití „bagru“, který se nepoužívá ani v předchozích barvách. Poslední je modrý volejbal pro děti šestých tříd, kdy se hra shoduje s klasickým volejbalem. Pro starší děti je už klasický šestkový volejbal.

Mají děti, které přicházejí, už nějaké sportovní návyky?

Nějaké sportovní návyky určitě mají. Vždyť základem dětí, které chodí na kroužek, jsou děti rodičů, kteří měli nebo mají něco společného s broumovským volejbalem. Tyto děti přivedly na kroužek i své kamarády a spolužáky. Tímto jim můžeme poděkovat, že letos na kroužku bylo tolik dětí. Některým dětem jde lépe volejbal, jiným další míčové sporty, takže v podstatě jsou všechny děti šikovné a umějí si poradit s míčem.

Lze u dětí pozorovat nějaký pokrok po roce tréninku?

Pokrok v tréninku vidět je, ať u dětí z prvního stupně, které se s volejbalem teprve sbližují, tak i u dětí z druhého stupně, které vylepšují své sportovní návyky. V letošním školním roce jsme neměli moc příležitostí porovnat výkonnost dětí se stejně starými vrstevníky. Povedlo se nám uskutečnit jen přátelský turnaj s dětmi z Hronova v oranžovém volejbale. O letošních prázdninách bychom se chtěli se staršími dětmi zúčastnit volejbalového Memoriálu Slávky Streubelové. A v nadcházejícím školním roce se zúčastnit okresní soutěže ve žlutém a modrém volejbale.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře