Broumovsko

Neděle 29.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti

Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti

seznam článků
Broumovský volejbal si vychovává mladou generaci. Děti jsou však vedeny ke sportovní všestrannosti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 8370Broumovský volejbal se už několik let snaží vychovat si mladou generaci. Během tréninků, které už druhý rok vede aktivní hráč Slovanu Broumov Vratislav Bartoň, jsou však děti vedeny ke sportovní všestrannosti.

Kým je volejbalový kroužek pro děti organizován a kdo děti trénuje?  

Kroužek volejbalu a míčových her je organizován Domem dětí a mládeže Ulita Broumov. Vedu ho já a hodně moc mi pomáhají Lída Martincová a Eliška Jandová, které volejbal hrály nebo hrají, občas i legendární broumovský volejbalový hráč a trenér Jan Krtička.

Kolik dětí chodí na tréninky? Jak často a kde trénujete?

V právě skončeném školním roce kroužek navštěvovalo 37 dětí. Trénuje se pouze jednou týdně, a to ve čtvrtek na hodinu a půl po dobu školního roku. Díky Lídě jsme zorganizovali tréninky vybraných dětí i o prázdninách na volejbalových kurtech každé pondělí.

Oficiálně se jedná o volejbalový kroužek? Je tvůj trénink zaměřený jen na volejbal?

Oficiálně je to „barevný“ volejbal a míčové hry. Jak název napovídá, není kroužek zaměřený jen na volejbal. Kroužek je rozdělený na dvě části. V první polovině si děti zahrají různé míčové hry, na které máme místo a sportovní náčiní. Děti hrají házenou, basketbal, vybíjenou, volejbal, fotbal, líný tenis, badminton, florbal nebo softbal. Vítězné družstvo vyhraje putovní pohár, na kterém je napsáno jejich jméno a zároveň možnost vylosovat míčový sport na příští kroužek. V druhé polovině kroužku děti trénují a hrají volejbal.

Co znamená „barevný“ volejbal?

„Barevný“ volejbal je náhrada klasického šestkového volejbalu, který vymyslel volejbalový svaz. Hraje se ve dvojicích na hřišti 9 x 4,5 m rozděleném sítí. „Barevný“ volejbal je rozdělený do pěti barev. Žlutá barva je pro děti první a druhé třídy, které si jen přehazují. Oranžová barva je pro děti třetí třídy, kdy děti mohou míč chytit, ale musí ho odpinknout. Tyto dvě kategorie zatím netrénujeme pro nedostatek místa v hale a málo trenérů. Červená barva je pro děti čtvrté třídy, kdy děti už nesmějí míč chytit, ale mohou si ho odbít nad sebe a pak odehrát. Zelená barva je pro děti páté třídy, které musí odbít míč jen jednou, bez použití „bagru“, který se nepoužívá ani v předchozích barvách. Poslední je modrý volejbal pro děti šestých tříd, kdy se hra shoduje s klasickým volejbalem. Pro starší děti je už klasický šestkový volejbal.

Mají děti, které přicházejí, už nějaké sportovní návyky?

Nějaké sportovní návyky určitě mají. Vždyť základem dětí, které chodí na kroužek, jsou děti rodičů, kteří měli nebo mají něco společného s broumovským volejbalem. Tyto děti přivedly na kroužek i své kamarády a spolužáky. Tímto jim můžeme poděkovat, že letos na kroužku bylo tolik dětí. Některým dětem jde lépe volejbal, jiným další míčové sporty, takže v podstatě jsou všechny děti šikovné a umějí si poradit s míčem.

Lze u dětí pozorovat nějaký pokrok po roce tréninku?

Pokrok v tréninku vidět je, ať u dětí z prvního stupně, které se s volejbalem teprve sbližují, tak i u dětí z druhého stupně, které vylepšují své sportovní návyky. V letošním školním roce jsme neměli moc příležitostí porovnat výkonnost dětí se stejně starými vrstevníky. Povedlo se nám uskutečnit jen přátelský turnaj s dětmi z Hronova v oranžovém volejbale. O letošních prázdninách bychom se chtěli se staršími dětmi zúčastnit volejbalového Memoriálu Slávky Streubelové. A v nadcházejícím školním roce se zúčastnit okresní soutěže ve žlutém a modrém volejbale.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

I přes nepříznivou dobu a nemožnost se osobně setkávat u degustací nabízejí Benediktinské sklepy v b...

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

V sobotu 28. listopadu se bude konat Den otevřených dveří Gymnázia Broumov, jen v trochu upravené po...

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web