Broumovsko

Čtvrtek 23.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Broumovští tenisté úspěšně zakončili sezónu

Broumovští tenisté úspěšně zakončili sezónu

seznam článků
Broumovští tenisté úspěšně zakončili sezónu
Strana 2
Všechny strany

tenisBroumovští tenisté úspěšně zakončili letošní jarní soutěžní sezónu, když se ve výsledkových tabulkách okresní tenisové soutěže po sérii devíti zápasových kol na skvělém 5. místě v půli tabulky umístily shodně týmy mužů Broumov A, hrající vyšší veteránskou soutěž okresního přeboru, a Broumov B z okresní soutěže. Další tým broumovských hráčů, tentokrát hrající klasickou soutěž mužů, v žebříčku obsadil 7. příčku.

Dvoučlenný tým Broumov B ve složení Jiří Ringel a Bohuslav Šolc je v nejobsazenější okresní soutěži letošním nováčkem, z devíti odehraných zápasů však v šesti zvítězil, a pokud by ve skupinové soutěži rozhodovala pouze výsledná bodová bilance tj. poměr vítězství k porážkám, umístil by se na 3. místě. Shodnou zápasovou bilanci 6:3 měly i další dva týmy, jeden však měl o pouhý jeden bod lepší poměr setů; s druhým týmem měl Broumov i shodnou bilanci setů 17:10, a v absolutním pořadí tedy rozhodovalo až pomocné hodnocení z výsledků jednotlivých zápasů. Do vyšší soutěže okresního přeboru se má nový nadějný tým Broumov B šanci dostat, pokud se v příští sezóně umístí na prvním nebo druhém postupovém místě tabulky.

Tým Broumov A - Aleš Vojtěch, Martin Sejkora a Zdeněk Černý - se v okresním přeboru s vyrovnanou zápasovou bilancí 4:4 a kladným poměrem vítězných setů 13:11 rozhodně neztratil a umístil se též na 5. místě. V příštích letech bude tento zatím nejlepší broumovský tým na poli tenisového okresního přeboru, do které po třech sezónách postoupil z okresní soutěže, podávat stabilní výsledky a třeba i pomýšlet na postup do krajské soutěže.

Tenisová okresní soutěž i přebor se hrají od dubna do června systémem každý s každým, jednotlivé zápasy hracích kol jsou obvykle plánovány na jeden víkendový den střídavě na domácích a soupeřových kurtech. V hrací den se odehrají prvně dva zápasy jednotlivců a poté následuje závěrečná dvouhra, obě hry vždy na dva vítězné sety.

Nyní v letních měsících probíhá na tenisových kurtech ve Velké Vsi intenzivní příprava hráčů jak na turnaje jednotlivců, tak především na skupinové soutěže – hráče můžete na kurtech zastihnout zpravidla několikrát do týdne, někteří intenzivně trénují téměř denně a výrazně tak zlepšují vyhlídky na další úspěchy broumovských tenisových týmů v regionálních soutěžích.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. května

Přednáška a beseda, volejbal a fotbal, Noc kostelů, vernisáže výstav, pivní slavnosti, divadlo pro d...

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili reorganizační plán

Věřitelé společnosti Veba schválili na úterní schůzi věřitelů předložený reorganizační plán. Jejich ...

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila sezóna

Stolním tenistům skončila v květnu soutěžní sezóna 2018/2019. Tento tradiční broumovský sport tentok...

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Imodium a The Atavists budou hosty Muse na jejich pražském koncertě

Britská skupina Muse vystoupí 26. května 2019 v pražských Letňanech. Přijede propagovat své loňské a...

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře